EN    
LV    

VISAS ZIŅAS


 
TDA ROTAĻA vadības grožus pārņem...01.08.2019
Ar prieku un lepnumu ziņojam, ka Rotaļas 74. sezonu sāksim Diānas Gavares vadībā :)

Diāna Rotaļā kā dejotāja ir piedzīvojusi “pilnu komplektu” – sākusi kā ‘jauniņā’, dejojusi vairākas sezonas, tikusi iesvētīta pilnvērtīga Rotaļnieka kārtā un aktīvi darbojusies Rotaļas valdē.

Kopā ar Rotaļu Diāna ir veidojusi savu diplomizrādiJVLMA, iegūstot profesionālo bakalaura grādu horeogrāfijā (tagad jau kabatā ir arī maģistra grāds). Radījusi vairākas horeogrāfijas, tajā skaitā – Jaunā gada sagaidīšanā LTV1 (2014), “R. Pauls līgo Krastmalā” (2015), un nu jau par Rotaļas jauno laiku klasiku kļuvušo deju “Činku čanku”.

Bijusi Rotaļas repetitore, mums vienmēr blakus esošs palīgs, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītāja asistente, Diāna tagad ir kļuvusi par Tautas deju ansambļa “Rotaļa” māksliniecisko vadītāju.

Paši Rotaļnieki vienmēr priecājas strādāt kopā ar Diānu, jo mūsu deju zālē tiek ienesta enerģija un jaunība. Treniņstundās tiek prasīta un mācīta laba fiziskā sagatavotība, bet gatavojoties koncertiem - pievērsta uzmanība katram sīkumam.

Iespējams, vislabākais ir tas, ka mēs spējam viens otru cienīt un respektēt deju zālē tikpat labi, kā būt draugi ārpus tās, jo visiem jau uz pieres ir viens zīmogs: “Rotaļnieks” :) Kā draugi un dejotāji esam pārliecināti, ka Diāna ir tas Rotaļnieks, kuram mums ar drošu sirdi un uzticību ir jāseko.
/autors: Renārs/
 
Rotaļas 13.futbola kauss 15.06.2019
Lai arī pēdējais šīs sezonas koncerts tika aizvadīts iepriekšējā nedēļā Ikšķilē, par mūsu sezonas noslēgumu varētu uzskatīt jau 13.Futbola kausu, kurš norisinājās 15.jūnijā Reģionālā sporta centra "Sarkandaugava" futbola laukumā. Šogad bijām priecīgi par lielo dalībnieku atsaucību, un pirmo reizi futbolas kausā piedalījās 16 deju kolektīvi.

Visas dienas garumā aizvadījām spraigas futbola spēles, lai noskaidrotu kurš šogad iegūs ceļojošo TDA “Rotaļa” futbola kausu.

Pateicamies visām 16 komandām par dalību – TDA “Uguntiņa”, TDA “Jaunība”, TDA “Dancis”, TDA “Vektors”, TDA “Rotaļa”, TDA “Pērle”, TDA “Teiksma”, TDA “Līgo”, “Zelta sietiņš”, TDA “Lielupe”, apvienotajai TDA “Čiekurs” un TDA “Zalktis” komandai “No Č līdz Z”, TDA “Austris”, TDA “Latve”, TDA “Gauja”, TDA “Ūsiņš”, un turnīra uzvarētājiem TDA “Diždancis”.

Lai komandām nebūtu garlaicīgi, pauzēs bija iespēja piedalīties galda futbola turnīrā, pārbaudīt savu stabilitāti uz līdzsvara dēļa, kā arī censties uzzīmēt kādas dejas nosaukumu.
Protams, ka arī turnīra laikā norisinājās pendeļu turnīrs, kurā tika noteikts labākais sitējs un sitēja, kā arī labākais vārtsargs.
Pēc turnīra kolektīvi bija aicināti uz VEF kultūras pili, kurā svinējām un priecājāmies par dienā sasniegtajiem rezultātiem Laimīgajā ballē` 13.

Lielu paldies sakām mūsu šī gada sponsoriem, kuri iepriecināja dalībniekus ar balvām – Ādažu čipši, Sigulda Adventures, PRIKE, Skrīveru saldumi, MyFitness, Okrafts, Ekspedīcija Cafe, kā arī Latvijas Futbolu federācija. Paldies arī mūsu fotogrāfei Alisei Vēveri.
Vēlreiz apsveicam turnīra uzvarētājus – TDA “Diždancis”, un tiekamies jau TDA “Rotaļa” 14. Futbola turnīrā.
/autors: Ineta/
 
Ikšķiles pilsētas svētki08.06.2019
Agri cēlušies, ar tautas tērpu maisiem un vainagu kastēm devāmies uz Ikšķili, lai visas dienas garumā gatavotos, izmēģinātu visas dejas un baudītu Ikšķiles pilsētas burvību. Mēģinājumi noritēja visu dienu, lai vakarā kāpjot uz estrādes skatuves, skatītājiem varētu rādīt labāko sniegumu. “Gatves deja”, “Sasala jūriņa”, “Ir 1873.gads, Dimd Rīga” bija dejas, kuras izdejojām mūsu 73. deju sezonas noslēguma koncertā. Skaisti, enerģiski, sirsnīgi, saulaini – tā mēs varētu raksturot šo dienu.

Uz tikšanos jau nākamajā sezonā!
/autors: Ineta/
 
Katvariem 10001.06.2019
Vasarai sākoties, 1. jūnijā, Rotaļnieki, kā arī citi Katvaru draugi devās uz Limbažiem, lai kopā svinētu TDA “Katvaru” lielās dejotāju saimes simtgades svētkus. Svētku koncerts norisinājās Limbažu estrādē. Vakara koncertā skatītāji varēja baudīt gan jaunākas, gan vecākas dejas. Šajā koncertā tika izdejotas Rotaļai tuvas un mīļas dejas – “Kur Tu augi, daiļa meita”, “Dejotprieks”, “Stūru stūriem Tēvu zeme”, “Aiz ezera augsti kalni” un “Audēju deja”.
Pēc koncerta visi skaisti kā jau uz simtgades svētkiem sapucējušies, devāmies uz balli, kur sekoja nākamie pārsteigumi – ballē uzstājās un dejotājus priecēja grupa “Pērkons”. Kā arī vakara gaitā visi kolektīvi bija sagatavojuši apsveikumu jubilāriem.

Esam patiesi priecīgi, ka mums bija iespēja svinēt šos svētkus kopā! Lai Jums, TDA “Katvari”, nākamie gadi tik pat skaisti kā visi iepriekšējie.
/autors: Ineta/
 
Danča kauss zāles hokejā 201925.05.2019
Rotaļai ir divas sporta aktivitātes, kurās allaž esam bijuši tik tuvu uzvarai, bet pirmo vietu iegūt nekad nav izdevies. Ar piekto piegājienu (un pārējās četras reizes nekad neesam bijuši zemāk par trešo vietu) beidzot uzvarējām un virs galvas pacēlām Danča zāles hokeja (florbola) kausu!

Milzīgs paldies mūsu lieliskajai komandai, īpaši MVP - Kristai Purmalei, kura izturējusi hokeja cienīgus spēka paņēmienus, spēja iemest izšķirošos soda metienus, un mūsu "Mārim" (Sveiciens TDA Līgo :) ), Jānim Sirmelim, kurš visus florbola turnīrus ir bijis aizsardzības balsts. Tāpat arī pārējie komandas biedri jau otro dienu nespēj pilnvērtīgi pārvietoties pa kāpnēm, jo uzvara prasījusi gan sāpošas kājas, gan sarautas saites...
/autors: Renārs/
 
Rotaļnieki Danci veda Daugaviņas maliņā18.05.2019
Ir viena reize gadā, kad noteikti kopā uz vienas skatuves ir iespējams redzēt un satikt visu paaudžu Rotaļniekus – šogad tas bija koncertā “Rotaļnieki Danci veda Daugaviņas maliņā”.

Kārtīgi gatavojušies, pavadījuši neskaitāmas brīvdienas kopā, visi ar smaidiem un labām emocijām jau 18.maija rītā tikāmies mūsu mājās – VEF Kultūras pilī. Šī diena bija piepildīta ar mēģinājumiem un gatavošanās darbiem, lai vakarā priecētu katru koncerta apmeklētāju.

Koncerta pirmajā daļā izdejojām dejas no mūsu pēdējo gadu repertuāra. Koncertā bija iespējams redzēt gan Aijas Baumanes, gan Ginta Baumaņa, gan arī Diānas Gavares horeogrāfijas. Bijām priecīgi, ka šajā koncertā varējām pirmo reizi izdejot arī Diānas Gavares deju “Es par bēdu nebēdāju”. Savukārt koncerta otrajā daļā tika svinēta VPDK “Daugava” 15 gadu jubileja, kurā viņus sveica ne tikai Rotaļnieki, bet arī viņu draugi – VPDK “Lēdurga” un VPDK “Saime”.

Sakām lielu paldies katram, kas palīdzēja un atbalstīja mūs šajā dienā! Kā arī sveicam VPDK “Daugava” 15 gadu jubilejā!
/autors: Ineta/
 
Pavasara svētki Smiltenē06.04.2019
Kā gan citādāk pavadīt pirmās saulainās pavasara dienas, ja ne kopīgā braucienā uz Smilteni, ciemos pie VPDK „Ieviņa”?
Jā, 6.aprīlī, visi kopīgi sakāpuši autobusā ar pavasarīgi rotaļīgu noskaņojumu devāmies pirmo reizi iepazīt Smiltenes kultūras centra skatuvi. Ļoti mīļi un draudzīgi tikām uzņemti „Ieviņas” mājās, un izmēģinājuši skatuvi sākām posties pašam koncertam. Lai iepriecinātu skatītājus, bijām sagatavojuši dažādu repertuāru – koncerts iesākās ar Aijas Baumanes deju „Tudaliņ, tāgadiņ”, skatītājus priecējām arī ar mūsu Ginta Baumaņa dejām „Visa mana istabiņa” un „Saule grieza zelta riņķi”, kā arī ar Diānas Gavares deju „Činku Čanku” un kā mūsu pēdējā koncerta deja bija Aijas Baumanes deja „Kur Tu augi daiļa meita”. Koncertā piedalījāmies kopā ar DA „Daiļrade”, TDA „Lielupe” un VPDK „Ieviņa”. Pēc koncerta, kā jau ierasts, visi kopīgi atpūtāmies un izbaudījām kopā būšanu arī balles gaisotnē!
Mums patika Smiltenē un noteikti sakām – Uz drīzu tikšanos!
/autors: Ineta/
 
Krāsainās Rotaļlendas iesvētības 201916.03.2019
16.martā norisinājās ikgadējās Rotaļas iesvētības mūsu mājās – Vefiņā. Šogad, mēs, iesvētāmie bijā ļoti kuplā skaitā – 10 jaunie Rotaļnieki – Betija, Lauma, Ineta, Madara J., Žermēna, Dana, Gundars, Mārtiņš C., Kaspars un Rihards P. Visa vakara garumā bijām patīkami satraukti, priecīgi un gatavi pierādīt, ka esam pilntiesīgi kļūt par Rotaļnieku.
Jau laikus bijām gatavojušies šim vakaram – mācījāmies Rotaļas vēsturi un statūtus, gatavojām priekšnesumu. Valde bija sagatavojusi dažādus uzdevumus – bija jāatbild uz jautājumiem par Rotaļu, ar aizsietām acīm meitenēm jāapģērbj tautas tērpā puisis, puišiem – meitene, kā arī jāatpazīst dažādi deju soļi no Rotaļas deju repertuāra. Vakara uzdevumos mums palīdzēja mūsu Roberts, kurš bija mums liels atbalsts jautājumos, par kuru atbildēm mēs šaubījāmies.
Priekšnesumā mēs kopīgi izdzīvojām un parādījām kādi bija mums šie četri gadi Rotaļā. Ar dejām un video mēs izcēlām katra personību un tai pat laikā parādījām cik vienota ģimene mēs esam. Un protams, pēc visiem pārbaudījumiem un priekšnesuma bija jādod Rotaļas zvērests, pēc kura katrs parakstījāmies Rotaļas grāmatā.
„ROTAĻA! Tā nav ne vieta, ne lieta. To nevar izmērīt, ne nosvērt! Tā dzīvo viņos un viņi dzīvo tajā. Būt par Rotaļnieku nenozīmē vien aizvadīt 4.sezonu Rotaļas rindās, tas nozīmē atdot sevi visu Rotaļai. Būt par ROTAĻNIEKU. ”
/autors: Ineta/
 
Gatves volejbola turnīrs 201909.03.2019
9.martā sportiskā noskaņojumā ieradāmies Rīgas 15.vidusskolā, kurā norisinājās Gatves volejbola turnīrs. Visas dienas garumā mūsu Rotaļas sapņu komanda cīnījās ar citu kolektīvu spēcīgajām komandām - Danci, Liesmu, Austri, Ačkupu, Teiksmu, Daiļradi, Kalēju, Čiekuru, Zalkti un Gauju. Rotaļas sapņu komandu pārstāvēja - Annija, Lauma, Eva, Jānis S., Mārtiņš V., Māris J., Rihards P. un Gundars. Spraigas cīņas, neveiksmes, precizitāte, azarts, gandarījums, uzmundrinošas sarunas – visu šo varēja piedzīvot vienas dienas laikā. Arī atbalstītājiem nebija garlaicīgi, starp spēlēm varēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Aktivitātē „Mēmā danča šovā” pierādījās ka mūsu dejotājas – Santa un Līva – ļoti labi māk parādīt dažādas dejas tikai ar kustībām, savstarpēji nesarunājoties. Turnīrā ieguvām 3. vietu, apsveicam arī TDA „Gatvi” ar 2.vietu un DA „Daiļradi” ar iegūto 1.vietu. Kopīgi, vakara ballītē, kārtīgi nosvinējām iegūtās balvas – kā jau Rotaļa to prot – enerģiski līdz rīta gaismai.
/autors: Ineta/
 
Skate 201903.03.2019
Kā jau katru gadu, pavasaris tiek sagaidīts ar Rīgas deju kolektīvu skati. Arī šis gads nebija izņēmums, tāpēc 3.martā visi pulcējāmies kultūras pilī Ziemeļblāzma. Šogad uz Ziemeļblāzmu atvedām divas dejas no mūsu repertuāra – Ginta Baumaņa deju „Saule grieza zelta riņķi” un Diānas Gavares deju „Činku Čanku”. Skatītājiem un žūrijai parādījām kādi esma mēs, Rotaļnieki – enerģiski, pozitīvi, smaidīgi un rotaļīgi. Skate noslēdzās ar iegūtu augstāko pakāpi. Paldies Gintam, Robertam, Diānai un Rozei par ieguldīto darbu.
/autors: Ineta/
 
Mēs mīlam dejā 201916.02.2019
Ikgadējais februāra koncerts Jelgavā ir klāt – arī šogad ciemojāmies pie mūsu draugiem TDA “Lielupe” koncertā “Mēs mīlam dejā”. Kopā ar mums mīlestības svētkus svinēja arī TDA “Vektors”, “Dancis”, “Teiksma”, DA “Daiļrade” un VIP “Ieviņa” . Koncertā varēja vērot gan pieredzējušu horeogrāfu klasikas, gan arī jaunrades dejas. Mēs skatītājus koncertā priecējām ar trīs dejām – mūsu Aijas Baumanes deja “Kur Tu augi daiļa meita”, Diānas Gavares “Činku, čanku”, kā arī Asnate, Rūdolfs, Ginta un Gundars izdejoja deju “Mārtiņa gailīši”.

Pēc koncerta, kā vienmēr sekoja gatavošanās Sapņu ballei, kurā katrs kolektīvs bija sagatavojis kādu atraktīvu, elegantu un mīlestības pilnu priekšnesumu. Rotaļnieki saka lielu paldies TDA “Lielupe” dejotājiem par sirsnīgo uzņemšanu!
/autors: Ineta/
 
Svētki dejai03.02.2019
3.februārī deju mīļi pulcējās VEF Kultūras pils lielajā zālē, kurā tika svinēta Latvijas Profesionālā baleta asociācijas 25 gadu jubileja. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, Riga City Jazz dance dejotāji, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, laikmetīgās un mūsdienu dejas dejotāji un horeogrāfi, bērnu deju kolektīvi „Zelta sietiņš”, „Dzintariņš”, deju grupas „Benefice”, „Karuselis”, klasiskās dejas studija „Freska”, Zitas Errsas baleta studija, Tāļa Sila seju studija „Grande” un Allas Saharovas baleta studija, kā arī Tautas deju ansambļi „Dancis”, „Liesma”, „Vektors” un „Rotaļa”, kas izdejoja baletmeistaru Helēnas Tangijevas-Birznieces, Ingrīdas Strodes, Ulda Žagatas, Alfrēda Spuras, Aijas Baumanes iestudētās latviešu skatuviskās tautas dejas. Koncertā dejojām mūsu Aijas Baumanes radīto “Kur tu augi daiļa meita”. Bija patiesi liels prieks svinēt šos svētkus kopā!
/autors: Ineta/
 
Baltās ziemas deju virpulī 201902.02.2019
Kā jau katru gadu februāra sākumā dodamies ciemos pie mūsu draugiem JDK “Vizbulīte” uz Siguldu, lai no sirds izdejotu baltās ziemas deju virpuli. Šogad jo īpaši bijām priecīgi dodoties uz Siguldu, jo koncerts notika atjaunotajā “Siguldas Devonā”. Koncertā kopā izdejojām trīs dejas no mūsu deju pērlēm – “Činku, čanku”, “Saule grieza zelta riņķi” un “Putni pavasarī”. Pēc koncerta sekoja nākamie danči – jeb devāmies uz balli. Bet pirms varējām kārtīgi ballēt, katrs kolektīvs atrādīja savu mājas darbu – priekšnesumu “Viena vieta uz brieža vēl brīva”. Bija visai interesanti paskatīties kā to vietu uz brieža katrs aizpildīs – bija gan spēles, gan dejas, gan mazas etīdes no ikdienas dzīves. Kad priekšnesumi parādīti, tad visi atsāka trakās dejas uz balles grīdas.
Paldies visiem dejotājiem un skatītājiem par iegūtajām pozitīvajām emocijām visas dienas garumā!
/autors: Ineta/
 
XXI Jaunrades deju konkursa FINĀLS26.01.2019
Janvāra pēdējā sestdienā rotaļnieki sakāpuši autobusā devās uz Valmieru, lai XXI Jaunrades deju konkursa finālā varētu atrādīt mūsu dejotājas Diānas Gavares jaunradi “Činku Čanku”.
Diena bija gara un piepildīta – garais brauciens, gatavošanās mēģinājumam, dejas mēģinājums uz Valmieras Kultūras centra skatuves un tad jau gatavošanās pašam konkursam. Mūsu deja bija konkursa noslēdzošā. Atrodoties uz skatuves satraukums vijās kopā ar pozitīvām emocijām. Jau ar pirmajiem dejas soļiem sajutām atbalstu no skatītājiem. Skatītāju ovācijas radīja mūsos lielāku enerģijas pieplūdumu, un, visu deju ar smaidu uz lūpām un patiesām emocijām parādījām žūrijai – mēs protam rotaļāties un darām to no visas sirds!
Dejai tika piešķirts novērtējums par Atzīstamu horeogrāfiju. Sakām lielu PALDIES mūsu Diānai, bija patiesi liels prieks pārstāvēt tavu deju konkursā! Kā arī apsveicam un priecājamies par laureātiem un horeogrāfiem.
/autors: Ineta/
 
Ziemassvētku balle un Ginta 95 (55+40)14.12.2018
14. decembrī notika Rotaļnieku Ziemassvētku balle, bet tā nebija parasta balle, jo šajā vakarā mums labi pazīstams cilvēks, Gints Baumanis, svinēja gan sava mūža 55 gadus, gan 40 gadus kā ir "ienācis" VEFiņa mēģinājumu zālē.
Šajā vakarā ar svētku noskaņu visi Gintam tuvie cilvēki – ģimenes locekļi, Nezāles Neiznīkst, Daugava, Mana Rotaļa, Rotaļa XO un Rotaļas dejotāji – ieradāmies mūsu ierastajā mēģinājuma zālē, kura ar dekorāciju palīdzību neizskatījās kā ierasti. Vakars tika papildināts ar spēli, kurā varēja uzzināt, kurš vislabāk pazīst mūsu Gintu, kā arī ar dažādiem apsveikuma priekšnesumiem, kuri tika veltīti jubilāram.
Eleganti, sirsnīgi un laimīgi – tāds bija mūsu kopā pavadītais vakars!
/autors: Ineta/
 
XXI Jaunrades deju konkurss I kārta08.12.2018
8.decembrī rotaļniekiem šī bija svarīga diena. Kārtīgi izgludināti tērpi, tika likti tērpu maisos, dejotāji kāpa mašīnās, lai kopīgi dotos uz Slampes kultūras namu, lai Jaunrades deju konkursa žūrijai un skatītājiem parādītu mūsu rotaļnieces Diānas Gavares jaunradi – „Činku Čanku”.
Patīkami satraukti un enerģijas pilni kāpām uz Slampes kultūras nama skatuves, lai skatītājiem un žūrijai parādījām cik rotaļīgi mēs patiesībā esam! Mūsu emocijas saņēma ikviens kurš sēdēja zālē, tas atspoguļojas arī rezultātos. Kopā ar Diānu jau gatavojamies un pavisam drīz dosimies un Valmieru, kur norisināsies XXI Jaunrades deju konkursa II kārta-fināls!
/autors: Ineta/
 
Deju lielizrāde „Abas Malas” 18.11.2018
Aptuveni gadu ilgs mācīšanās process, kurā mūsu Dace Adviljone un Gints Baumanis sāka mācīt deju lielizrādes Abas Malas deju soļus. Toreiz mums nebija ne jausmas, ka tas būs viens no Latvijas simtgades galvenajiem notikumiem. 18.novembrī Latvijas simtgades svinībās visi kopā priecējām skatītājus ar dejas pirmizrādi. Jo kā gan citādāk apsveikt Latviju dzimšanas dienā, kā ne ar deju.
Šī lielizrāde ir īpaša ar to, ka tajā piedalās ne tikai tautas deju dejotāji, bet arī laikmetīgās dejas, mūsdienu dejas, sporta deju dejotāji, Latvijas Nacionālā baleta solisti. Uzvedumam ir veidota oriģināla scenogrāfija, kas ar liekto un skaldīto virsmu ļauj radīt daudzveidīgu deju virsmu dažādos līmeņos. Arī uzveduma video projekcijas un gaismas papildina izrādi un ir svarīga tās sastāvdaļa, tā pat kā deja. Protams, kā tad bez mūzikas. Orģinālmūzika tika radīta iedvesmojoties no konkrētu laika periodu vēsturiski muzikālā materiāla, kas deva emocionālu noskaņu. Bez šiem visiem elementiem uzvedums neliktos tik īpašs starp visiem cietiem deju uzvedumiem, kuros esam piedalījušies.
Rotaļniekiem šajā uzvedumā bija iespēja dejot ne tikai tautiskās dejas, bet gan ļāva Lienes Gravas vadībā sajust un apgūt arī laikmetīgās dejas soļu burvību, kā arī būt daļa no Raimonda Martinova radītajām baleta epizodēm.
Mēs nevaram iedomāties citu dāvanu mūsu valstij, kā svētkos darīt to, ko mākam un mīlam.
/autors: Ineta/
 
Egona kauss`1803.11.2018
3. novembrī TDA „Rotaļa” sapņu basketbola komanda ar atbalstītājiem devās uz Rīgas Hanzas vidusskolu, kurā norisinājās TDA „Vektors” rīkotais basketbola turnīrs – 27. Egona kauss.
Turnīra laikā ne vienu brīdi nebija garlaicīgi, katra spēle tika aizvadīta ar lielu cīņassparu un mērķtiecību. Arī līdzjutējiem šogad bija izveidota stafete, kurā arī mūsu komandas atbalstītāji varēja parādīt cik veikli patiesībā ir.
Starp visām komandām šogad izcīnījām godpilno 2. vietu. Apsveicam TDA „Danci” ar 1.vietu un TDA „Vektors” ar 3.vietu.
/autors: Ineta/
 
Iepazīšanās pirts 201819.10.2018
Kā jau ierasti, katru gadu vienā no oktobra piektdienām visi kopā tiekamies viesu namā „Kāli”, kurā norisinājās Rotaļas iepazīšanās pirts. Kā jau ierasts, tad temats iepazīšanās pirtīm ir kāda krāsa, šogad, lai visa vakara garumā mirdzētu, tērpāmies neona krāsās. Mums bija varen-košs vakars!
Šī vakara galvenās personas bez kurām nenotiktu šis pasākums bija mūsu šī gada jaunuzņemtie dejotāji – Elīza, Anna Terēze, Mare, Ance, Elizabete, Annija, Lūcija, Eleonora, Līga, Anete, Arturs, Māris, Artūrs, Valters, Edgars. Viņu dejošanas prasmes, kā arī atjautība tika pārbaudīta vakara gaitā ar dažādiem uzdevumiem. Kā arī mājās sagatavotais priekšnesums rotaļniekiem lika ne tikai smaidīt, bet arī smieties līdz pat asarām. Tas bija vienreizēji!
Protams, neizpalika arī bez citu rotaļnieku priekšnesumiem – šogad daļa no puišiem bija sanākuši kopā un izveidojuši ko foršu, priekšnesumā varējām redzēt ne tikai deju soļus, bet arī cik oriģināli un ideju pilni ir mūsu dejotāji!
Neona krāsas „welcome šoti”, krāšņās dekorācijas, tradicionālais iepazīšanās aplis un dejas līdz rīta gaismai – jā, rotaļnieki māk svinēt kopā būšanu!
/autors: Ineta/
 
Simtgades Greizais Kompass 06.10.2018
Nespējam noticēt, ka gads jau riņķī! Jā! Arī mēs šogad bijām viens no tiem 30 kolektīviem, kuri 7 minūšu laikā bija tik veikli un nosūtīja savu pieteikumu vēstuli dalībai TDA „Dardedze” rīkotajā pasākumā Greizais Kompass 2018. Mēs bijām priecīgi, ka varējām kalendārā atzīmēt 6. oktobra galamērķi – Salaspili, kas bija šī gada Greizā kompasa pilsēta!
Sestdienas rītā vilkām mūsu tradicionālās Greizā Kompasa formas un enerģijas pilni devāmies uz Salaspili, kur bijām gatavi skriet, pildīt uzdevumus, kā arī plānot dažādus maršrutus, lai ātrāk nokļūtu līdz nepieciešamajiem kontrolpunktiem. Dienas gaitā uzzinājām, kurš no mūsu kolektīva var bļaujot aizskriet vistālāk, kuram ir vislabākā atmiņa, lai atcerētos pēc iespējas vairāk vārdu, kurš ir visveiklākais un spēj stabili noturēties uz riepu ‘apaviem’, kurš ir zinošākais un pārzina augu latīniskos nosaukumus. Bet vislabāk pārbaudījām mūsu savstarpējo uzticēšanos cits citam un spēju grūtos brīžos palīdzēt otram. Lai arī sākums mums nebija tik veiksmīgs, tomēr, nezaudējot cīņassparu, pievarējām grūtības un pēc uzdevumu izpildes veiksmīgi finišējām visi kopā, kur pie tējas krūzes un vakariņu šķīvja pārrunājām piedzīvoto.
Bet protams, ar to mūsu vakars nebeidzās, visi tikāmies Rīgas Sporta manēžā, kur kā tradicionāli noritēja Greizā Kompasa balle. Dalībnieki ar nepacietību gaidīja apbalvošanu, lai noskaidrotu, kurš šogad tiks pie kausa. Un rezultātā – TDA „Rotaļa” ieguva 2.vietu! Apsveicam arī Latvijas Universitātes TDA „Danci” ar trešo vietu un TDA „Gatvi” ar godalgoto pirmo vietu.
Lielu paldies vēlamies teikt sponsoriem, kuri vienmēr spēj iepriecināt dalībniekus gan ar balvām vakarā, gan ar pārsteigumiem pa dienu. Protams, arī pateicība organizatoriem, kuri katru gadu spēj pārsteigt mūs ar vien vairāk! Šogad šis bija jau 11. Greizais Kompass un mēs bijām ļoti priecīgi būt daļai no tā. Uz tikšanos jau nākamgad!
/autors: Ineta/
 
CARNIKAVAS NĒĢU SVĒTKI 201825.08.2018
Rotaļnieki ar prieku apciemo Carnikavu, un vēl priecīgāki ir tajās reizēs, kad var iepriecināt Carnikavas iedzīvotājus ar kādu koncertu. Arī šogad mums bija tā iespēja uzsākt sezonu ātrāk un uzstāties ilgi gaidītajos svētkos – Carnikavas nēģu svētkos.
25. augustā Rotaļnieki sakāpa mašīnās un devās uz Carnikavu ar jau sagatavotu koncerta programmu, kurā bija iekļautas dejas gan no Rotaļas pūra, gan no XVI Deju svētku programmas. Koncertu atklājām ar meiteņu deju Saule brida rudzu lauku, pēc kuras sekoja puišu deja – Es izjāju Prūšu zemi. Koncerta programmā bija iekļautas arī tādas dejas kā Sasala jūrīna, Laša kundze, Vecais Taizels, Saule grieza zelta riņķi, Raibie cimdi un programmu noslēdzām ar Kruuga Madaleena.
Dejotājiem koncerta laikā bija rekordlielā ātrumā jāpaspēj nomainīt krāšņie tērpi, kas paspilgtināja katras dejas raksturu un skaistumu. Koncerta apmeklētāji to ievēroja un savas emocijas viņi apliecināja ar skaļiem aplausiem!
Arī mēs izbaudījām šos svētkus, gan apmeklējām Nēģu svētku tirdziņu, gan izdejojāmies svētku zaļumballei.

Paldies Carnikava! Mēs noteikti atgriezīsimies! Uz tikšanos!
/autors: Ineta/
 
TDA „ROTAĻA” 12. FUTBOLA TURNĪRS11.08.2018
Atvelkot elpu pēc piedzīvotā XVI Deju svētkos, 11. augustā Rīgas 84.vidusskolā norisinājās tradicionālais TDA „Rotaļa” futbola turnīrs. Kā jau katru gadu, arī šogad, tautas deju kolektīvi satikās uz futbola laukuma, lai pierādītu, kurš kolektīvs šogad futbola treniņus ir rīkojis visvairāk, bumbu spārdījis atraktīvāk un pretiniekus mācījies nosegt labāk.
Pateicamies visām 8 komandām par dalību – TDA „Uguntiņa”, TDA „Diždancis”, TDA „Lielupe”, TDA „Līgo”, TDA „Metieniņš”, TDA „Teiksma”, TAD „Rotaļa” un šā gada turnīra uzvarētāji TDA „Jaunība”.
Pēc aizraujošā turnīra, dalībnieki vakarā meklēja īsāko ceļu uz mūsu – Rotaļas – mājām – VEF Kultūras pili, kur, saglabājot tradīcijas, norisinājās balle ar tematiku. Šogad tā bija īpaša – Krimināli ekselenta balle.
Protams, lielu paldies sakām mūsu šī gada sponsoriem, kuri iepriecināja dalībniekus ar balvām – PRIKE, Apotheka, MyFitness, LuLū picai, Sigulda Adventures. Kā arī paldies Alisei Vēverei, kas iemūžināja turnīra norisi caur fotoaparātu.
Vēlreiz apsveicam turnīra uzvarētājus – TDA „Jaunība”, un uz tikšanos jau TDA „Rotaļa” 13.futbola turnīrā!
/autors: Ineta/
 
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki30.06.2018
Katra dejotāja lepnums ir piedalīties Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos kā dalībniekam. Arī TDA „Rotaļa” dejotāji piedalījās šo svētku pasākumos visas nedēļas garumā. Svētkiem esam gatavojušies jau ļoti sen, sākot ar deju apguvi un piedalīšanos skatēs, un nu tas ir pienācis, esam nonākuši līdz pašiem svētkiem, šogad tie norisinājās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.
Rotaļniekiem svētki sākās ar svētku gājienu, kurā priecējām skatītājus ar dažādiem tērpiem. Šajā dienā vilkām mugurā un skatītājiem rādījām tautas tērpus no Alsungas, Nīcas, Bārtas, Lībagiem, Sakas, kā arī Senlatviešu tērpus. Pēc gājiena visi kopā Skonto stadionā baudījām atklāšanas koncertu.
Un svētki ir atklāti! Jau nākamajā dienā pēc gājiena bija mūsu pirmais svētku koncerts - piedalījāmies deju koncertā „Vēl simts gadu dejai” Arēnā Rīga. Šajā koncertā tika izdejotas 17 horeogrāfu dejas, starp kurām bija arī mūsu Aijas Baumanes deja – Tūdaliņ Tagadiņ.
Dziesmu un Deju svētki nebūtu iedomājami arī bez mēģinājumiem Daugavas stadionā. Katru dienu mūsu ceļš veda uz deju laukumu, lai kopā ar pārējiem kolektīviem izmēģinātu dejas un veidotu horeogrāfu iecerētos rakstus un ornamentus deju lieluzvedumā „Māras zeme”. Starp deju mēģinājumiem padalījāmies arī dažādos konkursos, kā rezultātā ieguvām balvu – lielās picas – no LuLū picērijas, piedalījāmies arī izaicinājumos, šoreiz tas bija – izlien cauri kartiņai, kur Rotaļa pieņēma izaicinājumu un centās to izdarīt pēc iespējas ātrākā laika posmā, neiztika arī bez karogu zagšanas un citām aktivitātēm, kas dienas padarīja interesantākas. Starp mēģinājumiem Daugavas stadionā, bija jādodas arī uz mēģinājumiem Mežaparkā, kur piedalījāmies noslēguma koncertā „Zvaigžņu ceļā”.
Visas nedēļas laikā piedzīvojām visdažādākās emocijas, visnotaļ bijām priecīgi un lepni par to ka mums ir iespēja būt mazai sastāvdaļai no visiem svētkiem, kā arī laimīgi par to, ka visu šo nedēļu pavadījām kopā ar cilvēkiem, ko saucam par otro ģimeni!
Novēlām ikvienam piedzīvot šīs neaizmirstamās sajūtas ko dāvā Dziesmu un Deju svētki!
/autors: Ineta/
 
Simtgades skaņās un rakstos16.06.2018
16. jūnijā devāmies uz Dobeli, kur norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņu lielkoncerts “SIMTGADES SKAŅĀS UN RAKSTOS". Šajā koncertā priecējām skatītājus ar dejām – Aiz ezera augsti kalni, Ir 1873.gads Dimd Rīga, Kāzu deja un deju Kolāžu.
Bija liels prieks neilgi pirms pašiem svētkiem apciemot Dobeli, lai iegūtu svētku noskaņojumu un emocijas! Paldies Tev, Dobele!
/autors: Ineta/
 
Tik manā dzimtenē tāds pavasaris19.05.2018
19.maijā TDA Rotaļa devās iepazīt sev jaunu skatuvi - šoreiz Auces pilsētas estrādi, lai ar pirmo šīs sezonas koncertu zem klajām debesīm izdejotu koncertu ''Tik manā dzimtenē tāds pavasaris''. Kopā ar deju kolektīviem no Rīgas un Auces, Dobeles, Tērvetes un Brocēnu novadiem priecējām skatītājus ar gaidāmo deju svētku repertuāra dejām. Laikapstākļi mūs lutināja un atgādināja, kāds prieks ir dejot svaigā gaisā, starplaikos laiskoties zaļā zālē un baudīt saules starus, cik jautras ir zaļumballes un cik naski ir Latvijas odi.
/autors: Dārta/
 
Danča kauss zāles hokejā 201812.05.2018
12. maijā padalījāmies TDA "Dancis" rīkotajā florbola turnīrā "Zāles hokejs". Šim turnīram ļoti nopietni gatavojušies, aizvadot vairākus treniņus un tie arī atmaksājās ar ļoti labiem rezultātiem. No visām turnīrā aizvadītajām spēlēm, tikai fināla spēlē TDA „Līgo” izrādījās veiklāki par mums un zaudējām vienīgo spēli turnīrā. Rezultātā ieguvām otro vietu un gandarījumu par labi paveiktu darbu!
Paldies TDA „Dancis” par iespēju piedalīties viņu rīkotajā turnīrā! Ar nepacietību gaidām nākamo gadu!  
/autors: Ineta/
 
Vēstījums rakstos un Ar sirdi dejā un svētkos04.05.2018
Šī gada maija sākums Rotaļai bija īpaši aizņemts - par godu Latvijas simtgadei tiek rīkoti koncerti un realizēti projekti, kuros gluži vai grēks nepiedalīties. Vispirms mums bija tas gods piedalīties muzikālās apvienības ''Raxtu Raxti'' koncertuzvedumā ''Vēstījums rakstos'', kas tika gatavots kā dāvana Latvijai 4.maija svētkos. Piedaloties vairāk kā 1000 visu paaudžu dejotājiem un bungu un dūdu grupai ''Auļi'', 17 kompozīcijās režisores Ineses Mičules un horeogrāfes Dagmāras Bārbales vadībā ar Ginta Baumaņa un Agra Daņiļēviča atbalstu tika radīts latviskās dzīvesziņas caurausts stāsts par mūsu zemes 4 novadiem un likteņiem, kādi tajos tiek izdzīvoti .Piedalīšanās šādā projektā mums visiem atgādināja, cik bagāta ir mūsu tauta, kāds spēks mīt tradīcijās, tautasdziesmās, latviešu spēka zīmēs un mūsu piederības sajūtai savai zemei.
Brīvdienas turpinājām jau savās mājās - VEF kultūras pilī, kas 5. un 6. maijā gluži vai plīsa pušu no dejotāju saimes - 2 koncertos ''Ar Sirdi dejā un svētkos'' izskanēja 53 virsvadītāju radītās dejas no pašiem pirmajiem līdz pat iepriekšējajiem deju svētkiem 2013.gadā , godinot Deju svētku virsvadītājus un parādot, kā augusi un mainījusies Latvijas skatuviskās deja cauri laikiem un cik bagāts ir mūsu Zelta Fonds. Paldies TDA ''Liesma un Jānim Marcinkēvičam par ieguldīto darbu un uzaicinājumu TDA Rotaļa piedalīties koncertos ar divām Aijas Baumanes dejām ''Tūdaliņ, Tāgadiņ'' un ''Kur Tu augi, Daiļa meita''
/autors: Dārta/
 
Visa mana istabiņa jeb Rotaļnieku pūra lāde14.04.2018
14.aprīli, VEF kultūras pilī TDA Rotaļa izdejoja savu nu jau par tradīciju kļuvušo pavasara koncertu, kam šoreiz no pašu dejotāju vidus tika izvirzīts un dots nosaukums ‘’Visa mana istabiņa jeb Rotaļas pūra lāde’’. Uz skatuves vienkopus satikās visu paaudžu rotaļnieki – TDA Rotaļa , VPDK Mana Rotaļa, VPDK Rotaļa XO un VPDK Daugava, lai košā koncertā izdejotu savas visu laiku visiemīļotākās dejas. Pēc pašu dejotāju vēlēšanās koncertā tika iekļautas gan latviešu tautas deju klasiķu kā Ulda Žagatas un Harija Sūnas, tā pēdējo gadu iemīļotākās dejas, protams neiztiekot bez dejām no Aijas Baumanes un Ginta Baumaņa plašā horeogrāfiju krājuma. Šajā koncertā arī pirmo reizi uz skatuves Rotaļa izpildīja arī apvienības ''Raxtu Raxti'' koncertuveduma ''Vēstījums Rakstos'' dejas ar pavisam jaunām oriģinālmelodijām, kas jau iemantojušas vietu Rotaļnieku sirdīs, kur dejai vienmēr tiek atvēlēta plaša vieta. Šis koncerts visiem rotaļniekiem bija svētki, kad ievelkot atelpu no gatavošanās Vispārējo dziesmu un deju svētkiem, ar prieku dejot uz savas skatuves savās otrajās mājās – VEF Kultūras pilī, un parādīt skatītājiem, cik daudz dažādu deju, atšķirīgu raksturu un krāšņu tērpu slēpjas viņu pūra lādē.
Kā jau piederas, pēc koncerta notika balle, kur pirmo reizi Rotaļnieki iemēģināja arī atjaunoto kamerzāli, kas mums vienmēr tomēr paliks sarkanā zāle, kur ''Tirkīzband'' pavadījumā, neskatoties uz nogurumu dejas griezās līdz pat rīta gaismai.
/autors: Dārta/
 
TDA "Gatve" Zāles volejbola turnīrs 201810.03.2018
Deju ansambļu sportiskās aktivitātes ļoti aktīvi mijas ar deju koncertiem, tāpēc teju katras brīvdienas tiek pavadītas kopā. 10.martā devāmies uz Rīgas 15.vidusskolu, kur Gatvieši bija savilkuši volejbola tīklus, lai zāles volejbola turnīrā uzzinātu, kura komanda pirmā nesīs mājās Gatves kausu. Pēc grupu spēlēm "tikām laukā" un devāmies cīņā par tikšanu uz pusfinālu. Diemžēl šoreiz veiksme bija pretinieku pusē un turnīru noslēdzām labāko astotniekā.
Pēc turnīra visi tikāmies kopīgās svinībās, lai līdz rīta gaismai izdejotos un svinētu savas mazās un lielās uzvaras!
Liels paldies TDA "Gatve" par turnīru un jestro balli! Rotaļniekiem patīk būt kopā ar jums! Līdz nākamajam turnīram!
/autors: Līva/
 
Pidžamballe jeb Iesvētības 201803.03.2018
"Iesvētīties vienam, lūk, tas nu gan bija liels uzdevums! Pirms šīs dienas uztraucos par visu: kā nodejošu priekšnesumā, kā norunāšu solījumus (divus, jo bija jāsolās ne tikai kā jaunajai rotaļniecei, bet arī kā daļai valdes sastāva), kā izpildīšu uzdevumus, kā spēšu būt īsta rotaļniece. Bet lielajā iesvētību dienā viss saruka un kad ierados Vefiņā, jutos tik labi un gaidīti, ka uztraukums pa visam izplēnēja.
Esmu pateicīga, ka man ir iespēja dejot un tikt iesvētītai tik lielā, fantastiskā un spožā kolektīvā kā ROTAĻA, un tieši savā priekšnesumā to parādīju - kāda bija mana dzīve pirms Rotaļas (pelēkāka, lēna un paredzama) un kāda tā ir Rotaļā (dzīvespriecīga, vienmēr aktīva un pārbagāta emocijām). Priekšnesumā bija ietvertas arī vadītāja Ginta dzīves un dejas atziņas un tas noslēdzās ar katra rotaļnieka bildi uz lielā ekrāna un pašsacerētu manis un Jāņa deju "Mosties", jo Rotaļā mana sirds mostas!
Lielu paldies saku saviem deju biedriem, visam valdes sastāvam un palīgiem par sapņaini mājīgo atmosfēru, Gintam un īpaši Jānim.
Mana daļa (nu) ir zaļa. "
/autors: Laura/
 
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku25.02.2018
Tūlīt, tūlīt klāt jau ilgi gaidītie Simtgades svētki, kas nozīmē, ka klāt arī jau deju skates. Šogad skates maratonu atklāja Rīgas pilsētas kolektīvi – trīs februāra dienas tika pavadītas, lejot sviedrus uz atjaunotās VEF Kultūras pils skatuves. Mums, rotaļniekiem, svarīgā diena bija svētdiena, 25.februāris. Visu sezonu cītīgi gatavojušies, pulējuši ne tikai deju kurpes, bet arī deju soļus, lai beidzot kāptu uz skatuves un parādītu savu neviltoto rotaļīgumu.
Skatē izdejojām trīs dejas – divas no lieluzveduma „Māras zeme” repertuāra un vienu no koncerta „Vēl simts gadu dejai” repertuāra. Nervu kutinošo skati atklājām ar deju kolāžu „Dzintara zemē dzintara ļaudis” (Jāņa Ērgļa, Guntas Skujas, Ilmāra Dreļa, Artas Melnalksnes un Jāņa Purviņa horeogrāfijas Jāņa Purviņa iestudējumā), tad savu spēku parādījām Jāņa Ērgļa dejā „Dod man spēku, dod man laiku”, bet noslēgumā izdejojām košo Ulda Žagatas „Dejotprieks”. Aiz visa šī stāv ne tikai mēnešiem ilgais darbs, bet arī mūsu vadoņu – Ginta, Rozes, Roberta, Valentīnas – ieliktās sirdis un dvēseles. Esam bezgala pateicīgi par pieliktajām pūlēm, lai mēs būtu tieši tādi, kādi esam un ne citādi.
Paldies skatītājiem, žūrijai un pārējai dejotāju saimei – svētkiem būs būt! Lai top!
/autors: Līva/
 
Mēs mīlam dejā 201817.02.2018
Kā jau katru gadu, arī šogad februārī devāmies uz Jelgavu ciemos pie TDA „Lielupe” uz sirsnīgāko sezonas koncertu „Mēs mīlam dejā”, kurš šogad notika jau 16.reizi. Uz skatuves tikāmies ar draugiem DA „Daiļrade”, TDA „Vektors”, „Teiksma”, „Gatve”, „Lielupe”, JDK „Sadancis” un VPDK „Mana rotaļa”.
Koncertā izdejojām Agra Daņiļeviča „Gana agri es cēlos”, Harija Sūnas „Audēju deja”, kā arī Daces Adviljones un Ginta Baumaņa „Jāņu diena, Jāņu nakts, nu pat Jāņu vakariņš” kopā ar VPDK „Mana rotaļa”. Tā kā šogad ir Simtgades svētki un nedēļu pēc koncerta Rīgas pilsētā jau noritēs svētku deju skates, koncertam bija arī trešā daļa – „meistarklase”, kurā kolektīvi izdejoja dejas no Deju svētku repertuāra. Mēs dejojām deju kolāžu „Dzintara zemē dzintara ļaudis” (Jāņa Ērgļa, Guntas Skujas, Ilmāra Dreļa, Artas Melnalksnes un Jāņa Purviņa horeogrāfijas Jāņa Purviņa iestudējumā) un Ulda Žagatas „Dejotprieks”.
Pēc koncerta, protams, turpinājām balli „Saldie sešpadsmit” gaisotnē. Paldies Lielupiešiem par jauko uzņemšanu un veiksmes visiem skatēs!
/autors: Līva/
 
Rotaļas ceturtā nometne.10.02.2018
Tā nu ir sanācis, ka Rotaļas garajā mūžā, nometņu rīkošana nav bijusi aktuāla, bet pēdējos gados tas ir mainījies, tāpēc šogad notika Rotaļas ceturtā nometne un trešo reizi – jau Carnikavā!
10. un 11. februārī Rotaļnieki sabrauca vienmēr viesmīlīgajā pierīgas ciematā, iekārtojās Carnikavas pamatskolas aktu zālē, lai tur pavadītu nakti, bet pa dienu aktīvi dejojām Tautas namā “Ozolaine”.
Neizpalika arī “video analīze”, kas jau ir ierasta nometnes sastāvdaļa tās pirmajā vakarā, kad Gints sniedz savu komentāru, apstādinot vajadzīgajās vietās video – nu gluži kā profesionālās hokeja komandās! :)
Protams, ka gulēšana mums neizdevās tik “pilnvērtīga”, kā mēs vēlētos, jo bija jāpaspēj gan atzīmēt jubilejas, parunāt, “paālēties” un pat izmantot Carnikavas pamatskolas gaitenī atrastu ping-pong galdu un uzrīkot savu mini-turnīru.
Lai vai kā – pagulēt (daudz maz) tomēr izdevās visiem un arī nākamajā dienā pilnvērtīgi nodejojušies, vakarpusē kārtējo reizi teicām – uz redzēšanos, Carnikava – lai kādā siltā vasaras dienā tai teiktu labdienas, lai atkal priecētu vietējos skatītājus ar Rotaļnieku deju soli!
Liels paldies par atsaucību un veiksmīgai nometnes realizācijai Carnikavas Tautas nama vadītājai Alīsei Vorobejai un Carnikavas pamatskolas direktora pienākumu izpildītājai Aijai Patkovskai!
/autors: Renārs/
 
Baltās ziemas deju virpulī 201804.02.2018
Ik gadu februāra sākumā dodamies ciemos pie draugiem JDK „Vizbulīte” uz Siguldu, lai iegrieztu balto ziemu varenā deju virpulī. Lai arī otro gadu šī satikšanās notiek Mālpilī, nevis Siguldā kultūras nama remonta dēļ, tas nemazina prieku gatavoties, sēsties autobusā un ar pilnu jaudu doties ceļā.
Koncertā kopā izdejojām trīs dejas gan no Simtgades Deju svētku repertuāra, gan no mūsu pašu pērlēm. Dejojām Jāņa Ērgļa „Dod man spēku, dod man laiku”, kopā ar draugiem TDA „Katvari” skatītājus priecējām ar Harija Sūnas „Audēju deja”, bet koncerta noslēgumā lepni izrādījām mūsu Diānas Gavares „Činku, čanku”.
Pēc koncerta, kā vienmēr, metāmies trakos dančos ballē. Bet, pirms varējām kārtīgi ballēt, atrādījām savu mājas darbu – priekšnesums „Dejiski, sportiskās XXIII Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā”. Pie priekšnesuma režijas ne pirmo reizi pieķērās mūsu fantāzijas avots Jānis Sirmelis, līdz ar to veidojām ziņu apkopojumu par to, kā mūsējiem veicas tālajā Dienvidkorejā. Kad mājasdarbs atrādīts, beidzot varējām sākt deldēt deju grīdu ar trako ballīti.
Paldies visiem dejotājiem, skatītājiem un atbalstītājiem par lielisko koncertu un balli! Uz tikšanos!
/autors: Līva/
 
Te, starp savējiem27.01.2018
27.janvārī TDA "Rotaļa" pirmo reizi devās uz Tīnūžiem pie VPDK "Godi", lai kopā ar VPDK "Mana Rotaļa", "Dzirnu senči", "Artava", "Sidrabi" un "Bānītis" izdejotu Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu "Te, starp savējiem". Kā jau saka priekšā koncerta nosaukums, TDA "Rotaļa" izmantoja iespēju šogad pirmo reizi uz skatuves izdejot Deju svētku repertuāru – "Kāzu deja", "Dzintara zemē dzintara ļaudis", "Saule brida rudzu laiku" un "Dejotprieks", kā arī parādīt ko no sava deju pūra - Diānas Gavares horeogrāfiju "Činku, Čanku". Simtgades deju sezonu atklājuši esam godam un atklājuši, ka mazām ģērbtuvēm ir zināms šarms un devums kolektīva saliedēšanā. Paldies VPDK "Godi" un vadītājam Gatim Neimanim par uzņemšanu un Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājai Dace Jansonei par iedvesmojošiem vārdiem pēc R. Paula kora dziesmas "Manai Dzimtenei" :"Kad ieskanējās mūzika, manuprāt, jebkuram gribējās apaut baltas kājas, uzvilkt tautas tērpu un sacīt: es esmu Latvija!"
/autors: Dārta/
 
DECEMBRA NOGAĻU NOMETNES09.12.2017
Kā jau zināms, rotaļniekiem ļoti patīk laiku pavadīt kopā, un kas tad var būt vēl labāks, kā pavadīt veselas divas nedēļas nogales dejojot plecu pie pleca rotaļnieku pulkā!? Divas sestdienas un divas svētdienas decembrī mēs aizvadījām mūsu iepriekšējās, pagaidu, mājās Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijā, smagi strādājot, slīpējot deju soļus un kustības un izbaudot draugu kopā būšanu. Otrajā adventē ieskandinājām lieluzveduma ‘’Māras zeme’’ dejas, kā arī pieķērāmies 2018. gada 18. novembra projektam, kura tautiskās dejas daļu veidot ir uzticēts VPDK „Mana Rotaļa” vadītājai Dacei Adviljonei. Turpinot pirmās nometnes darbu, trešajā adventē mēs sprigani izdejojām jaunas krāsas 18. novembra projekta ietvaros, sastrādājoties ar draugu kolektīviem VPDK „Mana Rotaļa” un TDA „Zelta Sietiņš”. Darba vēl daudz, bet nometnes jau tieši tāpēc domātas, lai strādātu ar to, kas vēl jāpilnveido!
/autors: Laura/
 
KONCERTS ‘’ATKAL MĀJĀS’’20.11.2017
Visu paaudžu rotaļnieki 20. novembra vakarā satraukti devās atpakaļ uz savām atjaunotajām mājām – VEF kultūras pili, lai izdejotu koncertu „Atkal mājās’’. Mēs izdejojām rotaļnieku gadiem iemīļotās A.Baumanes, G.Baumaņa un D.Gavares dejas, kā arī citu horeogrāfu daiļdarbus. Koncerts bija īpašs ik vienam, kas atradās uz skatuves un palīdzēja aizskatuvē, tas bija īpašs arī visiem, kas atradās pārpildītajā skatītāju zālē! Paldies, visiem, kas ieradās, palīdzēja un piedalījās koncerta tapšanā, īpaši VPDK „Mana Rotaļa”, VPDK „Rotaļa XO”, VPDK „Daugava” un „Nezāles neiznīkst”.
Koncerta ieraksts pieejams - https://www.youtube.com/watch?v=s_cprQUE49E&t
„Uz šīs VEF skatuves mēs esam visvairāk mēs paši - mēs zinām, kur atrodas skatuves centrs, kurš prožektors var apžilbināt, kurā kulisē jāskrien. Šeit ikviens no mums ir nedaudz paklupis un atradis drošu plecu, pie kā pieķerties. Šeit mēs visi esam piedzīvojuši kā biedējošo atlasi TDA Rotaļa, tā pirmo koncertu, tā uzņemšanu Rotaļnieka statusā, kas nozīmē, labi zināt - tieši cik pakāpienu ir pie dienesta ieejas. Šajās kulisēs mēs visi esam pārģērbušies vienas dejas laikā ar vismaz 3 palīdzīgiem roku pāriem. Uz šis skatuves kājas ceļas augstāk, smaids partnerim ir platāks un aplausi skan visskaļāk.” /citāts no Dārtas runas/
/autors: Laura/
 
SARKANI BALTI SARKANĀ IEPAZĪŠANĀS PIRTS27.10.2017
SARKANI BALTI SARKANĀ IEPAZĪŠANĀS PIRTS Kā ierasts, vienā no oktobra piektdienām, 27.oktobrī, viesu namā ‘’Kāli’’ norisinājās ‘’Rotaļas iepazīšanās pirts’’, kas šogad krāsojās latviskajos sarkan-balt-sarkanajos toņos, par godu 100gades deju sezonai. Notikuma galvenie varoņi bija jaunuzņemtie dejotāji: Alise, Oskars, Eva un Ronalds. Viņiem bija attapīgi jācīnās par savu vietu Rotaļā, pildot dažādos uzdevumus un atrādot meistarību dejošanā un izdomu sevis veidotajā priekšnesumā. Viņiem tas izcili izdevās!
Neizpalika arī citi priekšnesumi - šogad meiteņu pulciņš, kas nesen bija atgriezušās no Rotaļas izbrauciena uz Koreju, vēlējās ar dejām parādīt, kā tad mums tur gāja.. Varēja redzēt gan filipīniešu nosvērtumu, krievu meistarību, gan brazīliešu šarmu.
Dekorācijas latviskajos toņos, fotostūris iemīļots, jaunie dejotāji kārtīgi iepazīti un dejas līdz rīta gaismai, tik trakulīgi forši mums gāja!
/autors: Laura/
 
Deja un tās vidū ES!21.10.2017
Latviju apciemojis zelta rudens, un rotaļnieki dodas uz galvaspilsētai tuvajiem Ādažiem, lai izdejotos un izballētos DA „Daiļrade” dzimšanas dienas koncertā „Deja un tās vidū ES!”. Koncertā uz skatuves vēl satikāmies ar TDA „Gatve”, „Lielupe”, „Vektors”, VPDK „Mana Rotaļa”, „Zeperi” un JDK „Sadancis”. Koncerta pirmajā daļā jubilāri izdejoja savu 25 gadu jubilejas dejas izrādi „Cieši, cieši”, otrajā daļā – visi draugu kolektīvi rādīja savas sagatavotās dejas. Rotaļnieki saulainajā sestdienā skatītājus priecēja ar tādām dejām kā Ginta Baumaņa „Saule grieza zelta riņķi”, Aijas Baumanes „Rūdolfa smaids” un „Tūdaliņ, tāgadiņ”. Pēc koncerta visus dejotājus izklaidēja improvizācijas teātra „Spiediens” aktieri, taču dejās laidāmies kopā ar grupu „The Citizens”. Paldies DA „Daiļrade” un pārējiem dejotājiem par jautri pavadīto sestdienu – kārtīgi sagaidījām un pavadījām zelta rudeni! Uz tikšanos!
/autors: Līva/
 
#GreizaisKompass 2017 jeb KOMPASAM 10!30.09.2017
Ko gan citu rudenī var darīt dejotāji, ja ne kaut kur skriet? Tieši tā – arī šis rudens nav izņēmums – ar prieku un azartu piedalījāmies šī gada TDA „Dardedze” rīkotajā orientēšanās pasākumā #GreizaisKompass, kurš notika jau 10.reizi! Šī gada pilsēta – Cēsis!
Lai arī atgriezušies vien pirms dažām dienām, maza saujiņa no mūsu dejotājiem, kuri godam pārstāvēja Latviju tālajā Dienvidkorejā, arī piedalījās un naski izskraidīja Cēsis. Kā jau vienmēr, bijām ļoti „nemanāmi”, toties vienoti – tas pierādījās arī visos kontrolpunktos. Pat rudenīgais laiks nestāvēja ceļā un kādā kontrolpunktā gāja tik ‘karsti’, ka daži bija gatavi izģērbties līdz brīdim, kad vairs nebija, ko novilkt. :)
Pēc 23 uzdevumiem un „pāris” kilometriem veiksmīgi finišējām, gardi paēdām, sasildījāmies ar kādu tējas krūzi un tad jau laidām atpakaļ uz Rīgu, lai gatavotos vakara ballītei Rīgas Sporta manēžā. Apbalvošana sākās ar pateicības vārdiem no organizatoriem par uzticību visu šo 10 gadu laikā! Rezultātā – TDA „Rotaļa” ieguva godpilno 5.vietu! Apsveicam ar uzvaru TDA „Ačkups”, ar otro vietu TDA „Teiksma” un trešo – DK „Bramaņi”!
Liels paldies visiem sponsoriem – mēs zinām, cik lielu lomu Jūs spēlējat šādos pasākumos! Lielākais paldies organizatoriem – katru gadu ar nepacietību gaidām brīdi, kad atkal varēsim uzvilkt savas vestītes un SKRIET! :)
Uz tikšanos nākamgad!
/autors: Līva/
 
Pasaules Deju festivāls Čeonā, Dienvidkorejā09.09.2017
Daļai Rotaļnieku septembris pagāja nemanot – tas vienkārši pazuda. Kāpēc? Jo divarpus nedēļas tika pavadītas tālajā Dienvidkorejā. Šo nedēļu laikā piedalījāmies Pasaules Deju festivālā (World Dance Festival), ko katru gadu rīko FIDAF (Federation of International Dance Festivals). Festivāls notika pilsētā Čeona, kas ir aptuveni stundas attālumā no Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas. Šī festivāla ietvaros bija dažādi deju konkursi, kuri norisinājās kādā parkā, kurš 2003.gadā ir veidots tieši šim festivālam. Piedalījāmies arī festivāla gājienā, kura laikā arī žūrija vērtēja visus sabraukušos ansambļus, jo arī tā laikā 2 reizes bija nepieciešams dejot 3 minūšu garu deju. Kopvērtējumā bijām 5 valstu vidū (balvas ieguva arī vietējie ansambļi, kuri lielajā konkursā piedalījās citā kategorijā), kuri ieguva balvu par lielisku sevis reprezentāciju gājiena laikā.
Lielajā konkursā, kurā piedalījās dejotāji no Latvijas, Krievijas, Brazīlijas, Polijas, Slovākijas, Malaizijas, Peru, Seišelu salām, Izraēlas, Bulgārijas, Filipīnām, Čehijas, ieguvām ļoti augsto 3.vietu! Kopā festivālā izdejojām 6 dejas – Aijas Baumanes „Rūdolfa smaids”, „Ziņģe”, „Vasaras dziesmas”, Aijas Baumanes un Modra Gipmaņa „Kur Tu augi, daiļa meita?”, Ginta Baumaņa „Kruuga Madalena” un Ulda Žagatas „Raibie cimdi”.
Pēc labi padarīta darbiņa, atlikušajā laikā apskatījām nezināmo Dienvidkoreju – tās neskarto dabu, interesanto kultūru un mirdzošās pilsētas.
Vēlamies teikt lielu paldies mūsējiem, kas ieguldīja milzīgu darbu šī visa notikšanā – Santai Burmistrei, Jānim Sirmelim, Gintam Baumanim un Robertam Muciņam!
Paldies un uz tikšanos vēlāk!
/autors: Līva/
 
Carnikavas Nēģu svētki 201726.08.2017
Carnikava Rotaļniekiem ir jau sen iemīļota vieta, līdz ar to Nēģu svētku apmeklēšana kļuvusi jau mazliet par tradīciju. Šogad mums atkal bija tas prieks un gods uzstāties plaši apmeklētajos svētkos, kā pateicībā par pavasarī notikušo nometni. Kā vēl labāk uzsākt Deju svētku un valsts simtgades sezonu, kā laisties dejā Carnikavā?
Šoreiz koncertā izdejojām gan vasarīgas, gan jau ar rudens tēmu apvītas dejas. Priecējām skatītājus ar Jāņa Purviņa „Mārtiņa gailīši”, Agra Daņiļeviča „Visi ziedi izziedēja”, Aijas Baumanes „Gailītis”, Ginta Baumaņa „Es redzēju saulītē”, „Rit, riti, mēnestiņi”, „Saule grieza zelta riņķi” un fragmentu no deju uzveduma „Še Tev, Tev un Tev arī”.
Mugurā vilkām viskrāšņākos tērpus, kas piestāv gan vasaras draiskumam, gan rudens raibumam. Arī uzveduma „Še Tev, Tev un Tev arī” atjaunotais tirgus stabs vijās košākajās dabas krāsās – gluži kā Nēģu svētku tirdziņos apskatāmie labumi.
Vakarā svētku nobeigumu atzīmējām ar krāšņās uguņošanas apskati, kā arī laidāmies dejās parka zaļumballē!
Paldies, Carnikava, par iespēju atkal lieliski pavadīt laiku un jestri uzsākt sezonu! Līdz nākamajai reizei!
/autors: Līva/
 
Rotaļas XI futbola turnīrs17.06.2017
2017.gada 17.jūnijā TDA “Rotaļa” rīkoja tradīcijām bagāto futbola turnīru tautas deju kolektīviem.
Šogad turnīru sagaidījām ar pārmaiņām - gan ierastā laika, gan vietas dēļ. No augusta pārcēlāmies uz jūniju, taču no Daugavas stadiona, kurš aktīvi gatavojas XVI Deju svētkiem, uz Rīgas 84. vidusskolas sporta kompleksu. Saka, ka pārmaiņas ir uz labu – un tā arī bija! Saule mūs lutināja, sponsori vēderus kutināja, kā arī 10 komandas iepriecināja!
Turklāt turnīram šogad tika piesieta tēma – Supervaroņu turnīrs, kas vēlāk sasaucās ar Supervaroņu balli “Klijānu ielā”, kas arī ir daļa no pārmaiņām.
Visu pirms pateicamies komandām un sveicam laureātus – TDA “Uguntiņa”, TDK “Čiekurs”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma”, TDA “Dancis”, DK “Bramaņi”, TDA “Diždancis”, TDA “Vektors”, TDA “Lielupe”, TDA “Gatve”!
Sakām, paldies, arī sponsoriem – PRIKE, Radošā Ziednīca, Apotheka, www.md.lv, RedBull, myfitness, Maxima, BUBERTS, Alise Vēvere (foto) – kuri iepriecināja dalībniekus gan komandu sporta veidos un atrakcijās, gan individuālos konkursos un ballē!
Rotaļnieki ar nopūtu kā namamātei un namatēvam pēc kārtīgām viesībām, saka, paldies, par lielisko kompāniju gan turnīrā, gan ballē un cer, ka Jums visiem patika!
Uz tikšanos TDA “Rotaļa” 12.futbola turnīrā!
/autors: Diāna/
 
JVLMA 40 gadu jubileja10.06.2017
10. jūnijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedra svinēja 40.gadu jubileju. Šīs sezonas garumā varējām vērot laikmetīgās, džeza un klasiskās dejas projektus, taču jubilejas svinības tika noslēgtas ar pirmsākumu šai katedrai – tautas deju! Šajā koncertā izdejojām 3 dejas – “Činku Čanku” (hor.Diāna Gavare), “Tu kā, es kā”, “Debesīs iemesties” (hor. Gints Baumanis).
Arī TDA “Rotaļa” var lepoties ar JVLMA absolventiem – sveicam un mīlam! Vēlam ilgu mūžu katedrai, daudz jaunu radošu horeogrāfu, izpildītāju un pedagogu!
/autors: Diāna/
 
Danča kauss zāles hokejā 201703.06.2017
3. Jūnijā pedalījāmies trešajā TDA "Dancis" rīkotajā florbola turnīrā "Zāles hokejs". Šim turnīram ļoti nopietni gatavojušies, aizvadot vairākus treniņus un tie arī atmaksājās ar ļoti labiem rezultātiem. No astoņām aizvadītām spēlēm, uzvarējām septiņas, bet vienīgo zaudējumu piedzīvojām pusfinālā pret turnīra uzvarētājiem TDA "Gauja". Rezultātā ieguvām trešo vietu un gandarījumu par labi paveiktu darbu! Parādījām spēku gan kā komanda, gan individuāli, jo par turnīra MVP kļuva rotaļniece Krista Purmale, savukārt precīzo metienu konkursā uzvarēja mūsu Valdis Meirēns.
Paldies visiem! Gaidām nākamo reizi!
/autors: Renārs/
 
Zelta stobrs 201720.05.2017
Brīnusaulainajā un siltajā 20. maija rītā, rotaļnieki devās iekarot DA Daiļrades rīkoto pirmo lāzertaga turnīru „Zelta stobrs”. Mūsos bija neizsakāmi liela degsme, stratēģijas tapa ar katru spēli ar vien sarežģītākas un produktīvākas un, ar lielo sparu, mēs izcīnījām 5.vietu! Mēs bijām aktīvi un rādījām īstu Rotaļas garu, kāds piemīt tikai mums, un pa vidu spēlēm paspējām izpildīt arī sagatavoto uzdevumu – atrast lakatiņus. Paguvām arī sadraudzēties ar citiem kolektīviem un vēl iepazīt jaunos komandas biedrus Lindu un Andi, kas palīdzēja mūsu apvienotajai Rotaļas-Ačkupa komandai. Cīnījāmies sparīgi un tikai par dažiem punktiem atpalikām no ceturtās vietas, bet tas mūs neapturēs piedalīties šajā turnīrā arī citus gadus!
Paldies, DA Daiļrade par aizraujošo turnīru un ballīti pašā Vecrīgas sirdī, kā arī mūsu drosmīgajai komandai: Jēkabam, Ansim, Mārtiņam, Andim, Rihardam, Līgai, Laurai un Lindai.
/autors: Laura/
 
Iļģiem 35. Spēlēju. Dancoju. Dejoju.14.05.2017
Mums bija lieliska maija nedēļas nogale!
Saulīte lutināja, hokejs aizrāva, kājas piekusa, un tas viss apvīts ar skaistu un jestru mūziku par godu postfolkloras grupas „Iļģi” 35 gadu svinībām!
Esam ļoti laimīgi, ka varējām būt daļa no šī skaistā notikuma un kopā dalīties priekos ar vēl 1000 dejotājiem un pilnu arēnu skatītājiem! Koncerta pirmajā daļā tika izdejotas ap 20 deju pie Iļģu mūzikas, sākot ar pašu mazāko „Pele brauc, rati čīkst” līdz senioru izdejoto „Kāsīts tup namiņā”. Mēs, Rotaļnieki, koncertā izdejojām Jāņa Purviņa „Es atnācu uguntiņu”, „Līgo danči”, Jāņa Ērgļa „Šķērsu dienu saule tek”, „Baltu puķu guni kūru”, „Es gulēju maigu miegu” un Agra Daņiļēviča „Visi ziedi izziedēja”.
Paldies ikvienam un visiem par neaizmirstamām dienām kopā! Novēlam jubilāriem daudz jaunas iedvesmas, lai atkal varētu tapt kāda skaista deja!
Uz drīzu tikšanos uz skatuves!
/autors: Līva/
 
Skate 201730.04.2017
Aprīļa beigas mums, tāpat kā visiem Rīgas pilsētas kolektīviem, bija ļoti nozīmīgas, jo beidzot klāt bija skates diena! Tērpi izgludināti, mati kā nolaizīti, kurpes un zābaki nospodrināti - it kā viss tāpat kā koncertā, bet tomēr skatēm parasti ir sava īpašā maģija, ko nenoliedzami sajūt jebkurš! Skates dienā jau laicīgi visi tikāmies, lai kopā uzkāptu uz viena viļņa, jo tikai kopā var sasniegt augstus rezultātus.
Paldies mūsu lieliskajiem vadoņiem - Gintam, Robertam, Rozei un Valentīnai -, bez kuriem nekas no šī visa nebūtu iespējams! Mēs lepojamies, ka kopā varam sasniegt augstākos rezultātus!
Īpašs sveiciens ar lieliskajiem rezultātiem mūsu tuvākajiem – TDA „Zelta Sietiņš”, VPDK "Mana Rotaļa", "Rotaļa XO" un "Daugava"!
Apsveicam visus ar veiksmīgi aizvadītu skati!
/autors: Līva/
 
Nometne Carnikavā08.04.2017
8. un 9. aprīlī Rotaļnieki aizvadīja darba pilnu nometni sev nu jau tuvajā Carnikavā, jo Tautas nams "Ozolaine" un Carnikavas pamatskola mūs uzņēma jau otro reizi! Pirmajā nometnes dienā jau pulksten 10:00 bijām gatavi ieņemt Tautas nama deju grīdu un sākām ar kārtīgu treniņstundu mūsu repetitora Roberta Muciņa vadībā. Izstaipījāmies un sajutām katru mūsu ķermeņa daļu. Tālāk jau dienas gaitā ar vadītāja Ginta Baumaņa stingro roku gājām cauri, strādājām un tīrījām mūsu tovojošās skates un Iļģu koncerta "Spēlēju. Dancoju. Dejoju" dejas. Vakara noslēgumā jau mūsu lielajā "guļamistabā" Carnikavas pamatskolas aktu zālē, visi kopīgi skatījāmies un veicām video analīzi tam, ko esam pa dienu sadejojuši. Protams, iestājoties tumsai un vakaram, kārtīgs rotaļnieks pie miera neiet un kā jau pienākās, tika aizvadīta vētraina nakts, par kuras notikumiem vēsture klusē... Nākamajā dienā jau astoņos spriganākie un sportiskākie rotaļnieki devās nelielā krosiņā pa Carnikavas apkārtni mūsu lieliskās Rotaļas navigatores, Asnates, vadībā, bet pēc tam jau turpinājām atcerēties, ko esam sastrādājuši iepriekšējā dienā un strādājām pie dejām. Šajā dienā mūs apciemoja arī Aija Konstante no TDA Teiksmas, lai palīdzētu kārtīgi apgūt deju "Dod man spēku, dod man laiku". Tā nu divas dienas kārtīgi nostrādājušies, ar patīkamām emocijām devāmies mājās! Paldies Tautas nama "Ozolaine" vadītājai Alīsei Vorobejai un Carnikavas pamatskolas direktoram Sergejam Čeveram par mūsu viesmīlīgo uzņemšanu! Tiekamies skatē Ziemeļblāzmā, Iļģu koncertā Arēnā Rīga un Nēģu svētkos Carnikavā! :)
/autors: Renārs/
 
Lustes diena Salacgrīvā01.04.2017
Klāt pavasaris, kas nozīmē, ka jābrauc uz Lustes dienas sadanci Salacgrīvā! Jau otro gadu devāmies ciemos pie jauniešu deju kolektīva „Randa”, lai kopā lustētos un jokotos, jo koncerts notika pavisam smieklīgā datumā – 1.aprīlī! Kā jau pienākas, ap pasākumu gaisā lidoja visādi joki – elektrības pazušana, dejošana tikai pastalās, lai nebojātu jauno grīdu, ballē galdiņi tikai mājiniekiem un kas tik vēl ne. Koncertā dejojām un skatītājus priecējām ar Jāņa Ērgļa „Dod man spēku, Dod man laiku”, Diānas Gavares „Činku, čanku” un Ginta Baumaņa „Kruuga Madalena”. Pēc skaista koncerta lustējām ballē, kurā mēs (kāda sagadīšanās?) palikām pēdējie kopā ar vietējiem dejotājiem! Paldies JDK „Randa”, TDA „Vija”, DA „Pērle”, DK „Bramaņi”, JDK „Imanta”, „Dzērve”, „Metieniņš”, „Prieks”, „Veselava” un „Strūga” dejotājiem par skaisto aprīļa sākumu! Tiekamies uz deju plača!
/autors: Līva/
 
Mīlestības nedēļa18.02.2017
Ko Rotaļnieks darīja Mīlestības nedēļā? Dejoja un mīlēja jeb MĪLĒJA DEJĀ!
Jau 15. gadu Lielupieši rada mīlestības svētkus un 13.februārī TDA “Rotaļa” kopā ar citiem tautas deju ansambļiem sveicām TDA “Lielupe” latviešu skatuviskās dejas koncertā “Zvaigžņu rakstu kalējiņi” uz varenās LNOB skatuves. Pirmajā daļā izdejojām Ginta Baumaņa horeogrāfijas – “Ozolīti, zemzarīti” un “Tu kā, es kā”, taču otrajā daļā nodevāmies baudīšanai. Vēlamies uzslavēt viņu īpašo pielikumu koncertam otrajā daļā – izrādi!
18.februārī turpinājām svinības Jelgavā. Uz Jelgavas skatuves katrs kolektīvs rāda visu, ko un, cik labi vien spēj – nereti arī jaunrade tiek izmēģināta. Šogad mēs mīlējām ar G. Baumaņa horeogrāfijām – “Daugaviņa” un “Aicinājums”, kā arī dalījāmies ar pavisam svaigu mīlestību – Diānas Gavares horeogrāfiju “Činku Čanku”.
Jestri sagaidījām arī ballīti. Ja Mālpilī priekšnesumu gatavoja puiši, tad Jelgavā bija meitu kārta. Rotaļnieces atjautīgi gāja cauri mīlestības posmies – no bērnības līdz pat vecumdienām. Puiši, vai atpazināt sevi?
TDA “Lielupe” – paldies, par svētkiem! Lai nākamie 15 vēl gludāki!
Šīs nedēļas beigās TDA “Rotaļa” neatpūtīsies, bet gan dosies iemūžināt savus skaistākos goda tērpus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā!
/autors: Diāna/
 
Liesmas pludmales volejbola kauss V11.02.2017
11.februārī TDA “Rotaļa” kā trīskāršie čempioni devās aizstāvēt titulu TDA “Liesma” pludmales volejbola kausā. Rotaļnieki, šo pasākumu ir ļoti iecienījuši un vienmēr ar lielu atbildību gatavojas tam. Dienu iesākām pozitīvi, tomēr ceturtdaļfinālā piekāpāmies rīkotājiem TDA “Liesma”. Varbūt tas ir pirms koncertu un daudzo mēģinājumu drudzis? ( LNOB – 13.februāris “Zvaigžņu ratu kalējiņi” )
Šoreiz piedzīvojām nelielu fiasko un izcīnījām 7.vietu. Priecājamies par jaunajiem čempioniem TDA “Gatve” – sveicam! Mēs šogad atpūtināsim plāksnīti ar mūsu “vārdu”, ļausim šo skaisto pienākumu izdarīt citiem! Paldies TDA “Liesma” par melnbalto ballīti!
Tiekamies koncertos – 13. un 18.februārī – LNOB un Jelgavas Kultūras namā!
/autors: Diāna/
 
"Ziemas deju virpulī" Mālpilī04.02.2017
4.februārī TDA “Rotaļa” jau 8. reizi devās uz gaidīto un iemīļoto “Siguldas koncertu” Mālpilī "Ziemas deju virpulī". Mālpilī, jo ierastā Siguldas skatuve tiek labota un spodrināta. Šis koncerts mums nesa labu devu pārbaudījumu kā kolektīvam. Pazudušais mūzikas materiāls netraucēja mums izdejot koncerta repertuāru mēģinājumā. Koncertā sevi pārstāvējām ar 3 Ginta Baumaņa dejām – “Saule grieza zelta riņķi”, “Es redzēju saulītē” un “Aicinājums”, kā arī Aijas Baumanes deju “Gailītis”. Nu jau rotaļniekiem cieņā ir pārnēsājamās tumbiņas – tāpēc ātri tikām pie mūzikas. Tomēr arī dažu zvanu attālumā atradās mūzika dejām, kuras iesniegt skaņotājam. Ar mūziku viss ir kārtībā, nākamais bija atrast aizvietotāju pamatsastāva dejotājam, kurš sasirdzis ar paaugstinātu temperatūru – rēķinājām, skaitļojām un ir! Vēl pāris reizes izietas dejas pirms koncerta un tā Mārtiņš C., Linards un Kārlis ielēca Jāņa S. vietās. Rotaļnieks ir mobils un pielāgojams, izpalīdzīgs un drošs.
Ilgi gaidīta “Siguldas koncertā” ir arī balle, kurā katrs kolektīvs gatavo priekšnesumu. Šoreiz priekšnesumu sagatavoja mūsu puiši. Karstasinīgi, drosmīgi, bravūrīgi - spēja iznest priekšnesuma tēmu – “Kur tu teci, gailīti, mans?”. Pirms ritmiskā accapella priekšnesuma rotaļnieki pajokoja paši par sevi, ka mūziku mums nevajadzēs.
Tik raibi mums gāja Mālpilī. Turpinām gatavoties 13. un 18. februārim LNOB un Jelgavas koncertam! Uz tikšanos! Kikerigūuuu!
/autors: Diāna/
 
XX Jaunrades deju konkurss Valmierā28.01.2017
Šogad, 28. janvārī, arī TDA Rotaļa devās uz sen iemīļoto Valmieru atrādīt Ginta Baumaņa jaunradi „Saule grieza zelta riņķi”, kas tika veidota mūsu jubilejas koncertam par godu.
Šī garā diena sākās ar jautru un darbīgu braucienu autobusā, kad kolektīva meitenes kopīgi pina dzīpariņus, lai pieskaņotu tos mūsu jaunajiem rudzupuķu vainagiem, kas skaisti mirdzēja uz skatuves. Dienu turpinājām ar mēģinājumu, gardu pieēšanos un gatavošanos konkursam.. un tad jau bija jāiegriež tā saulīte konkursa otrās daļas pašā sākumā. Satraukums liels un prožektoru gaismas spožas. Skatītāji izteicās, ka bijām kā mazas, mīļas saulītes, bijām Rotaļa.
Lai gan deja šoreiz nevienu balvu neizcīnīja, sakām lielu PALDIES mūsu vadītājam un dejas horeogrāfam Gintam un repetitoram Robertam, tieši tāpēc, pēc rezultātu paziņošanas, atstājām viņus ar sarkanu buču nospiedumu pilniem vaigiem. Apsveicam un priecājamies arī par laureātiem un horeogrāfiem J.Purviņu, A.Daņiļēviču, D.Bārbali, T.Ludboržu, G.Trukšāni, I.Dreļu un citiem, bet jo īpaši par „Mana Rotaļa” vadītāju Daci Adviljoni, ar iegūto III vietu par deju „Lai zālīte zaļojās”.
Kā jau Rotaļai pieklājas, arī ballītē kārtīgi izdejojāmies un mājupceļā jautri izsmējāmies un izdziedājāmies.
Uz tikšanos, Valmiera!
/autors: Laura/
 
Iesvētības "Cabaret Rotaļa"20.01.2017
20.janvāra vakarā visi TDA “Rotaļa” dejotāji – jaunie, esošie rotaļnieki, VIP dejotāji, VIP rotaļnieki tikās kādam īpašam notikumam par godu.
Tās bija iesvētības sešiem, nu jau pilntiesīgiem ROTAĻNIEKIEM – Annijai, Līvai, Karīnai, Armandam, Kristianam, Jēkabam! Visa pasākuma laikā virmoja īpaša Cabaret gaisotne, par kuru rūpējāmies mēs paši.
Vakaru atklājām ar TDA “Rotaļa” mākslinieciskā vadītāja Ginta Baumaņa runu. Uzreiz pēc tam “iesvētāmie” bija gatavi pirmajam uzdevumam, kurā ar aizsietām acīm ietērpa meitu un puisi tautas tērpā. Kad tautastērps uzvilkts ir jāiet dejot! Nākamais uzdevums – latviešu skatuviskās tautas dejas interpretācija. “Iesvētāmais” izlozēja katram rotaļniekam iemīļotu deju un mūziku, taču mūzika nebija viss oriģinālā. Turpinot tēmu par mūziku, katram dejotājam jāatpazīst sava deja, tāpēc trešajā pārbaudījumā klausījāmies deju mūziku “kājām gaisā”.
Protams, sekoja arī dejas, TDA “Rotaļas” 2016/2017 sezonas nominācijas, fotogrāfēšanās.
Tuvojoties pusnaktij sagaidījām topošo rotaļnieku priekšnesumu – sirsnīgs, humora pilns, dzīvs un atjautīgs. Tieši tādi viņi mums ir.
Vakara svarīgākais notikums – zvērests. Pirmie uz sedziņas devās valde, tad topošie rotaļnieki – soloties būt uztīcīgiem uz mūžu. Ar lielām gavilēm, smaidiem un mitrām acīm sveicām savā pulkā.
Vakara otro daļu atklāja mūsu pašu grupa. Baudījām dzīvo mūziku, dejojām, priecājāmies. Vēl līdz pat iesvētībām notika īpaša sacensība starp meitām un puišiem, taču mums vienmēr uzvar draudzība, jo meitas nevar bez puišiem un viņi bez mums nu nekad un nekā! Meitu priekšnesums, kurš lika aizdomāties ikkatram vīrietim zālē, un viņu – lielisko – performace, kas sasildīja katras dāmas sirdi.
Mēs, Rotaļnieki uz mūžu, sakām lielu paldies ikvienam, kurš piedalījās, ik vienam kurš ieradās, kurš rūpējās, palīdzēja, ballēja, dejoja, draiskojās – BIJA AR MUMS!
/autors: Diāna/
 
Atskats uz 2016. gadu19.12.2016
Rotaļnieku 2016.gads tuvojas noslēgumam. Ar darbīgu nopūtu un siltu sajūtu mēs pavadām savus sastrādātos darbus :
 • divreiz izdejoto 70 gadu jubileju “Pa saules ceļu” Dailes teātrī un Līvānos;
 • 10.futbola kausu;
 • iepazīšanās ballīti, iesvētības;
 • deju nometnes;
 • mūsu iegūtos sporta izcīņu kausus un veiksmīgās piedalīšanās, kur līdz uzvarai pietrūka vien pāris metru;
 • sadraudzības koncertus – Salacgrīvā, Limbažos, Jelgavā, Siguldā;
 • izdejotos deju uzvedumus – “Māras meitas”, “Gredzenus mijot”, “No zobena saule lēca”;
Mēs esam lepni par daudzajām iespējām, radošajiem projektiem, draudzīgajiem pasākumiem, kuros esam piedalījušies!
Un mēs turpināsim veiksmīgi iesāktos darbus un plānus, kuri turpināsies jau 2017.gada sākumā, kad dosimies uz XX Jaunrades deju konkursa finālu Valmierā ar mūsu Ginta Baumaņa deju “Saule grieza zelta riņķi”. Sadejosim Siguldas deju virpulī, aizstāvēsim volejbola spēcīgo titulu, sadejosim kopā ar mūsu draugu kolektīviem koncertā “Zvaigžņu ratu kalējiņi” LNOB, ko rīko TDA “Lielupe” un vēlāk dosimies arī uz Jelgavu.
No janvāra līdz februāra beigām rotaļniekam katrs brīdis būs darbīgs, jo pa ceļam daudzajiem koncertiem ir arī iesvētību balle un fotosesija, un daudz citu spožu plānu. Mēs jūtam, ka gaiļa gads būs īpašs ne tikai mums, bet arī Jums mīļie atbalstītāji, skatītāji un līdzi jutēji. Mēs par to parūpēsimies!
Uz tikšanos 2017.!
Jūsu TDA “Rotaļa”
/autors: Diāna/
 
No zobena saule lēca20.11.2016
2016. gada 19.-20. novembrī TDA “Rotaļa” jau TREŠO reizi izdzīvoja šo stāstu.
Jau vasaras nometnē saņemtais spēks lika ar nepacietību gaidīt Latvijas svētkus. Tad četras dienas smaga darba, emociju, prieka un asaru, un stāsts ir izstāstīts. Tagad, ar sāpošiem muskuļiem, nelielām traumām, bet ar smaidu uz lūpām, varam turpināt mīlēt deju, viens otru un Latviju.
Nav vārdu kā aprakstīt sajūtas, kuras pārņem stājoties kopā ar saviem draugiem, paziņām un domubiedriem zem Auļu koka. Domāju, ka katrs Rotaļnieks, kuram kaut vienreiz bijusi iespēja izdzīvot šo skaisto stāstu, grib pateikt paldies visiem, kas ļāva mums būt kopā un sajust to ko sajutām. Īpašs paldies režisoram Uģim Brikmanim par dvēseles ienešanu un uzturēšanu, Agrim Daņiļevičam un Dagmārai Bārbalei par pacietīgo darbu un Edžum Arumam un TDA Katvari par visu dejotāju uzraudzīšanu un aprūpēšanu. Paldies!
Kādam tā bija pirmā reize, kādam 2. un arī 3. Emocijas katram citas. Šoreiz mēs tās ielikām Sajūtu grāmatā, ko vari apskatīt video galerijā vai mūsu Facebook kontā.
/autors: Kārlis/
 
Egonam 2505.11.2016
5.novembra rītā TDA “Rotaļa” komanda ar talismanu Ugunīgā šimpanze (Raitis Eihvalds) devās uz TDA “Vektors” rīkoto Egona kausu, lai aizstāvētu izcīnīto Egona pigu. Skaistā, jubilejai atbilstošā O.kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta kompleksa zālē. Komanda aizvadīja 6 spraigas cīņas, ieguva 3 godpilnas uzvaras un kopvērtējumā izcīnīja 7.vietu.
Paldies, komandas trenerim Ozolam, spēlētājiem Kristai (KP), Madarai (J), Betijai, brāļiem (Jānim, Guntim) Sirmeļiem, Rūdim, Rihardam, Valdim, Gundaram.
Īpaši patīkamas spēles tika aizvadītas ar draugiem TDA “Katvari” – garšīgi!, un TDA “Vektors” – mums arī patīk Jūsu karogs!
Apsveicam jaunos kausa turētājus TDA “Ačkups”, 2. vietas ieguvējus TDA “Dancis” un 90to zvaigžņu komandu “VIP Vektors”!
/autors: Diāna/
 
"Pa saules ceļu" Līvānos29.10.2016
Un tā mēs iesākām TDA “Rotaļa” 71.sezonu.. Kopā ar mūsu draugiem VPDK “XO Rotaļa” un “Mana Rotaļa”.
29.oktobrī devāmies uz Līvāniem, lai izdejotu koncerta “Pa saules ceļu” programmu. Tieši tā – svinējām dzimšanas dienu vēlreiz! Programmā tika iekļautas A. Baumanes, G.Baumaņa, D.Adviljones horeogrāfijas, jo tieši šīs parāda, kas mēs esam un, kas ir TDA “Rotaļa”.
Vēlreiz lielu paldies sakām Līvānu novada Kultūras cetram, mūsu lielajam atbalstam VEF Kultūras pils kolektīvam, vadītājiem G.Baumanim, D.Adviljonei, repetitoriem R. Kupčai un R. Muciņam, koncertmeistarei V.Popovai un visiem, visiem rotaļniekiem!
Daudz laimes, spēka un izturības!
/autors: Diāna/
 
Iepazīšanās pirts “No rozā līdz violetam”14.10.2016
14.oktobra piektdienā TDA “Rotaļa” devās uz viesu nams “Kāli”, lai atzīmētu ilggadēju tradīciju. Iepazīšanās pirts, kuras tematika vienmēr ir bijusi kāda no krāsām. Šogad – “ Du rose au violet” jeb “No rozā līdz violetam”.
Pasākuma mērķis ir iepazīt jaunos dejotājus neformālā gaisotnē. Jaunajiem censoņiem tiek izziņots uzdevums – sagatavot priekšnesumu, lai prezentētu sevi! Elīna, Dāvis, Sanita, Monta, Līga, Rihards, Madara, Linards, Krista B., Anda, Patrīcija un Krista P. uzdevumu veica godam – baltā miltu, ritma un apslēptā hipiju gaisotnē – tieši tā kā rotaļniekiem patīk. Vakara gaitā jaunie dejotāji piedalījās spēlēs “Rotaļnieks vs Jaunais dejotājs”, kur katrs pildīja dažādus uzdevumus, lai Rotaļnieks pēcāk varētu izstāstīt pārējiem interesantu faktu par jauno dejotāju, un “Dejas uz krēsla” jeb mēmais šovs dejotāju izpratnē, kā arī neizpalika tradīcija “Rotaļas aplis”, kurā uz jautājumiem “Kā tu sāki dejot?” un “Kāpēc tieši TDA “Rotaļa”?” atbildēja arī mūsu jaunais repetitors Roberts Muciņš.
Vakara gaitā baudījām romantisku franču mūziku, ritmiskus estrādes gabalus un katra sirdij tuvas dziesmas. Neizpalika arī priekšnesums no TDA “Rotaļa” valdes jaunā sastāva, kuriem šis bija pirmais nozīmīgais pasākums ar aukstām kājām un Rotaļnieku (puišu) jestrais īru ritmu un deju soļu demonstrējums. Dejojām un priecājāmies, lai jau pirmdien turpinātu gatavoties nākamajai pieturai Līvānos, kur izdejosim 70 gadu jubilejas koncertprogrammu “Pa saules ceļu”...
/autors: Diāna/
 
Greizais kompass 201608.10.2016
8.oktobra rītā 37 rotaļnieki devās uz Ogri, lai piedalītos devītajā TDA “Dardedze” rīkotajā “Greizajā kompasā”. Kā teica organizatori – šogad esot bijis rekordliels dalībnieku skaits – 30 deju kolektīvi. Lai palīdzētu dardedziešiem tikt galā ar aktīvistiem, viņiem pievienojās piedzīvojumu organizācija “Lūzumpunkts”. Līdz ar to bija prasmīgi izveidoti 23 kontrolpunkti, kas arī līdz šim bija lielākais skaits uzdevumiem. Atzīstot, ka diez vai kāds spēs izpildīt visus uzdevumus – TDA “Dardedze”deva startu. Ne lietus, ne aukstums, ne vējš mūs neapturēja. Cīņā devāmies draudzīgi un ar humora devu par mūsu “Greizā kompasa” saukli – “SKRIENAM!”
Šogad pašiem bija grūti prognozēt aptuveno vietu starp daudzajiem kolektīviem. Pie katra punkta centāmies izdarīt labāko, ko spējam. Kopā aptuveni 17,5 km un 19 kontrolpunkti mūs aizveda pie 2.vietas. Negaidīti, taču patīkami un reizē arī motivējoši. Jo otrā vieta mums nav sveša. Apsveicam arī uzvarētājus TDA “Teiksma” un 3.vietas ieguvējus JDK “Dejotprieks”, kā arī visus pārējos ne mazāk sīvos konkurentus, jo pasākums kā vienmēr – IZDEVIES!
Ar nepacietību gaidām 10. “Greizo kompasu” un, kas to lai zina – varbūt šis mums TDA “Rotaļa” būs veiksmīgais skrējiens..
Liels paldies un uzslavas TDA “Dardedze”!
/autors: Diāna/
 
Smilšu bumba 201603.09.2016
Kā jau katru gadu, arī šogad TDA Rotaļa piedalījās ikgadējā TDA Rīdzinieks rīkotajā pludmales volejbola turnīrā “Smilšu bumba 2016”.
Šogad laiks mūs nelutināja un jau sākoties pirmajai spēlei, lietus bija klāt, kas visu spēlēšanu padarīja stipri sarežģītāku un grūtāku.
Tomēr lietus līst visiem un visi cīnās. Ar lielām grūtībām izkļuvām no savas grupas, kur 1/4 finālā tikāmies ar Liesmas komandu un beidzot parādījām labāku sniegumu un iekļuvām pusfinālā.
Diemžēl pusfinālā neveiksmīgi piekāpāmies Mana Rotaļa komandai un nācās cīnīties par 3. vietu turnīrā.
It kā jau arī bronza ir labi, taču pēc tik ilgu gadu 1. vietu sērijas ir rūgtuma sajūta. Tāds ir sports un kādam ir jāzaudē, lai cits uzvarētu!
Paldies TDA Rīdzinieks par turnīru un tiekamies pēc gada, lai cīnītos par smilšu bumbas kausu!
/autors: Guntis/
 
#NoZobena2016 nometne26.08.2016
Limbažiem vienmēr ir bijusi īpaša vieta rotaļnieku sirdīs, un aizvadītās 4 dienas to pierādīja vēl vairāk. Klāt atkal tas brīdis, kad ap tūkstoš traku dejotāju vienosies kopā, lai klausītos, kā zem svētā Auļu koka zum bites.

Jā, tieši tā, klāt ir #NoZobena2016 un kā tad bez nometnes Limbažos? 4 dienas dejotāji kopā ļāvās ieskatīties tajā dvēseles lidojumā, kas mūs visus sagaida novembrī.

Pirmās dienas vakarā uz deju grīdas izgāja puiši, lai noslīpētu savas kaujas pozas. Vakars neiztika bez pastaigas līdz ezeram, lai atpūstos un sagatavotos nākamās dienas mēģinājumiem.

Otrās dienas rīts sākās pavisam neparedzēti - mums pazuda karogs! Pirmās aizdomas, pie kā karogam vajadzētu būt, izrādījās patiesas, bet par to mazliet vēlāk!
Otrajā dienā pievienojās arī meitenes, un lielais rits varēja sākties! Visu dienu dejots, smaidīts un pārdzīvots, ka neko labāku par kopīgu vakara peldi rotaļnieki nevarēja iedomāties - tad nu visi devāmies atveldzēties Limbažu Lielezerā!

Trešajā dienā puiši devās karā un meitenes iztrakojās spīta dejā. Un par lielu (vai nemaz ne tik lielu) pārsteigumu - mēs atradām mūsu pazudušo karogu...mastā pie halles! Mūsu draugi, vektorieši, parūpējās, lai visi zina, ka rotaļnieki ir Limbažos! Bet karogu vajadzēja kaut kā izpirkt. Tad nu lielajā ballē, kuru visi tik ļoti gaidīja un arī izbaudīja, bija ideālais brīdis, lai atgūtu mūsu zaļo karogu! Piepalīdzējām vektoriešiem ar viņu 'sagatavoto' priekšnesumu un lai turpmāk viņiem nebūtu jāņem citu karogi (jo, acīmredzot, viņiem mūsējais ļoti patīk), mēs viņiem uzdāvinājām pašiem savu! Laikam jau patika, jo nākamajā dienā tas hallē veica goda apli un tika pakārts pie galvenās tribīnes!

Ceturtā diena bija arī pēdējā diena, kurā izdejojām tik ilgi gatavoto no A līdz Z un jau aizskārām tās pāris dvēseles stīgas, kuras bija tik ļoti noilgojušās pēc kā tik sirdi piepildoša!

Paldies visiem, visiem, kas šīs dienas padarīja tik skaistas! Īpašs paldies TDA Katvari un, ko tur liegties, arī TDA Vektors.

Uz tikšanos novembrī zem Auļu koka!

/autors: Līva/

 
Rotaļas 10. futbola kauss06.08.2016
Pirmajā augusta nedēļas nogalē, 6. augustā, tika aizvadīts tradicionālais Rotaļas futbola turnīrs, kas šogad norisinājās 10. reizi. Esam priecīgi, ka dejotāji vēlas tajā piedalīties, lai kopīgi pavadītu dienu sportiskā garā.
Spītējot kāzu laikam, kā dēļ vairāki kolektīvi nevarēja piedalīties, turnīrā piedalījās 7 komandas, kas kārtīgi izspēlējās šo kājas bumbu.

Turnīrā piedalījās tādi deju kolektīvi un ansambļi kā Lielupe, Kalējs, Metieniņš, Ūsiņš, Liesma, Uguntiņa un organizatori Rotaļa.
Pie šī komandu skaita katrs varēja izspēlēt 6 spēles pamata turnīrā un 6 komandas spēlēja izslēgšanas kārtu, kur sadalīja godalgotās vietas.

Šī gada TOP 3:
Lielupe - čempioni jau piekto reizi
Uguntiņa
Rotaļa

Uz tikšanos pēc gada!
/autors: Guntis/
 
70 gadu jubilejas koncerts "Pa saules ceļu"19.06.2016
Pašā vasaras plaukumā 19. jūnijā Dailes teātrī VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis „Rotaļa” izdejoja savu 70 gadu jubilejas koncertu „Pa Saules ceļu”.
Rotaļa ir sava ceļa gājēji ar cieņu pret savām saknēm un radošu skatu uz latvisko skatuves deju mūsdienās.

Jo vairāk dejotāju, jo lielākas emocijas, krāšņākas atmiņas un stiprāks dejotprieks. Tāpēc jubilejas koncertā uz vienas skatuves pulcējās vairāku paaudžu "Rotaļnieki", lai izdejotu jau sen zināmas un iemīļotas dejas, kā arī pavisam jaunas horeogrāfijas, ko, īpaši jubilejas koncertam, radījuši horeogrāfi – Tautas deju ansambļa “Rotaļa” mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis un Vidējās paaudzes deju kolektīva "Mana Rotaļa" mākslinieciskā vadītāja Dace Adviljone, kā arī jaunās horeogrāfes Diānas Gavares dejas no diplomdarba izrādes "Māras meitas".

Koncertā piedalījās Tautas deju ansamblis "Rotaļa", Vidējās paaudzes deju kolektīvi "Rotaļa XO" un "Mana Rotaļa", Tautas deju ansamblis "Zelta Sietiņš", goda viesi - "Rotaļas" senioru grupa "Nezāles neiznīkst".

Dejā ir spēks un dejot ir laime – tā paši "Rotaļnieki" sev atgādina pirms katra koncerta, lai uzmundrinātu sevi, savus deju partnerus un sniegtu skatītājiem īstu baudījumu. Koncertu atbalstīja: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un VEF Kultūras pils, kā arī īpašs paldies mūsu atbalstītājiem RIPO un "Prike".
Koncertu varēja vērot arī tiešraidē, ko nodrošināja LMT Straume. Koncerta abas daļas iespējams noskatīties LMT straume mājas lapā: Koncerta 1. daļa un 2. daļa.

Kā arī ar Rotaļnieku koncerta aizkulisēm ir iespējams iepazīties video, kurā tiek intervēti mūsu dejotāji pirms koncerta un stāstīts par Rotaļas deju gaitām, koncerta programmu, tērpiem un citām sadzīviskām un sirsnīgām lietām.
Paldies LMT Straume par šādu burvīgu iespēju iemūžināt, kā arī atrādīt koncertu daudziem jo daudziem skatītājiem un dejas mīļotājiem.
/autors: Alise/
 
Deju uzvedums "Gredzenus mijot"28.05.2016
Vasarīgā un saulainā maija sestdienā Cēsu pils parkā notika deju uzvedums “Gredzenus mijot”, kur stāstu par kāzām jeb vedībām izdejoja vairāk nekā 1000 dejotāju no Latvijas labākajiem (A grupas) deju kolektīviem. Arī TDA “Rotaļa” bija to skaitā, kas izdejoja, izdzīvoja un nosvinēja kāzas.
Uzvedums ”Gredzenus mijot” bija stāsts par puisi un meitu, kurus vieno tik stipras jūtas, ka viņi ir izlēmuši veidot paši savu ģimeni. Ievērojot tradīcijas - ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību, pāris tika ievadīts jaunā dzīves cēlienā. Uzvedumā “Gredzenus mijot” tika izdejotas šim notikumam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas, kuras vienos Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runās aktieris Kaspars Znotiņš. Pēc kārtīgām kāzām sekoja arī lustīga zaļumballe ar dzīvo mūziku un dejām.
Paldies par skaistajām kāzām un brīnišķīgo stāstu!
/autors: Alise/
 
Deju nometne Līvānos07.05.2016
Gatavojoties TDA "Rotaļa" 70 gadu jubilejas koncertam "Pa saules ceļu" 19. jūnijā, šī gada dejas dienas jeb deju nometne 2016 notika skaistā pilsētā tālu prom Rīgas – Līvānos. Piektdienas vakarpusē visi kopīgi pulcējāmies pie iemīļotās VEF Kultūras pils, lai kāptu autobusā un mērotu tālo ceļu uz Līvānu novada kultūras centru, lai pilnībā ar visu sirdi, prātu un emocijām nodotos dejas priekiem.
Abas dienas kārtīgi un produktīvi strādājām pie deju pucēšanas un tīrīšanas, cītīgi dejojot par prieku sev un citiem. Smags un nogurdinošs darbs tika apvienots ar tikpat pilnvērtīgu atpūtu, vispirms līdzi jūtot Latvijas hokeja izlasei Pasaules čempionātā spēlē pret Čehiju, vēlāk noskatoties deju uzvedumu “Māras Meitas” un visbeidzot piedzīvojot pirmizrādi “RotaļAss X-faili 2”.
Paldies dejotājiem un vadītājam par produktīvām brīvdienām deldējot Līvānu novada kultūras centra skatuves dēļus, kā arī visiem par ieguldīto darbu deju nometnes organizēšanā un veiksmīgā tās norisē!
/autors: Alise/
 
Diānas Gavares diplomdarba uzvedums "Māras Meitas"20.04.2016
TDA "Rotaļa" ar lielu godu, prieku un atbildību piedalījās TDA Rotaļa dejotājas, repetitores un jaunās horeogrāfes Diānas Gavares diplomdarba deju uzvedumā – latviešu skatuviskās dejas viencēliena izrādē ar modernās dejas un laikmetīga sižeta risinājumiem četrās ainās.
Deju uzvedums "Māras Meites" ir par viņām – sievietēm. Par vēlmēm, ilgām, cerībām, par viņu emocijām, sāpēm un ilūzijām, kā arī par spēku, viedumu, misiju un sūtību. Par sievišķību, sievišķo enerģiju, enerģētiku, sievišķā spēka avotiem, partnerattiecībām, seksualitāti, par attiecībām ar vecākiem un bērniem, par sievietes būtību un sūtību. Tieši sievietei ir vieglāk izpaust Dvēseles īpašības, mīlestību, labestību līdzcietību.
Deju uzvedumā pastiprināta uzmanība ir vērsta uz mārisko spēku, uz Māras zīmi un tās parādībām, un sakarībām, apskatot to no otras – viņas puses. Kā viņa redz, jūt, pārdzīvo, palīdz. Māra ir Pasaules Māte. Mārai ir daudz pakārtotu nosaukumu – Zemes Māte, Veļu māte, Ļaužu Māte, Lopu māte, Jūras māte. Māra mēdz iemiesoties čūskā. Māra palīdz sievietes mūža svarīgos notikumos – izejot tautās, radībās, audzinot bērnus. Bērniņam piedzimstot, Māra tam dod augumu, uztur, un cilvēkam nomirstot, to atkal paņem un nodod Zemes mātes klēpī. Māra ir visa taustāmā, jeb visa vieliskā aizgādne. Par noslēpumainākajiem dabas spēkiem saka, ka tās ir Māras meitas.
Paldies Diānai par sniegto iespēju izdejot, piedzīvot un izsapņot Māras Meitas un Diānas sapni.
Apsveicam jauno horeogrāfi par veiksmīgi aizstāvētu diplomdarbu. Lai arī turpmāk tikpat skaisti, radoši un emocijām bagāti deju uzvedumi!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Uzziedi dejā"16.04.2016
Pavasa sestdienā TDA "Rotaļa" piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes TDA „Ačkups” organizētajā tautas deju ansambļu koncertā "Uzziedi dejā", kas norisinājās RSU aulā.
Koncertā piedalījās Rīgas Celtniecības koledžas JDK "Austris", Jelgavas TDA "Diždancis", Rīgas TDA „Rotaļa” un „Vektors”, Siguldas JDK "Vizbulīte" un īpašie viesi - bērnu tautas deju ansamblis "Dzintariņš".
Koncertā rotaļnieki uzziedēja tādās dejās kā G.Baumaņa "Kruugu Madaļeņa", "Cibu, cibu pijole", "Ozolīti, zemzarīti" un A.Baumanes dejā "Rūdolfa smaids".
Paldies visiem par koncertu un ballīti! Tiekamies nākamajos kopīgajos koncertos!
/autors: Alise/
 
Lustes dienas sadancis "Pavasara zummm"19.03.2016
Jauniešu deju kolektīvs "Randa" no Salacgrīvas aicināja piedalīties Lustes dienas sadancī "Pavasara zummm" Salacgrīvas kultūras namā. Sadancoja tādi kolektīvi kā TDA "Rotaļa", "Zelta sietiņš", "Vija", "Katvari" un "Ogre", DA "Pērle", JDK "Vesalava", "Trejdeviņi", "Imanta", "Metieniņš", "Jampadracis", "Dīdeklis" un "Randa".
Rotaļnieki uz koncertu Salacgrivā devās ar Rotaļivus autobusu. Koncertā lustējāmies un vietējos skatītājus priecējām ar G.Baumaņa deju "Debesīs iemesties", A.Baumanes deju "Rūdolfa smaidu" un "Krakovjaku".
/autors: Alise/
 
Liesmas pludmales volejbola kauss IV20.02.2016
Šogad TDA “Liesma” organizēja jau IV Liesmas pludmales volejbola kausu, kurā piedalījās arī Rotaļas VIP spēcīgā komandu, lai cīnītos par uzvaru. Rotaļas komanda jau divus gadus pēc kārtas ir uzvarējusi un izcīnījusi ceļojošo kausu un arī šogad no visas sirds cīnījās par ceļojošo kausu.
Sīva cīņa Rotaļas volejbola komandai bija par iekļūšanu finālā, kur tomēr rotaļnieki spēja saņemties uz izcīnīt ceļa zīmi uz finālu.
Fināla spēle aizritēja bez īpaši lielām kļūdām un pārsvars spēles gaitā tomēr bija Rotaļniekiem. Prieks par mūsu sportiskajiem dejotājiem un iegūto pirmo vietu Liesmas pludmales volejbola turnīrā.
Paldies VIP pludmales volejbola komandai par uzvaru un visiem Rotaļas atbalstītājiem, kas atvēlēja laiku sestdienā, lai atbalstītu spēlētājus grūtākos spēles brīžos.
Kā ierasts apbalvošana un prieki par plūktajiem uzvaras lauriem norisinājās sākās vakarpusē un līdz pat agram rītam.
Gaidām ar nepacietību nākamā gada turnīru, lai censtos nosargāt ceļojošo kausu uz vēl vienu gadu!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mīl... nemīl... mīl...!"14.02.2016
VEF Kultūras pils deju kolektīvu Valentīndienai veltītajā koncertā "MĪL... NEMĪL... MĪL... !" deju virpulī griezās VEF Kultūras pils deju kolektīvi - gan jauniešu, gan vidējās paaudzes un senioru: Bramaņi, Dardedze, Daugava, Gatve, Gatve - otrā iespēja, Mana Rotaļa, Rotaļa Rotaļa XO, Sendancis, Videnieki, Zalktis un Zelta sietiņš.
Koncertu iespējams noskatīties Youtube vietnē.
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā"13.02.2016
Jau 13. reizi Jelgavas Kultūras namā norisinājās dejotāju mīlestības svētki jeb koncerts "Mēs mīlam dejā".
Koncertā piedalījās tautas deju ansabļi "Dancis", "Rotaļa", "Teiksma", "Sadancis", "Vektors", "Lielupe" un "Daiļrade".
Koncertā rotaļnieki izdejoja Ginta Baumaņa deju "Paēduši, padzēruši" un A.Melnalksnes "Es ar savu krustamāti".
/autors: Alise/
 
Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī"30.01.2016
Jaunā Mērkaķa gada koncertu sezona tika atklāta Siguldā, piedaloties ikgadējā un jau par tradīciju kļuvušajā JDK "Vizbulīte" organizētajā koncertā "Baltās ziemas deju virpulī".
Rotaļa šī gada Siguldas koncertā dejoja tādas dejas kā G.Baumaņa "Pūti, pūti ziemelīti", "Vai es vainīgs" un "Kruugu Madaleņa", kā arī A.Melnalksnes "Es ar savu krustamāti".
Kā katru gadu visiem koncerta kolektīviem bija mājas uzdevums sagatavot priekšnesumu, kur šī gada tēma bija "Atvediet mums sniegu jeb ziemu". Paldies priekšnesuma idejas autoriem un visiem tiem, kas piedalījās un iesaistījās tā tapšanā. Kā ik katru gadu, Rotaļa spēj pārsteigt. Dejas turpinājās jautrā un atraktīvā ballītē.
Paldies dejotājiem un organizatoriem, līdz nākamajai baltajai ziemai!
/autors: Alise/
 
Iesvētības jeb Ziemassvētku glamūrs18.12.2015
18. decembra vakarā atzīmējot vārda dienu Kristapiem, tika svinēta arī rotaļnieku Ziemassvētku balle "Glamūrs", kas vienlaikus bija īpašs pasākums jeb iesvētības sešiem dejotājiem, kas tagad sevi godam var saukt par Rotaļnieku uz mūžu.
Valde un tās palīgi jeb čaklie rūķi bija radījuši ziemas un svētku sajūtu VEF Kultūras pils mēģinājumu zālē, kur tradicionāli notiek iesvētības, izrotājot to ar daudzām jo daudzām gaismas virtenēm, skaistu, kuplu un smaržīgu eglīti.
Svētku pasākumu atklāja Rotaļas vadītājs Gints, novēlot visiem skaistu šo vakaru jeb nakti. Arī valde bija sarūpējusi lielo "paldies" vairākiem dejotājiem, piešķirot diplomu par pagājušajā sezonā veiksmīgiem un svarīgiem darbiem.
Vakara gaitā iesvētāmie izpildīja veiksmīgi dažādus pārbaudījumus un uzdevumus. Bet pats galvenais un gaidītākais jauno rotaļnieku uzdevums un mājas darbs bija viņu priekšnesums ar nosaukumu "Dejo ar bēgli". Priekšnesumā vērojām notikumus dažādos laikos un telpā gan video formātā, gan, protams, dejas dzīvajā.
Pēc skaista un burvīga deju uzveduma sekoja zvēresta nodošana, ko vispirms nodeva šīs sezonas valde un pēc tam šī gada iesvētāmie dejotāji.
Paldies par burvīgo pasākumu un ballīti! Tiekamies nākamā gada iesvētībās!
/autors: Alise/
 
Koncerts "3 reizes pa 25, priekā!"21.11.2015
21. novembrī Limbažu sporta hallē notika TDA "Katvari" ilggadējās vadītājas un goda vadītājas Taisas Arumas jubilejas koncerts "3 reizes pa 25, priekā!"
Dižkoncertā piedalījās gan dejotāji, gan dziedātāji, gan mūziķi, padarot koncertu krāšņu un interesantu.
Jubilāri skaistajos svētkos sveica arī TDA "Rotaļa", piedaloties koncertā un izdejojot tādas dejas kā "Meitu māte" un "Aiz ezera augsti kalni", kā arī īpašo sveicienu no Rīgas kolektīva ar G.Baumaņa deju "Debesīs iemesties".
Pēc skaisti nodejota koncerta svētku balle turpinājās Limbažu Kultūras namā, kur dejas notika pūtēju orķestra pavadībā "Cēsis".
/autors: Alise/
 
Koncerts "Man dvēselē ierakstīts Latvijas vārds"17.11.2015
Svētku un patriotu nedēļā arī VEF Kultūras pils sveica Latviju dzimšanas dienā un 17. novembrī bija skatāms valsts svētku koncerts "Man dvēselē ierakstīts Latvijas vārds", kurā piedalījās VEF Kultūras pils radošie kolektīvi un mākslinieki.
Arī kuplā Rotaļas dejotāju saime TDA "Rotaļa", VPDK "Mana Rotaļa" un "XO Rotaļa", kā arī VPDK "Daugava" sveica valsti dzimšanas dienā un priecēja skatītājus ar saviem deju numuriem. TDA "Rotaļa" uz mīļās VEF Kultūras pils skatuves izdejoja tādas dejas kā "Debesīs iemesties", "Rūdolfa smaids", "Tūdaliņ, tāgadiņ" un "Aiz ezera augsti kalni".
Paldies skatītājiem un dejotājiem, kas uzbūra svētku un svinīgu noskaņu!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs esam Latvija"14.11.2015
14. novembrī patriotu svētku nedēļā TDA “Rotaļa” piedalījās Latvijas Valsts neatkarības proklamēšanas dienai veltītā koncertā “Mēs esam Latvija” Ādažu kultūras centrā.
Svētku ieskaņas koncertu organizēja TDA “Daiļrade”, kam šis koncerts reizē bija arī kolektīva 25. sezonas jubilejas ieskaņas pasākums.
Koncertā piedalījās TDA “Daiļrade” un kolektīva draugi TDA "Teiksma", TDA "Gatve", TDA "Rotaļa", TDA "Lielupe", JDK "Vizbulīte" un JDK "Auseklītis".
Rotaļa koncertā izdejoja A.Baumanes dejas “Tūdaliņ, tāgadiņ”, “Alsunģietis” un “Rūdolfa smaidu”, kas bija ugunskristības jeb pirmais koncerts šī gada jaunpienācējiem – dejotājiem. Dejojām arī tādas G. Baumaņa horeogrāfijas kā “Kruugu Madoleņa” un “Debesīs iemesties”.
Pēc skaista, svinīga un emocijām bagāta koncerta turpinājās balle ar dejām, dažādām spēlēm un izklaidēm starp kolektīviem.
Paldies “jauniņajiem” par garšīgi klāto un sagādāto svētku galdu par godu savam pirmajam koncertam TDA Rotaļā. Godam nodejots un “uzlikts” galds!
Kā arī paldies TDA “Daiļrade” par uzņemšanu un brīnišķīgo koncertu, visiem kopā radot skaistu un sirsnīgu koncertu Latvijas svētku nedēļā!
/autors: Alise/
 
Egona kauss 201507.11.2015
Beidzot ceļojošais Egona kauss pēc desmit gadu pārtraukuma ir nonācis Rotaļas gādībā, kas tiks kārtīgi sargāts un glabāts uz veselu gadu.
Šī gada TDA "Vektors" organizētajā Vislatvijas ansambļu basketbola meistarsacīkstēs Egons'15 TDA "Rotaļa" piedalījās ar labu un spēcīgu komandu, kas tika novērtēts pārējo dalībnieku vidū iegūstot apbalvojumu par draudzīgāko un korektāko komandu turnīrā, saņemot īpašo specbalvu komandas saliedēšanās pasākumam.
Pirmās trīs spēles apakšgrupā bija jāspēlē pret Līgo, Vektors vidējie un Zalktis. Aizrautīga spēle bija pret Bramaņiem ceturtdaļfinālā.
Par kausu un čempionu titulu finālā Rotaļa cīnījās pret Ačkupu, kur pirmajā puslaikā Rotaļa zaudēja Ačkupam 2 punktus. Otrā puslaika pirmās piecas minūtes par labu bija Ačkupam, vienā brīdī atraujoties pat ar astoņiem punktiem.
Par laimi rotaļnieki saņēmās un pēc veiksmīgiem trim trīspunktu metieniem Rotaļa atguva spēkus, lai izvirzītos vadībā un izcīnītu uzvaru. Fināla spēle bija aizrautīga un nervu kutinoša.
Paldies visiem spēlētājiem un līdzjutējiem gan no Rotaļas, gan no citiem kolektīviem, kas turēja īkšķus par Rotaļas zaļo komandu!
Uzvaras svinēšana, rezultātu paziņošana, dejas un kūkas ēšana turpinājās jautrā ballītē.
Paldies organizatoriem par veiksmīgi noorganizētu turnīru un spēlētājiem par izcīnīto 1. vietu!
/autors: Alise/
 
Zaļā iepazīšanās pirts30.10.2015
70. jubilejas sezonas jauno dalībnieku iepazīšanās pirts noritēja Rotaļas īpašajā un mīļākajā krāsā - zaļajā krāsā. "Zaļā pirts" šoreiz pēc ilgāka pārtraukuma notika Baložu viesu namā "100% atpūta".
Par telpu noformējumu un interesanto foto stūrīti bija atbildīga dekorētāju komanda, kas godam bija pildījusi savu uzdevumu.
Nedaudz pēc pulksten 22:00 bija oficiālā un svinīgā pasākuma atklāšana, iepazīšanās ar jubilejas sezonas valdi, kā arī atskats uz iepriekšējā sezonā paveikto, darīto un dejoto.
Turpinājumā bija dejas, sarunas, izklaides un spēles. Programmā bija arī tradicionālais iepazīšanās aplis, kur katram 'jaunajam' dalībniekam bija jāizvēlas viens no esošajiem vai vecajiem dejotājiem un, nostājoties visiem aplī, īsi 'trīs vārdos' jāpastāsta, kāpēc esi atnācis tieši uz Rotaļu un ko no tās sagaidi.
Pienāca laiks arī ilgi gaidītajam 'jauno' dalībnieku priekšnesumam, kas vainagojās ar dāvanām vecajiem dejotājiem - šotu paleti ar šotiem, kā arī 'jauniņie' par labi izpildīto uzdevumu saņēma Rotaļas termokrūzes 'karstajiem' dzērieniem.
Sekoja vēl viens priekšnesums no vecās meiteņu blices, kas pēc ilgāka laika pārtraukuma uzdejoja atkal kopā.
Laiks paskrēja ļoti ātri, ballīte turpinājās līdz rītam un vēl pa vidu tie, kas vēlējās, paspēja izkarsēties pirtiņā un atveldzēties džakuzi.
Paldies valdei un visiem palīgiem par “Zaļās pirts” organizēšanu!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dejā rotātā"26.10.2015
Par godu Ingrīdas Edītes Saulītes 80. gadu jubilejai TDA Rotaļa piedalījās jubilejas un svētku koncertā "Dejā rotātā" uz Latvijas Nacionālās Operas un baleta skatuves.
Ingrīda Saulīte ir horeogrāfe, docente, tautas un skatuves deju lieluzvedumu veidotāja, deju krājumu autore un sastādītāja, kā arī apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.
Dejas meistari viņas apaļajā jubilejā sveica valsts amatpersonas, deju svētku virsvadītāji, Latvijas labākie tautas deju ansambļi un citi dejas mākslinieki.
TDA Rotaļa sveica jubilāri ar tādām dejām kā A.Baumanes "Tūdaliņ, Tāgadiņ" un "Alsunģietis".
Koncerts bija kā mazi deju svētki uz krāšņās Operas skatuves pateicībā Ingrīdai Saulītei par viņas mūža ieguldījumu dejas mākslā, tās godināšanā, tradīcijas pilnveidošanā un nodošanā tālāk.
Sveicam horeogrāfi apaļajā un skaistajā jubilejā! Vēlam izturību un stipru veselību!
/autors: Alise/
 
Greizais kompass 2015 Bauskā03.10.2015
Saulainā un skaistā oktobra sestdienas rītā TDA Rotaļa pulcējās pie VEF Kultūras pils, lai visi kopā brauktu aplaupīt Bausku Greizā kompasa orientēšanās sacensībās.
Šī gada orientēšanās sacensības aizritēja laupītāju un zagļu tēlos. Rotaļa ieturēja savu stilu un ieradās visiem tik ļoti jau zināmajās un spilgti zaļajās vestītēs.
Kopīgajā laupītāju skrējienā piedalījās aptuveni 44 dejotāji, kopā izskrienot 20 kontrolpunktus pa Bauskas pilsētu un veicot 20 dažādus uzdevumus gan atjautības, spēka, ātruma, veiklības un prāta.
Citos uzdevumos veicās labāk, citos varbūt ne tik labi.
Kopvērtējumā, atpaliekot no TDA Gatves tikai par četriem punktiem, TDA Rotaļa ieguva 4. vietu. Pirmo vietu un greizā kompasa ceļojošo albumu ieguva TDA Teiksma, bet otrās vietas ieguvēji šogad ir JDK Vizbulīte.
Pēc kārtīga skrējiena cauri Bauskai vakarā Rīgā norisinājās ballīte - dejas ar dzīvo mūziku un, protams, balvu un specbalvu pasniegšana un visu vietu sadalījums starp visām 28 komandām.
Apsveicam uzvarētājus, kā arī ikvienu rotaļnieku par izturību visas dienas garumā! Kā arī liels paldies TDA Dardedze par kārtējo veiksmīgi un interesanti noorganizēto orientēšanās pasākumu mazajā Bauskā. Diena bija izdevusies – tiekamies nākamgad!
/autors: Alise/
 
Smilšu bumba 201529.08.2015
Šī gada 29. augustā Vecāķu pludmalē norisinājās TDA un VPDK "Rīdzenieks" pludmales volejbola turnīrs "Smilšu bumba 2015". Pēdējā vasaras nedēļas nogales sestdiena lutināja ar karstu un saulainu laiku kāpās un siltu ūdeni jūrā ar lieliem viļņiem.
Šī gada čempionātā TDA Rotaļa piedalījās ar divām komandām - Rotaļa 1, kas cīnījās par kausu un Rotaļa 2 jeb hobija klases komanda, kas spēlēja savam un līdzjutēju priekam.
Abas Rotaļas komandas bija divās dažādās apakšgrupās un diemžēl neizdevās izspēlēt spēli savā starpā.
Kopumā katra komanda izspēlēja 6 spēles pa diviem setiem.
Smilšu bumbas ceļojošais kauss pēc viena gada pārtraukuma atgriezās Rotaļnieku gādīgajās rokās, to izcīnot 'čempionu komandai'. Apsveicam čempionus un arī hobija klases komandu ar izcīnīto 11. vietu.
Paldies organizatoriem par sportiskā garā pavadīto vasaras dienu!
Tiekamies nākamvasar!
/autors: Alise/
 
Nēģu svētki Carnikavā22.08.2015
Nēģu svētki ir vērienīgākie svētki Carnikavas novadā, kuri ik gadu tiek svinēti augustā, atzīmējot nēģu zvejas sezonas atklāšanu. Šogad tie bija jau XIV Nēģu svētki.
Šogad arī TDA Rotaļa piedalījās un uzstājās Nēģu svētkos ar jūras un vasaras deju programmu. Rotaļnieki izdejoja A.Baumanes horeogrāfiju "Vasara", bet otrajā daļā skatītājus priecēja ar "Laša kundzi", "Jūrmalnieciņš", "Jumpraviņas" un J.Purviņa deju "Sasala jūrina".
Vakars noslēdzās ar grandiozu uguņošanu, par kuru bija sajūsmā visi Rotaļnieki, un zaļumballi labā kompānijā un mūzikas pavadījumā.
/autors: Alise/
 
Rotaļas futbola turnīrs 201501.08.2015
Augusta pirmajā sestdienā kā ierasts Daugavas stadiona mazajā laukumā tika organizēts jau 9. TDA “Rotaļa” futbola kauss, kurā kopumā piedalījās 7 futbola komandas.
Diena bija izdevusies - ne pārāk karsta, ne pārāk auksta. Katrs godam pildīja savus pienākumus - spēlētāji aizrautīgi spēlēja, skatītāji atbalstīja spēlētājus, tiesneši vērtēja spēles, mūziķi rūpējās par dziesmām un labu atmosfēru, medmāsiņa palīdzēja un rūpējās par savainotajiem spēlētājiem. Uz laukuma valdīja komandas darbs.
Rotaļas zaļā super komanda spēlēja finālā ar vairākkārtējiem futbola kausa uzvarētājiem TDA “Lielupe”. Rotaļnieki aizrautīgi cīnījās par 1. vietu un, protams, par ceļojošo kausu, lai varētu to atjaunot un uzspodrināt līdz jubilejas jeb 10. futbola turnīram. Diemžēl veiksme, ātrums un enerģijas bija vairāk Lielupes komandas pusē, kura atkārtoti uz gadu ieguva ceļojošo futbola kausu.
Kopvērtējumā TDA “Rotaļa” izcīnīja 2.vietu, lai gan braši cīnījās par kausu. 1. vietas ieguvēji TDA "Lielupe" un 3. vietu jeb bronzas titulu ieguva TDA "Uguntiņa".
Tiekamies pēc gada nu jau 10. Rotaļas futbola kausa turnīrā!
/autors: Alise/
 
VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki28.06.2015
28. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē, Rīgā norisinājās VIII Ziemeļu un Baltijas noslēguma koncerts, kas vienlaikus bija arī Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā.
Koncerta programmu veidoja izcili skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm.
Koncertā piedalījās arī Rīgas labākie tautas deju ansambļi tādi kā "Daiļrade", "Dancis", "Teiksma", "Vektors", "Gatve" un arī "Rotaļa", papildinot koncertu ar divām skaistām latviešu tautas dejām. Rotaļnieki izdejoja "Sasala jūrīna" un "Apkal manu kumeliņ".

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, arī izpildījumā «a cappella», kura līdz tam bijusi raksturīga tikai Baltijas valstīs, un sekmēt savstarpēju Eiropas kultūras apmaiņu.
Pirmie svētki notika šīs tradīcijas dibinātāju valstī - Latvijā, Rīgā, kopā pulcējot gandrīz 6000 dziedātāju no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Šogad svētku tradīcijai aprit 20 gadi - šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs.

Lai ilgs mūžs iedibinātajai tradīcijai starp Baltijas uz Ziemeļvalstīm!
/autors: Alise/
 
Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls23.06.2015
Tautas deju ansamlis “Rotaļa” septiņu pāru sastāvā šī gada īsāko nakti jeb Līgo vakaru aizvadīja jautrā, enerģiskā un dejiskā noskaņojumā, piedaloties pasākumā „Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls”. Neskatoties uz sliktajiem un lietainajiem laikapstākļiem, Krastmalā pulcējās liels cilvēku skaits, kuru vidū bija gan pilsētas iedzīvotāji un tās viesi no visas Latvijas un ārzemēm.
Šis krāšņais lieluzvedums bija veltījums humoristam Edgaram Liepiņam, atskaņojot aktiera savulaik izpildītās dziesmas jaunās variācijās.
Rotaļnieki priecēja pilsētas viesus un koncerta skatītājus ar savu dejiskumu un jautro noskaņojumu visa vakara garumā, atrodoties kopā uz vienas skatuves ar tādiem māklsiniekiem kā Aiju Andrejevu, Agnesi Rakovsku, Zigfrīdu Muktupāvelu, Ralfu Eilandu, dziedošajiem aktieriem – Arti Robežnieku, Gintu Grāveli, Mārtiņu Brūveri, Gintu Andžānu, Ieva Segliņu un citiem.
Maestro Raimonds Pauls bija sarūpējis dāvanu – jaunu dziesmu programmu „Šodien vai nekad”, kurā skanēja divpadsmit vēl nedzirdētas, ļoti enerģiskas un melodiskas maestro kompozīcijas, pie kurām tikpat enerģiski un auzrautīgi piedejoja Rotaļnieki, kā arī svētku kulminācijā skanēja maestro radīto teātra dziesmu popūrijs.
Paldies visiem lustīgajiem līgotājiem Krastamlā, gan pie televizoru ekrāniem!
/autors: Alise/
 
Kurzemes dziedātāju svētkiem 14502.06.2015
20. jūnijā Dobelē norisinājās svētki dziesmai, mūzikai un dejai jeb Kurzemes dziedātāju svētkiem – 145, kas vienuviet pulcēja dziedātājus un mūziķus no visas plašās Latvijas.
Šī svētki dziesmai, dejai un mūzikai aizsākās pirms 145 gadiem, 1870. gada 26. jūnijā, Dobelē, kad notika pirmie Kurzemes Dziesmu svētki ar garīgo koncertu Ev. luteriskajā baznīcā, koncertu latviešu mācītājmuižā un svētku noslēgumu Dobeles pilsdrupās.
Visas dienas garumā Dobeles pilsētā notika dažādi koncerti un pasākumi, bet svētku galvenais notikums bija koncerts “Saulei un debesīm pretim” Dobeles Ķestermeža estrādē, kurā piedalījās divi Rīgas tautas deju ansambļi – “Gatve” un “Rotaļa”. Kopīgi abi kolektīvi koncertā izdejoja A.Baumanes “Kur tu augi, daiļa meita”, bet Rotaļa koncertu iesāka ar “Ozolīti, Zemzarīti”, bet “Gatves” meitenes izdejoja “Saule brida rudzu lauku”. TDA “Rotaļa” mākslinieciskais vadītājs bija arī šī koncerta režisors.
Koncertu vadīja rotaļniece Rūta Čivča un Oskars Lepers.
Pēc balles sadziedāšanās un dejas turpinājās zaļumballē.
Lai tradīcija – svētki dziesmai, mūzikai un dejai – ilgts vēl tikpat ilgu mūžu!
/autors: Alise/
 
TDA Liesmas pludmales volejbola kauss 201509.05.2015
O-sands pludmales volejbola laukumā maija sestdienā trešo reizi norisinājās nu jau par ikgadējo sporta pasākumu kļuvušais TDA Liesma Pludmales volejbola kauss 2015. Šogad turnīrā piedalījās rekordliels komandu skaits – 24 komandas, kuru starpā valdīja sīva konkurence.
Jau otro gadu pēc kārtas par uzvarētājiem kļuva 1. komanda jeb “dream team” no TDA "Rotaļa". Apsveicam rotaļniekus, kas sīvā cīņā aizstāvēja un nosargāja iepriekšējā gada uzvarētāju titulu. Paldies organizatoriem un tiekamies nākamgad, lai atkal aizstāvētu uzvarētāju titulu!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dod man spēku, dod man laiku"04.05.2015
Valsts svētkos, 4. maijā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, norisinājās Rīgas tautas deju ansambļu lielkoncerts "Dod man spēku, dod man laiku".
Rīgas A grupas deju kolektīviem šis bija netikai skaists koncerts, bet arī skate, TDA Rotaļa iegūstot augstāko pakāpi A grupā.
Koncertā tika izdejotas labākās no labākajām zelta fonda dejām, kā arī jaunākie darbi - vecmeistaru – Harija Sūnas "Pie Daugavas" un "Audēju deja", Imanta Magones "Spēlē spēlmani", Helēnas Tangijevas-Birznieces "Gatves deja", "Rucavietis" un citas zelta fonda horeogrāfijas, kuras iemīļojuši jau vairāku paaudžu dejotāji, koncerta dalībnieki izdejos arī mūsdienu izcilo horeogrāfu Jāņa Purviņa, Jāņa Ērgļa un Agra Daņiļeviča deju rakstus.
«Dejotāju mīlestība uz deju, azartiskums un krāšņie deju raksti sagādās daudz prieka ikvienam skatītājam, bet dejas, kas izturējušas laika pārbaudi, vieniem ļaus gremdēties skaistās atmiņās, bet citiem – vienkārši baudīt šo deju skaistumu un dejotāju augsto meistarību,» ir pārliecināts koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis.
Koncertā piedalījās tautas deju ansambļi "Ačkups", "Austris", "Bramaņi", "Bitīte", "Daiļrade", "Dancis", "Dardedze", "Gatve", "Liesma", "Līgo", "Pērle", "Rotaļa", "Teiksma", "Uguntiņa", "Vektors", "Zalktis" un bērnu deju ansambļi "Dzintariņš", "Zelta sietiņš" un "Teiksmiņa".
Paldies visiem par svētku un patriotisma noskaņu sirdī!
/autors: Alise/
 
Dejas dienas Carnikavā 201525.04.2015
Tuvojoties 4. maija svētku koncertam "Dod man spēku, dod man laiku", kas ir arī ikgadējā Rīgas A grupas deju kolektīvu skate, šogad rotaļnieki saorganizējās kopīgam darbam divu dienu garumā ārpus ierastajām VEF Kultūras pils telpām un skatuvei.
Pēdējā aprīļa nedēļas nogalē rotaļnieki pulcējās viesmīlīgajā un skaistajā Carnikavā, lai divas dienas dejotu, staipītos, svīstu, skrietu, zumbotu un ballētos.
Deju nometnes organizēšanā, kā arī ieguldītais ikviena dejotāja darbs, pieliktais deju solis un izsvīstā sviedru lāsīte, ļāva deju skatē saņemt augstāko pakāpi.
Paldies visiem, kas piedalījās un organizēja pirmo Rotaļas deju nomentni! Lai šī kļūst par jaunu tradīciju deju kolektīvā!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Nekur nav tik labi kā mājās"28.03.2015
Sestdien, 28.martā, Tautas deju ansamblis "Rotaļa" un Vidējās paaudzes deju kolektīvi "Mana Rotaļa", "Rotaļa XO" un "Daugava" visus dejas cienītājus aicināja uz pavasara koncertu VEF Kultūras pilī "Nekur nav tik labi kā mājās".
Deju cienītājiem bija iespēja baudīt dejas no latviešu zelta fonda, kā arī pēdējos gados tapušās horeogrāfijas, ko iecienījuši gan paši dejotāj, gan skatītāji.
Šis pavasara koncerts VEF Kultūras pils dejotājiem bija īpašs, jo viņi zina, ka "nekur nav tik labi, kā mājās" un iespējams arī bija pēdējais koncerts uz VEF Kultūras pils skatuves pirms pils rekonstrukcijas.
Koncertā rotaļnieki dejoja no visas sirds un ar lielu prieku un mīlestību tiem, kurus mīlam mēs un kuri mīl mūs.
Kā ierasts pēc skaista un sirsnīga koncerta dejas turpinājās ballē ar dzīvo mūziku grupas izpildījumā, kā arī ar Olgas Rajeckas uzstāšanos.
Paldies visiem par gaišo un jauko pavasara koncertu mājās!
/autors: Alise/
 
VEF Kultūras pilij - 5501.03.2015
Marta pirmajā svētdienā par godu VEF Kultūras pils dzimšanas dienai visas dienas garumā VEF Kultūras pilī norisinājās dažādi pasākumi VEF Kultūras pilij - 55! Dziesmu un deju diena "Sirds pieturvietas!".
Arī TDA Rotaļa sveica savas mājas dzimšanas dienā, piedaloties svētku koncerta II daļā "Jauns vai vecs, visi lec!".
Rotaļnieki skatītājus iepriecināja ar tādām dejām kā G.Baumaņa "Ozolīti, zemzarīti" un A.Baumanes "Ventiņu kadriļa".
Vēlam VEF Kultūras pilij tikpat skaistu un ilgu mūžu kā līdz šim!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā"14.02.2015
14. ferbruārī, visu mīlētāju dienā jeb Valentīndienā, Jelgavas Kultūras nama Lielajā zālē notika ikgadējais ziemas koncerts "Mēs mīlam dejā", kurā piedalījās tādi tautas deju ansamļi kā Daiļrade, Dancis, Gatve, Lielupe, Teiksma un Rotaļa. Koncertā viesojās arī īpašais viesu deju ansamblis „Tuurit-Tuurit” no Igaunijas.
Mīlestības un svētku koncertā rotaļnieki priecēja skatītājus ar A.Baumanes "Ventiņu kadriļu" un G.Baumaņa jaunrades deju "Ozolīti, zemzarīti". Repertuārā bija arī cittautu deja - ukraiņu deja "Didrovčanka".
Kā ierasts pēc koncerta dejas turpinājās ballītē, visiem aktīvi dejojot un piedaloties Captain Morgan organizētajās atrakcijās.
Priecāsimies dejot koncertā pēc gada!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī"07.02.2015
7. februārī TDA Rotaļa aizvadīja savu pirmo koncertu 2015. gadā, ko ik gadu rīko JDK “vizbulīte”. Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī" norisinājās Siguldas pilsētas kultūras centrā un tajā deju virpuļus grieza tādi kolektīvi kā TDA Daiļrade, Līgo, Rotaļa, Teiksma, Katvari un JDK Vizbulīte un Ūsiņš.
Šoreiz koncerts bija interesants ar to, ka bija skatāmas ne tikai zināmas latviešu tautas dejas, bet arī jaunrades dejas kā arī ārzemju tautas dejas, piemēram, īru, krievu, ukraiņu.
Koncertā Rotaļnieki dejoja tādas latviešu tautas dejas kā A.Baumanes "Ventiņu kadriļu" un G.Baumaņa jaunrades deju "Ozolīti, zemzarīti". No cittautu dejām TDA Rotaļa izpildīja baltkrievu deju "Juročka" un ukraiņu deju "Didrovčanka".
Pēc koncerta dejas turpinājās dzīvās mūzikas pavadībā, ko izpildīja grupa "Vēja radītie" no Siguldas.
Kā ik gadu, arī šoreiz katram deju kolektīvam bija jāsagatavo priekšnesums par šī pusgada aktuālo tēmu 2015. gadā Latvija ir Eiropas prezidējošā valsts. Prioritāte - sociālā dialoga stiprināšana nozaru (tautas deja), nacionālā (latviešu) un ES(plašās pasaules) līmenī. Paldies Rotaļas priekšnesuma idejas autoram un 'kūdītājam' Jānim S. par fantastisko tēmas interpretāciju.
Paldies organizatoriem par jauko koncertu un brīnišķīgo ballīti! Tiekamies pēc gada!
/autors: Alise/
 
Iesvētības "Sports un veselīgs dzīvesveids"30.01.2015
30. janvārī tika organizētas ikgadējās TDA Rotaļa iesvētības, kas šogad aizritēja sportiskā garā un veselīga dzīvesveida atmosfērā. Šīs iesvētības bija īpašākas par citām, jo bija pēdējās, kas norisinājās “vecajās” VEF telpās pirms Kultūras pils rekonstrukcijas.
Par šī gada īpašajiem sportistiem jeb iesvētāmajiem un pilnvērtīgiem rotaļniekiem kļuva seši dejotāji – trīs dāmas un trīs kungi – kas godam ir nodejojuši pilnas 3 sezonas: Līga K, Dace K, Elizabete, kā arī Jānis L., Toms T. un Kārlis Z.
Pasākumu atklāja prezidente Ieva ar komandu esošajiem, bijušajiem un topošajiem rotaļniekiem “vienā rindā stāties”, kā arī Rotaļas galvenais treneris Gints sniedza vērtīgu un uzmundrinošu runu ‘iesvētāmajiem.
Turpinājumā iesvētāmajiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kā piemēram, jāsniedz atbildes uz jautājumiem par Rotaļu, tās vēsturi un arī VEF Kultūras pili. Bija jāizgriež un pareizā secībā jāsaliek olimpiskie riņķi, kā arī jāsaģērbj tautu dēls un tautumeita ar aizsietām acīm.
Laiks līdz iesvētāmo priekšnesumam pagāja ātri, fotografējoties pie sponsoru sienas, lietojot dopingu, pļāpājot, dejojot un jautri pavadot laiku.
Pienāca laiks iesvētāmo priekšnesumam, kas bija interesants, notikumiem piesātināts un par un ap Rotaļu un VEF Kultūras pili saistītiem stāstiem. Prieks, ka starp mums ir tik daudz radošu, idejām bagātu un enerģisku, nu jau pilnvērtīgu Rotaļnieku. Priekšnesuma kulminācija bija deja – vispirms meiteņu, tad puišu un pāru izpildījumā. Paldies, jūs bijāt un esat malači!
Līdz nākamajām iesvētībām nu jau citās telpās!
/autors: Alise/
 
XIX Jaunrades deju konkursa fināls Valmierā24.01.2015
2015. gada 24. janvārī Valmieras Kultūras centrā notika XIX Jaunrades deju konkursa fināls, kurā bija skatāmas jaunas 37 latviešu dejas. Konkursā piedalījās 15 jaunie autori un 11 horeogrāfi ar pieredzi, tostarp tika vērtētas arī horeogrāfa un TDA Rotaļa vadītāja Ginta Baumaņa divas dejas. TDA Rotaļa koncerta otrajā daļā jeb daļā, kurā tika dejotas horeogrāfu ar pieredzi dejas, izdejoja tādas dejas kā "Ozolīti, Zemzarīti" tautas mūzika grupas "Iļģi" apdarē un "Debesīs iemesties" tautas mūzika ansambļa "Vētras saites" apdarē.
G.Baumaņa horeogrāfija "Debesīs iemesties" ieguva godalgoto 3. vietu. Sveicam Gintu Baumani par saņemto atzinību un balvu.
Paldies visiem atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas bija klātienē un domās ar dejotājiem un vadītāju!
Veiksmi un radošu sezonu horeogrāfiem un dejotājiem, lai atkal varētu tikties uz Valmieras Kultūras centra skatuves nu jau XX Jaunrades deju konkursā!
/autors: Alise/
 
Šovs "Reiz Rīgā... Ballīte Eiropas galvaspilsētā"31.12.2014
Rotaļnieki 2014. Vecgada vakaru un Jauno 2015. gadu jeb Zilā Koka Kazas gadu sagaidīja kopā ar Latvijas Televīziju Vecgada vakara šovā "Reiz Rīgā... Ballīte Eiropas galvaspilsētā". Vismaz daļa dejotāju kopā skatījās LTV, lai kopā noskatītos Vecgada šovu, kurā piedalījās jau vairāk kā pirms mēneša.
Tautas deju ansamblis Rotaļa visiem novēl panākumiem bagātu un mīlestības pilnu nākamo 2015. gadu un lai dejotājiem netrūkst deju, koncertu un pats galvenais - skatītāju! Lai veiksmīgs Jaunais gads!
/autors: Alise/
 
Ziemassvētku pasaku balle20.12.2014
Esi Princese ar mirdzošu kroni,
Esi Princis ar zobenu spožu,
Esi Rotaļnieks ar Pasaku seju,
Esi Pasakā Pilī savā.

Šī gada Ziemassvētku pasaku balli visu paaudžu rotaļnieki aizvadīja VEF Kultūras pils Sarkanajā zālē princešu un prinču tēlos.
Balli atklāja Rotaļas prezidente Ieva ar kādreizējo ilggadējo Rotaļas prezidentu Renāru, kā arī saņēmām video sveicienu no vadītāja Ginta, Manas Rotaļas dejotāja Ozera un exprezidentes Asnates.
Pasaku balle turpinājās ar dejām un dziesmām pie dzīvās mūzikas, ko nodrošināja grupa The Citizens. Lielākai jautrībai bija arī rotaļas, kurās aktīvi piedalījās ikviens.
Bija iespēja arī piedalīties Laimes akā, ja pats iepriekš bija sagatavojis kādu mazu un sirsnīgu dāvaniņu.
Lai visiem gaiši, balti un sirsnīgi svētki!
/autors: Alise/
 
Rotaļas 2015. gada kalendārs29.11.2014
Rotaļnieki pirmās Ziemassvētku dāvanas ir jau saņēmuši, proti, 2015. Zilās Kazas gada kalendāru, kurā aktīvi piedalījās paši dejotāji, piedaloties aizraujošā foto sesijā VEF Kultūras pilī, kā arī ārus tās telpām -7 grādu aukstumā.
Katrā gadalaikā piedalījās tie dejotāji, kuriem kādā no trim mēnešiem ir dzimšanas diena, proti, ziemā, pavasarī, vasarā vai rudenī, kā arī katrā mēnesī bija sava tematika:
 1. Janvāris - ziemas prieku mēnesis un TDA Rotaļas deju maratona laiks.
 2. Februāris - sveču, romantikas un mīlestības laiks
 3. Marts - VEF pirms rekonstrukcijas mēnesis
 4. Aprīlis - Lieldienas un dabas mošanās laiks
 5. Maijs - maratonu mēnesis. Arī daudzi Rotaļnieki ir aktīvi maratonisti
 6. Jūnijs - vasaras sākums, Līgo un Jāņu svinēšana
 7. Jūlijs - saules, vasaras festivālu un atpūtas laiks
 8. Augusts - tradicionāli augustā TDA organizē TDA Rotaļas Futbola turnīru
 9. Septembris - skolas, studiju un arī jaunās deju sezonas sākums
 10. Oktobris - sēņu un lietus mēnesis
 11. Novembris - veļu mēnesis, kā arī Latvijas Valsts svētku un pārdomu laiks
 12. Decembris - Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laiks

Lai visiem veiksmīgs un panākumiem bagāts 2015. gads!
Paldies Kasparam Andersonam par fotogrāfijām.
/autors: Alise/
 
XIX Jaunrades deju konkurss Slampē23.11.2014
23. novembrī Slampes pagasta Kultūras pilī TDA Rotaļa piedalījās XIX Jaunrades deju konkursa pirmajā kārtā, kur bija pieteiktas 39 dejas. Jaunrades deju konkurss deviņpadsmit gadu laikā kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu dejas nozarē. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem. Vairāk par konkursu un tā rezultātiem var lasīt Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā.
Konkursā piedalījās 15 jaunie horeogrāfi un 8 horeogrāfi ar pieredzi, to skaitā arī TDA Rotaļas vadītājs un horeogrāfs G.Baumanis ar pēdējā laikā radītām jaunām dejām.
Rotaļnieki izdejoja tādas dejas kā "Vysa mona ustobeņa", "Ozolīti, Zemzarīti", "Jumpraviņa" un deju virknējumu "Zvani", "Debesīs iemesties" un "Jūrā gāju".
Paldies Gintam par jaunajām dejām un rotaļniekiem, kas no sirds un ar prieku un smaidu izdejoja katru soli.
Lai arī turpmāk radoši!
/autors: Alise/
 
Lielā Egona kauss 201408.11.2014
Šogad, neskatoties uz to, ka Rotaļnieki iepriekšējā vakarā un naktī iepazinās ikgadējā iepazīšanās pirtī, piedalījās TDA Vektors organizētajā basketbola turnīrā "Lielā Egona kauss 2014".
Rotaļas sapņu basketbola komanda bija vienā grupā ar TDA Dancis, Līgo un Vektors un tikai pirmajā spēlē pret Dancis rotaļniekiem bija spēks uzvarēt. Kopā Rotaļa aizvadīja četras spēles un trīs no tām bija zaudējumi, jo mūsējiem spēlētājiem atlikušajās spēlēs pietrūka spēks un ātrums. Paldies aktīvajiem spēlētājiem no puišu un meiteņu rindām, kas braši cīnījās par atlēkušajām bumbām un jebkuru punktu.
Kopvērtējumā Rotaļa palika 9. vietā un saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos.
Turpretī Rotaļnieku līdzjutēji, kas bija rotājušies ar Rotaļas iepazīšanās pirts dekorācijām, sarkaniem, dzelteniem un zaļiem "R" burtiņiem, ieguva nomināciju "Labākie līdzjutēji".
Vakarā daži paši izturīgākie un ballēt gribošākie dejotāji devās uz basketbola ballīti, lai nosvinētu veiksmīgi aizvadīto basketbola turnīru un izdejotos.
Paldies TDA Vektors par sarīkoto draudzības basketbola turnīru un ballīti! Tiekamies nākamajās sporta aktivitātēs un koncertos!
/autors: Alise/
 
Ābolu iepazīšanās pirts07.11.2014
Neformālā un draudzīgā gaisotnē gan esošajiem Rotaļas dejotājiem, gan veterāniem bija iespēja savā starpā iepazīties vairāk ikgadējā Rotaļas iepazīšanās pirtī. Šogad pirts krāsojās ābolu krāsās - sarkanā, dzeltenā un zaļā. Vakaru atklāja Rotaļas prezidente ar runu un atskatu uz iepriekšējā sezonā padarīto dejās un brīvajā laikā ārpus dejām un koncertiem. Viena no tradīcijām ir "aplis" jeb katrs dejot gribētājs izstāsta īsumā par to, kāpēc nāk uz Rotaļu dejot un ko no kolektīva sagaida. Vakars turpinājās gan ar sarunām, dejām, spēlēm un, protams, priekšnesumiem - gan ar iepriekš cītīgi iestudētiem, gan ar spontāniem. Vispirms, lai iesildītu publiku, uzstājās divas puišu šovgrupas, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju ar saviem deju soļiem, tērpiem un fantāziju. Jauniņajiem dejotājiem jeb dalībniekiem, kas dejot uz Rotaļa atnāca šajā sezonā, bija jāizpilda mājas uzdevums - sagatavot priekšnesumu. Tāds deju uzvedums vēl nebija redzēts Rotaļas pirtī - trīs liliputu deja, kas guva lielu skatītāju atsaucību. Malači "jauniņie"! Neizpalika arī meiteņu deja "La Bomba", kas savu atzinību guva festivālā Portugālē, kā arī īsa pamācība deju fitnesā jeb Zumbā Madaras pavadībā. Tā nemanot vakars pārtapa naktī, nakts rītā, kad jau bija jādodas uz Lielā Egona kausu cīnīties par uzvaru. Paldies Valdei par labi noorganizēto iepazīšanās pasākumu! Tiekamies nākamajā obligātajā Rotaļas ballītē - iesvētībās janvārī!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Kas var zvaigznes saskaitīt"27.10.2014
27. oktobra vakarā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves norisinājās lielākā un pazīstamākā bērnu tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" 55 gadu jubilejas koncerts "Kas var zvaigznes saskaitīt".
Koncertā piedalījās dažādu paaudžu esošie un bijušie Zelta sietiņa dejotāji. Arī TDA Rotaļa piedalījās koncertā, izdejojot tādas dejas kā U.Žagatas "Pasaciņa" un "Jautrās dzirnavas", kā arī G.Baumaņa "Jaci draci".
Sveicam kolektīvu un tā vadītājus, horeogrāfus un pasniedzējus apaļajā jubilejā un novēlam vēl divtik daudz izturības un spēka jauno dejotāju paaudžu veidošanā. Daudz laimes!
/autors: Alise/
 
Greizais kompass 201404.10.2014
Šogad TDA "Dardedze" kopā ar VPDK "Dardedze" un TDA "Gauja" aicināja labāk iepazīt Valmieru, organizējot orientēšanās sacensības "Greizais kompass" Olimpisko spēļu tematikā.
TDA "Rotaļa" uz Valmieru devās kopīgā autobusā ar TDA "Ačkups" un "Liesma", pirms braukšanas paspējot veikt katra Latvijas pilsoņa pienākumu un nobalsot 12. Saeimas vēlēšanās turpat KP VEF.

7 stundu laikā rotaļnieki mēroja pusmaratona cienīgu distanci, gandrīz visu laiku skrienot. Kā jau katru gadu uzdevumi bija unikāli un interesanti – atliek vien nobrīnīties par organizatoru neizsmeļamajām idejām. Lai arī bija pāris ne visai veiksmīgi izpildīti uzdevumi, centāmies iet uz maksimumu, paspējot uz visiem kontrolpunktiem, kas, kā klīda baumas, nemaz neesot iespējams, bet tomēr bijām vieni no nedaudzajiem, kuriem tas tomēr izdevās. Kopvērtējumā pēc uzdevumos iegūtajiem punktiem bijām pirmie, diemžēl laiks šoreiz spēlēja lielu lomu un DK "Bramaņi", finišējot pirmie, dabūja izšķirošos bonusa punktus uzvarai.

Tomēr esam priecīgi par izcīnīto 2. vietu kopvērtējumā. Pats galvenais ir kopā gan priekos, gan grūtākos brīžos pavadītā diena un iespēja veiksmīgi darboties komandā.
Paldies mūsu gudrajiem prātiem, kuri veikli atrisināja visus rēbusus, mīklas un domāšanas uzdevumus. Mūsu puiši un meitenes ir ātri, izturīgi, daudzpusīgi, veikli, gudri, sportiski, asprātīgi, dejiski un ar lielisku humora izjūtu. Lai arī dienas beigās bija pāris kritušie – viens fiziski, viens vairāk morāli – visi bija patīkami saguruši un ar labi padarīta darba sajūtu.

Paldies visiem, kuri piedalījās!
Par spīti nogurumam dejotāji vienmēr atrod spēku ballei, kurā dejas turpinājās līdz agram rītam!
Vēlreiz paldies TDA „Dardedze” par augsto šī pasākuma kvalitāti!
/autors: Agate/
 
Tautas dejas pērles Jūrmalā06.09.2014
Vasarai oficiāli tik tikko beidzoties un iesākoties rudenim, vadošo Latvijas tautas deju kolektīvu dejotāji un to vadītāji - TDA "Dancis", "Liesma", "Līgo", "Teiksma" un "Rotaļa" - atklāja jauno deju sezonu un priecēja Jūrmalas iedzīvotājus un viesus ar koncertu Dzintaru koncertzālē.
Jaunā sezona TDA Rotaļā ir iesākusies radoši un ar jaunumām trīs dejām, kas tika izdejotas pirmajā sezonas koncertā.
Paldies organizatoriem un dejotājiem par skaisto, vasarīgo un saulaino koncertu! Lai visiem radoša jaunā deju sezona!
/autors: Alise/
 
8. Rotaļas futbola turnīrs02.08.2014
Karstā un vasarīgā augusta sestdienā kā ierasts Daugavas stadionā norisinājās 8. Rotaļas futbola turnīrs, kur šogad piedalījās tikai 6 komandas un spēļu grafiks bija intensīvs.
Šogad par futbola čempioniemm jau trešo reizi kļuva TDA Lielupe. Apsveicam uzvarētājus!
Kopvērtējuma tabula:
 1. TDA Lielupe - turnīra uzvarētāji trešo reizi. Rezultatīvas spēles un cīņas spars līdz pēdējai minūtei pierāda šīs komandas meistarību! Paldies, ka esat mūsu turnīra regulārie dalībnieki un mērojat tālo ceļu no Jelgavas. No sirds sveicam!
 2. TDA Uguntiņa - cīnijās līdz beigām par Rotaļas futbola kausu. Tikai pēcspēles metienos piekāpās uzvarētājiem. Lielisku sniegumu rādīja vārtsargs Māris, kurš ieguva labākā turnīra vārstsarga titulu. Un labākā spēlētāja titulu ieguva Gatis ar vairākiem lieliskiem gūtiem vārtiem.
 3. JDK Ūsiņš - lieliskas līdzjutējas, kas bija labi dzirdamas ar vai bez rupora un bruņojušās ar plakātiem.
 4. TDA Rotaļa - turnīra saimnieki. Laikam rūpīgi izstrādātā spēles shēma "dimants" kārtīgi nestrādāja, jo komandas kapteinis to bija nozaudējis jau pašā turnīra sākumā. Tomēr esam priecīgi, ka varam piedāvāt citiem sportiski pavadītu dienu.
 5. TDA Gatve/Teiksma apvienotā komanda. Labākie vārtu guvēji Pendeļu konkursā meiteņu un vīru konkurencē ieguva atteicīgi Anete un Aleksis!
 6. TDA Vektors - iepriekšējā gada uzvarētāji. Tomēr šājā komandā par labāko spēlētāju tika atzīta vienīgā komandas meitene Anete, kura guva arī vārtus un Pendelēs nepārspēts vārtos palika Gatis.

Paldies visiem spēlētājiem, līdzjutējiem, organizatoriem, medmāsiņām, laukuma protokolētājām, futbola bosam un brīvā laika pavadītājiem par ierašanos!
Tiekamies pēc gada jau 9. turnīrā!
/autors: Alise & Agate/
 
Deju uzvedums "Lec, Saulīte"22.06.2014
Kad latvieši svin Līgo svētkus, TDA Rotaļa kopā ar 2500 citiem Latvijas labākajiem dejotājiem, koristiem un bungu un dūdu grupu “Auļi” Mežaparka lielajā estrādē ieskandināja un radīja saulgriežu svētku noskaņu - aplīgojot, pinot vainagus, pušķojot māju un lopus, kurot ugunskuru, ejot pirtī, buroties, meklējot papardes ziedu, padarot šo nakti par gada enerģētiski spēcīgāko nakti.

Uzveduma pamatā ir stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas viesi uz brīdi nonāca gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituāla pasaulē. Konceptuāli koncertuzvedums bija balstīts Līgo nakts svinēšanu tradicionālajā un rituālajā norisē, vērojot to no mūsdienu cilvēka skatpunkta.
Deju uzvedums priecēja ar savu novitāti. Tajā skanēja īpaši šim uzvedumam rakstīta, laikam un telpai pāri plūstoša mūzika, atgādinot par patiesajām Līgo nakts vērtībām.
Rotaļnieki izdzīvoja ar visu sirdi visus trīs uzveduma koncertus, neskatoties uz lietainiem, slapjiem un aukstiem laikapstākļiem, vienojoties kopīgā un sirsnīgā deju uzvedumā.

Scenārija un dziesmu tekstu autore R.Bugavičute, režisors E.Seņkovs, komponists R.Tiguls, uzveduma horeogrāfi J.Ērglis, J.Purviņš un A.Daņiļevičs.
Paldies visiem dalībniekiem un skatītājiem, kas šo uzvedumu padarīja par emocionāli īpašu un neaizmirstamu!
/autors: Alise/
 
"Daugava" jubilejas koncerts25.05.2014
TDA Rotaļa sveica vidējās paaudzes deju kolektīvu "Daugava" un tā vadītāju G.Baumani 10 gadu jubilejas koncertā, priecējot jubilārus un skatītājus ar G.Baumaņa deju "Debesīs iemesties".
Sveicam jubilārus mazajā apaļajā dzimšanas dienā un novēlam desmit reiz ilgāku mūžu un tikpat lielus un veiksmīgus panākumus!
/autors: Alise/
 
Danča kauss zāles hokejā17.05.2014
Jau 3. gadu pēc kārtas, kopš Danča zāles hokeja kausa pirmssākuma, Rotaļa piedalās un cīnās par uzvaru.
Pirmo spēli iesākām pret Vektoru un sīvā cīņā neizšķirts.
Grupas otrajā spēlē spēkojāmies ar Pēdas dejotāju komandu, kur diemžēl piekāpāmies.
Lai iekļūtu pusfinālā, atlika uzvarēt Liesmu, kas tiešām arī pārliecinoši izdevās.
Pusfināla spēlē nācās atzīt Imantas komandas pārākumu un spēlēt par trešo vietu.
Pusfinālā sakopojām pēdējos spēkus un izcīnijām 3. vienu, jau 3. reizi pēc kārtas.
Tā nu visa turnīra laikā bijām zaudējuši tikai turnīra uzvarētājiem un 2. vietas ieguvējiem.

Turnīra godalgotās vietas:
1. TDA "Pēda"
2. TDK "Imanta"
3. TDA "Rotaļa"


Paldies Rotaļas komandai un TDA Dancis par turnīru.
Tiekamies pēc gada!
/autors: Guntis/
 
TDA Katvari 95 gadu jubilejas koncerts16.05.2014
TDA Rotaļa devās uz Limbažiem, lai sveiktu savus draugus - TDA Katvari dejotājus un vadību - viņu apaļajā 95 gadu jubilejā.
Rotaļnieki jubilārus sveica ar G.Baumaņa dejām "Debesīs iemesties" un latgaļu deju "Istabiņa". Pēc sveikšanas un apdāvināšanas, svētki turpinājās ar dejām un draudzības stiprināšanu.
Sveicam jubilārus svētkos un vēlam izturību, panākumus un daudz radošu mirkļus dejotājiem un vadītājiem arī turpmākajos 95 gados!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Ziedu krāsas deju rakstos"11.05.2014
Maija otrajā svētdienā, kad svin Mātes dienu, VEF Kultūras pilī norisinājās pavasrīgi gaišs, skaists un Mātes dienai veltīts koncerts "Ziedu krāsas deju rakstos".
Koncertā piedalījās TDA Rotaļa, VPDK Mana Rotaļa un Rotaļa XO, kā arī TDA Zelta Sietiņš.
Koncertā izdejoja baltās, dzeltenās, violetās un sarkanās krāsās iepītas un ietītas dejas, radot pavasarīgu un saulainu noskaņu.
Paldies visiem skatītājiem, dejotājiem un māmiņām par skaistajiem svētkiem!
/autors: Alise/
 
Magic Dance 201401.05.2014
2014. gada 1. maijā TDA Rotaļa bija gods un iespēja piedalīties tradicionāla pasaules līmeņa sporta deju festivāla Magic Dance 2014 atklāšanā, to atklājot ar U.Žagatas horeogrāfiju "Aiz ezera augsti kalni".
Festivāls, kurā iekļautas vairākas starptautiska līmeņa sacensības Starptautiskajā Latīņamerikas un Standarta deju programmā, norisinājās 1. un 2. maijā Rīgā, Ķīpsalas hallē.
Sacensības papildināja krāšņa šova programma ar pasaules vadošo dejotāju piedalīšanos.
/autors: Alise/
 
Liesmas Pludmales kauss29.03.2014
Liesmas pludmales volejbola kausā..
Kurā šoreiz mēs nepalikām sausā.
Ieradāmies agri ar smaidu sejā,
Lai cīnītos par kausu šajā smilšu dejā.

Liesma turnīru organizēja ar prieku,
Ka visiem uzreiz aizdzina prom miegu.
Sākumā ūdens kvantumus izsniedza,
Un tiesnešu meitenes ar aci miedza.

Ar divām komandām startējām mēs,
Un katrs solījās darīt ko spēs.
Cīnījāmies daudz un dikti,
Daži pretinieki kļuva pat pikti.

Hobija komanda cīnījās, cik spēja,
Taču pietrūka mums nedaudz tā maģiskā cēlēja.
Zvaigžņu komanda cīnījās droši,
Un uzvaras nāca spoži.

Pēc vairākām stundām pusfināls jau klāt,
Un komanda kārtējos punktus turpina krāt.
Finālā ar Vizbulīti tikāmies,
Un kārtīgi par kausu cīnījāmies.

Uzņemam, uzceļam, iegremdējam -
Daram visu visu, ko spējam.
Pirmas sets ir uzvarēts
Un skatītāji no prieka jau brēc.

Otrais sets ir pienācis,
Un zālē nedzirdēts klusumus ienācis.
Uzņemam, uzceļam, iegremdējam,
Un beidzot kauss ir mūsu..

Kopvērtejumā TDA Rotaļa "Dream Team" ieguva 1. vietu 2. Liesmas Pludmales kausā ceļojošo trofeju. Hobija klases komanda sīvās un aizraujošās spēlēs izcīnīja 11. vietu!
Paldies Liesmai par turnīru un ballīti un tiekamies nākamajā āra pludmales volejbola kausā!
/autors: Jānis Lācis/
 
Pavasara lielkoncerts Mazie Dziesmu un Deju svētki08.03.2014
Saulainā un pavasarīgā Sieviešu dienā, 8. martā, uz VEF Kultūras pils lielās skatuves pulcējās VEF Kultūras pils tādi radošie skatuves kolektīvi kā kori, deju kolektīvi, vokālie un instrumentalie ansambļi, lai aizvadītu pirmo pavasara lielkoncertu "Mazie Dziesmu un Deju svētki".
TDA Rotaļa lielkoncertā dejoja U.Žagatas "Aiz ezeri augsti kalni" un A.Baumanes deju "Kur tu augi, daiļa meita".

Koncertā piedalījās VEF Kultūras mākslinieciskie kolektīvi - Dziesmu un Deju svētku dalībnieki:
Tautas deju ansambļi un jauniešu deju kolektīvi - "Bramaņi", "Dardedze", "Rotaļa", "Zalktis", "Zelta sietiņš";
Vidējās paaudzes deju kolektīvi - "Dardedze", "Daugava", "Gatve", "Gatve - otrā iespēja", "Mana Rotaļa", "Rotaļa XO", "Videnieki";
Senioru deju kolektīvs - "Sendancis";
Kori - "Atvasara", "Daugavas vanadzes", "Dzintars", "Dzīne", "Fēnikss", "Senrīga", "Tei">Koncertā piedalās VEF Kultūras mākslinieciskie kolektīvi - Dziesmu un Deju svētku dalībnieki: Tautas deju ansambļi un jauniešu deju kolektīvi - "Bramaņi", "Dardedze", "Rotaļa", "Zalktis", "Zelta sietiņš";

Pēc koncerta dejas un svētki turpinājās dalībnieku ballē.
/autors: Alise/
 
Tautas bumbas turnīrs "Kauja pie Gatves"22.02.2014
Otro gadu pēc kārtas TDA Rotaļa piedalījās otrajā TDA Gatve rīkotajā tautas bumbas turnīrā "Kauja pie Gatves". Šī gada tēma bija "Cīņa" un rotaļnieku vienojošais komandas elements bija melns apģērbs un ap galvu liekams lakats ar uzrakstu "Rotaļa".
Rotaļnieki sīvās un godīgās spēlēs izcīnīja 3. vietu turnīra kopvērtējumā, aizvadot interesantas un aizraujošas spēles ar ikvienu pretinieku, cīnoties par uzvaru līdz pašām beigām. Uzvarētāju titulu otrajā turnīrā ieguva TDA "Dancis", izcīnot uzvaru pār pagājušā gada čempioniem "Dardedzi". Apsveicam ar iegūtajiem tituliem!
Rotaļa bija aktīva arī pārējās rīkotajās aktivitātēs, it īpaši sociālajā tīklā "Facebook", saņemot diplomu par "Sociāli aktīvāko kolektīvu". Rotaļnieki bija atraktīvi arī individuālajās stafetēs un sacensībās, izpelnoties diplomus trīs nominācijās un saņemot gardas un vērtīgas balvas no sponsoriem:
 • "Bunģa krampis" vīru konkurencē Raitis E. - apelsīnu sulu spiešana
 • Staltākais dejotājs Dace B. - grāmatu nešana uz galvas
 • Kolektīva stiprinieks Līva B. - tautastērpu turēšana

Paldies organizatoriem par sportiskā garā pavadīto dienu un tiekamies nākamajās sporta aktivitātēs!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā"15.02.2014
Jau divpadsmito reizi tautas deju ansamblis "Lielupe" pulcēja dejotājus no labākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā uz vienu no skaistākajiem ziemas koncertiem – "Mēs mīlam dejā" Jelgavas Kultūras namā. Šogad koncertā pirmo reizi uzstājās arī viesis no Polijas labākajiem kolektīviem – dziesmu un deju ansamblis "Wisła".
Koncertā uzstājās tādi Latvijas tautas deju ansambļi kā "Dancis", "Teiksma", "Daiļrade", "Rotaļa" un VPDK "Mana Rotaļa" un "Lielupe".
Rotaļnieki koncertā izdejoja tādas G.Baumaņa dejas kā "Debesīs iemesties", "Istabiņa", "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam" un A.Baumanes horeogrāfiju "Gailītis".
Paldies organizatoriem un dejotājiem par skaisto un mīlestības pilno koncertu!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Deja Mazajai Sirsniņai"08.02.2014
Jau trešo reizi norisinājās labdarības koncerts "Deja Mazajai sirsniņai" ar mērķi stiprināt labdarības tradīcijas Latvijā un atbalstīt bērnus ar īpašām vajadzībām - bērnus, kuri slimo ar cerebrālo trieku.
Šogad labdarības koncertā VEF Kultūras pilī piedalījās seši Rīgas tautas deju kolektīvi - "Dancis", "Daiļrade", "Līgo", "Rotaļa", "Teiksma" un "Vektors", kas bija veltīts 140 bērniņiem, kuri slimo ar bērnu cerebrālo trieku un ir ziedot.lv projekta Mazajām sirsniņām dalībnieki. Koncerta un visa projekta laikā tika saziedoti 6 605.60 EUR, lai palīdzētu šo bērnu rehabilitācijas pasākumiem.
"Deja Mazajai Sirsniņai ir īpašs pasākums, kurā mūsu mazās sirsniņas var justies brīvi, ļauties deju solim un mūzikas ritmiem katrs pēc savām spējām. Šajā pasākumā virmo vienotība, labestība, sirsnība un dzīvesprieks. Sirsnīgs paldies organizatoriem par brīnišķīgo pasākumu, kurš spēj iepriecināt tika daudzas mazās sirsniņas no visas Latvijas,” saka labdarības organizācijas ziedot.lv komunikācijas vadītāja I.Ošāne.
Labdarības akcijas ietvaros Olimpiskajā sporta centrā tika rīkota arī Bērnu diena, kurā bija sabraukušas ģimenes no dažādām Latvijas vietām, lai vairāku stundu garumā nodotos dejotāju un atbalstītāju organizētajām atpūtas aktivitātēm, sākot no sejiņu apgleznošanas līdz pat aktīvām dejotāju rīkotām rotaļām. "Ir vienreizējā sajūta, kad redzi, kā mazais bērns atveras Tavā priekšā. No sākuma tas baidās no Tevis, bet lēnām ar smaidu un prieku sejās, nemanot jau esiet kļuvuši par draugiem. Var redzēt uzticību, ko izstaro bērnu sirdis, kad kopā ar viņiem dejotāji rotaļājas. Tu redzi, ka tie, kuriem ikdienā jābūt "pieaugušajiem", vienā sekundē kļūst par bērniem un tajā brīdī nav nozīmes kas un kāds Tu esi, no kurienes Tu nāc un ko Tu dari," atceras idejas autore Dace Āboltiņa-Ābola.
Paldies visiem, kas ziedoja naudu, laiku, mīlestību, labus vārdus šī projekta laikā - kopā mēs varam daudz!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī"01.02.2014
Februāra pirmajā sestdienā TDA Rotaļa un tādi Latvijas labākie Tautas deju ansambļi kā "Daiļrade", "Līgo", "Katvari", "Ačkups", "Teiksma" un Siguldas jauniešu deju kolektīvs "Vizbulīte" tikās uz Siguldas Kultūras centra skatuves, lai priecētu skatītājus nu jau par tradīciju notiekošajā koncertā "Baltās ziemas deju virpulī".
Koncertā rotaļnieki dejoja horeogrāfa G.Baumaņa dejas "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam", "Debesīs iemesties", "Istabiņa" un A.Baumanes radīto deju "Gailītis".
Kā ierasts pēc koncerta katrs "deju pulciņš" prezentēja priekšnesumu, kur šī gada tēma bija "Soči 2014". Rotaļnieku iestudēto priekšnesumu iespējams aplūkot Youtube vietnē TDA Rotaļa ceļā uz Sochi 2014.
Turam īkšķus par mūsu olimpiešiem un tiekamies jau nākamajā koncertā!
/autors: Alise/
 
Iesvētības "Čigānu tabors"24.01.2014
Aukstā ziemas vakarā rotaļnieki pulcējās pie čigānu ugunīgā un karstasinīgā ugunskura, kur uz pāris stundām kļuva par daļu no čigānu tabora.
Šī gada iesvētāmie 'čigānbērni' jeb Daina, Dace A., Ginta, Ieva M., Zane, Renārs un Raitis V., veiksmīgi izpildot dažādus pārbaudījumus, izklaidējot publiku ar četru gadu garumā koptu un izstrādātu priekšnesumu, nododot zvērestu un Zaļajā grāmatā apliecinot ar savu parakstu, kļuva par rotaļniekiem uz mūžu.
Apsveicam 'jaunos' rotaļniekus ar iegūto titulu un lai raits dejas solis!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Latvija manā sirdī"18.11.2013
Valsts svētku 95. dzimšanas dienā 18. novembrī Dobeles sporta hallē plkst. 18.00 TDA "Rotaļa" piedalījās koncertuzvedumā "LATVIJA MANĀ SIRDĪ", kas skatītājus "izveda" cauri visiem četriem gadalaikiem Latvijā.
Koncertā, kura viens no mākslinieciskajiem vadītājiem un arī uzveduma režisoriem bija TDA Rotaļa mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis, koncertēja arī Latvijas Nacionālās operas baleta solisti un dziedātājs Lauris Reiniks.
Sveicam Latviju apaļajā 95. dzimšanas dienā!
/autors: Alise/
 
Basketbola kauss "Egons" 201309.11.2013
Novembra sestdienas rītā deju kolektīvu komandas pulcējās Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijā, lai cīnītos par ikgadējo Egona ceļojošo kausu un čempiona titulu basketbolā.
Neskatoties uz lietaino un drūmo laiku, mazās zāles apmēru un lielo dalībnieku un līdzjutēju skaitu, spēles aizritēja veiksmīgi un bez lieliem starpgadījumiem.
Online tiešraidei kā veicās Rotaļas superkomandai varēja sekot līdzi Twitter kontā @Papinnss. Rotaļa spēlēja kārtīgu basketbolu, kā rezultātā kopvērtējumā izcīnīja godalgoto piekto vietu.
Čempionu un pārējo vietu ieguvējus apbalvoja tematiskajā "Black and White" ballītē, kur dejas un svinības turpinājās līdz agram rītam.
Paldies Vektoram par sportiski pavadītu dienu gan spēlētāju, gan līdzjutēju lomā!
/autors: Alise/
 
Lielkoncerts "Svētki dejai"26.10.2013
26. oktobrī Ķīpsalas hallē norisinājās horeogrāfes Ritas Spalvas un viņas audzēkņu veidotais lielkoncerts "Svētki dejai", kurā piedalījās 35 deju kolektīvi.
TDA "Rotaļa" jubilejas koncertprogrammā dejoja tādas dejas kā "Pavasarī" un "Igrišku laiks Latgalē".
Sveicam horeogrāfi jubilejā!
/autors: Alise/
 
Greizais kompass 2013 Kuldīgā05.10.2013
Šī gada TDA "Dardedze" orientēšanās sacensības "Greizais kompass 2013" norisinājās skaistajā un romantiskajā Rietumlatvijas novada Kurzemes pērlē Kuldīgā - pilsētā ar dvēseli. Rotaļnieki sacensībās piedalījās ar lielāko dalībnieku skaitu komandā - 38 cilvēki ģērbušies retro dzeltenajās atstarojošajās vestēs un bija pamanāmi jau no liela attāluma.
Orientējoties pa skaisto pilsētu un meklējot visus 20 kontrolpunktus, un katrā no tiem pildot dažādus uzdevumus, rotaļnieki paralēli baudīja brīnišķīgo rudeni un skrējienam labvēlīgos laikapstākļus.
Pēc skrējienā dalibnieki devās atpakaļ uz Rīgu, lai gatavotos kompasa ballītei un apbalvošanai. Rotaļnieki sacensībās ieguva 14. vietu 26. komandu kopvērtējumā, bet par uzvarētājiem kļuva TDA Rīdzenieka komanda astoņu cilvēku sastāvā. Neskatoties uz iegūto vietu kopvērtējumā, Rotaļa, precizāk rotaļniece Agate, ieguva pirmo vietu sponsoru rīkotajā uzdevumā vienā no kontrolpunktiem, sociālajā tīklā Facebook saņemot visvairāk "Like" bildei ar hokejista A.Ņiživija attēlu. Paldies visiem 'laikotājiem' un atbalstītājiem. "In your Facebook!"
Paldies organizatoriem par brīnišķīgi un sportiskā garā pavadīto dienu Kuldīgā!
/autors: Alise/
 
Smilšu bumba 201324.08.2013
Vasarīgā augusta sestdienā TDA "Rotaļa" dejotāji pulcējās Vecāķu pludmalē, lai piedalītos TDA "Rīdzenieks" rīkotajā volejbola turnīrā "Smilšu bumba" un cīnītos par 2013. gada čempiona titulu jeb to aizstāvētu. Rotaļu kā ierasts pārstāvēja divas komandas - hobija klases un pro līmeņa komandas.
Hobija klases spēlētāji aizrautīgi un ar prieku spēlēja, cīnoties par katru bumbu un rezultatīviem punktiem. Kopvērtējumā izcīnīja pirmspēdējo vietu divdesmit komandu konkurencē.
Rotaļas 'profesionāļu' komandai arī šogad izdevās nosargāt čempiona titulu, iegūstot ceļojošo "Smilšu bumbas" kausu līdz nākamajam turnīram, pārliecinoši uzvarot pretiniekus visās spēlēs.
Apsveicam ilggadējos volejbola čempionus un paldies organizatoriem par jauko un sportisko sestdienu Vecāķos! Tiekamies pēc gada!
/autors: Alise/
 
Festivāls Stambulā, Turcijā14.08.2013
Šovasar TDA "Rotaļa" devās uz Turcijas pilsētu Stambulu, lai no 14.-19. augusta starp 15 grupām no citām dalībvalstīm pārstāvētu Latviju kultūras festivālā XIV INTERNATIONAL EURASIA CULTURE & FOLKLORE FESTIVAL 2013 ISTANBUL.
Festivālā "Rotaļa" uzstājās ar divām koncertprogrammām divos koncertos ar tādām dejām kā "Govju kazaks", "Audēju deju", "Sudmaliņas", "Pieci vilki kazu rāja" un citām jautrām un enerģiskām dejām, kas skatītājiem.
Brīvajā laikā rotaļnieki baudīja karsto laiku un sauli, izklaidējās ballītēs gan uz zemes, gan uz ūdens, atpūtās un priecājās jautrā kompānijā, ģenerējot jaunus jokus, ko vislabāk saprot tie, kas bija festivālā. Ne šlakatas!
/autors: Alise/
 
TDA Rotaļa Futbola turnīrs 201303.08.2013
Ikgadējais TDA "Rotaļa" rīkotais Futbola turnīrs kā ierasts norisinājās Daugavas stadiona futbola laukumā, kur pirms nepilna mēneša vēl norisinājās mēģinājumi pieaugušo Deju svētkiem.
Par 7. turnīra čempioniem kļuva TDA "Vektors", savā īpašumā un aprūpē iegūstot ceļojošo kausu.
Šogad, salīdzinājumā ar citiem gadiem, Rotaļniekus turnīrā pārstāvēja viena sportiska, spēcīga un uzvarēt griboša komanda, kas kopvērtējumā izcīnīja godpilno 6. vietu.
Pateicamies visiem, kas organizēja šo aktīvo pasākumu, kā arī mūsu sponsoriem par burvīgajām un vērtīgajām balvām no sporta veikala Sporta bode un dzērienu ekspertiem Prike!
/autors: Alise/
 
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki01.07.2013
TDA "Rotaļa" bija viens no daudzajiem deju kolektīviem, kas piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, kas norisinājās no 2013. gada 30. jūnija līdz 07. jūlijam.
Rotaļa izdejoja deju soļus gan deju uzvedumā "Gaisma Līgo Latvijā!" Daugavas stadionā, gan Deju svētku noslēguma koncertā "Līgo!" Mežaparka Lielajā estrādē, kā arī piedalījās Dziesmu un deju svētku gājienā.
Svētku nedēļa dejojot, dziedot, baudot karstās dienas un labo laiku aizritēja saspringtā grafikā ar daudziem mēģinājumiem un koncertiem.
Papildu informācija, video un fotogrāfijas par šiem pagājušajiem svētkiem pieejama Dziesmu un deju svētku mājas lapā.
/autors: Alise/
 
Lieluzvedums "Tēvu laipas"18.05.2013
Gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kā arī par godu Līgatnes pilsētas svētkiem, Līgatnes sporta centrā norisinājās krāšņs lieluzvedums „Tēvu laipas” ceļā uz Deju svētkiem pietur Līgatnē, kas būs skatāms arī gaidāmajos XV Deju svētkos.
TDA „Rotaļa” dejotāji kopā ar vēl 700 dejotājiem no septiņu novadu divdesmit deviņiem kolektīviem un dejotājiem no tautas deju ansambļiem „Lielupe”, „Dancis” un „Daiļrade” izdejoja latviskās dzīvesziņas vērtības septiņās deju pīnēs jeb septiņās laipās, iepriecinot skatītājus ar krāšņu deju lielkoncertu un noķerot gaidāmo Deju svētku noskaņu.
Plānotais svētku gājiens no Augšlīgatnes līdz koncerta norises vietai spēcīgā lietus dēļ tika atcelts.
Līdz agram rītam rotaļnieki izklaidējās šīs sezonas pirmajā zaļumballē.
Ar nepacietību gaidām šos piecgades svētkus - garos mēģinājumus, koncertus, gājienu u.c. svētku pasākumus! Tiekamies Deju svētkos!
/autors: Alise/
 
Koncerts “Pavasara deju virpulī”12.05.2013
Pavasarīgā svētdienā jaunatklātajā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" norisinājās Mātes dienai veltīts tautas deju koncerts "Pavasara deju virpulī".
Koncertā piedalīsies JDA Bitīte, VPDK Auda, Dancis un Rīdzenieks, TDA Liesma, Līgo un Rotaļa.
"Rotaļa" koncertā priecēja skatītājus ar tādām dejām kā "Es kā, Tu kā", "Putnu sasaukšanās pavasarī" un tirgus uzvedumu "Še Tev, še Tev un Tev arī".
Mīļi sveicam māmiņas Mātes dienā!
/autors: Alise/
 
Ak, Rotaļa, Tev pieder mana sirds!27.04.2013
Alkstot pēc pavasara vēsmām, kas šogad aizkavējušās neierasti ilgi un aukstums joprojām tur tās savās skavās, 27.aprīlī VEF KP piedāvājām savu ikgadējo Rotaļas Pavasara koncertu. Kā zināms, tad šajā dienā notika arī Vislatvijas Lielā talka, taču mēs, kā koncerta beigās minēja TDA Rotaļa prezidente Asnate Vanaga, „par savu talkas vietu izvēlējāmies VEFa skatuvi un beigās skatuves grīda bija kārtīgi nospodrināta ar mūsu deju soļiem!”

Atkal vienotā koncertā tikāmies mēs – visu paaudžu bijušie, esošie un topošie Rotaļnieki – TDA „Rotaļa” un TDA „Zelta Sietiņš”, VPDK „Mana Rotaļa”, „Rotaļa XO” un „Vecsietiņš”. Pirmajā koncerta daļā izdejojām tuvojošos Deju svētku lielkoncerta „Tēvu laipas” dejas, bet otrā daļā gan jaunākas, gan senākas mūsu pašu Aijas Baumanes un Ginta Baumaņa dejas, gan arī citas iecienītas dejas. Dziesmu un Deju svētku organizatori šoreiz vedina uz savu svētku stāstu, bet mēs mēģinām izveidot visu dejotāju kopīgu stāstu. Lūk, fragments, kurš tika citēts arī koncertā: „Kādā bargā ziemā, kad Sasala jūrīna, Latvijā, kur Aiz ezera augsti kalni un tiem pāri Šķērsu dienu saule tek, Meitu māte teica: "Apkal manu kumeliņu, es došos Saules meitas vedībās!", jo pērnā rudenī tautu dēls braukājis apkārt un, kā par brīnumu, Visiem ciema suņiem i' nerejot (atvasināts no „Nerejat ciema suņi”), gribējis zināt: "Kur tu augi, daiļa meita?"” [Turpinājums sekos]. Daudzi Rotaļnieki atzina, ka koncerta izjūtas bija lieliskas – viegls deju solis, tirpiņas pāri ķermenim, prieks dejojot kopā ar savējiem un priekš savējiem. Arī atsauksmes pēc koncerta ir patīkamas, un esam priecīgi, ka mums ir vismaz pāris fani arī no citiem kolektīviem! Koncerts bija interesants un esot varējis just pozitīvu enerģiju no dejotājiem.

Tomēr visu savu enerģiju neiztērējām, vai arī otrā elpa visiem radās Pavasara ballē, uz kuru šoreiz aicināja VEFa sarkanā zāle, liekot dāmām būt pavasarīgi rotaļīgām, bet kungiem valdzinoši galantiem. Tika aicināti arī mūsu topošie biedri TDA „Zelta sietiņš” vecākās grupas jaunieši, kuri par ierašanos nenožēlo un ir guvuši ieskatu Rotaļas ballēs. Protams, balle kā jau balle – visiem ir par ko papriecāties, varbūt par ko nedaudz nokaunēties vai nožēlot, tomēr dejas un jautras izdarības notika pilnā sparā līdz pat rīta gaismiņai. Kā jau katru reizi, pēc balles var nodibināt arī atrasto mantu biroju, kurā salasītas dažādas interesantas trauku un apģērbu detaļas.

Tā nu koncerta un balles atskaņās Rotaļniekiem paiet vēl pāris dienas, jo apskatām bildes, kuru autori šoreiz ir Reinis Blūms un Dina Žuga, kā arī gaidām no Aivja Ilstera kādus interesantus kadrus. Vēl nav redzēti video no koncerta, bet no balles gan – un tie noteikti ir kāda smieklīgāko video konkursa balvu vērti!

Pacilājums un piepildījums sirdī uz kādu laiku ir rasts – tiekamies kopīgos koncertos jau maijā!
/autors: Agate/
 
Danča kauss zāles hokejā 201320.04.2013
Šī gada Danča kausā zāles hokejā jeb florbolā TDA "Rotaļa" tika pārstāvēta ar vienu komandu, kurā spēlēt gribētāji aizrautīgi un braši cīnījās par ikvienu bumbiņu.
Par šī gada čempioniem kļuva TDA "Līgo", bet bronzu ieguva TDA "Gatve".
TDA "Rotaļa" izcīnīja godpilno trešo vietu.
Paldies organizatoriem par sportiskā garā pavadīto dienu un jautro ballīti!
/autors: Alise/
 
Liesmas PLUDMALES kauss23.03.2013
Jau sen zināms, ka pludmales volejbols nav nekāds vasaras sporta veids, tāpēc 23. martā TDA liesma aicināja draugus baudīt vasaras ''smaržu'' Beach box pludmales volejbola zālē. Rotaļa šoreiz sevi pārstāvēja ar 2 komandām - PRO team (Madara, Baiba, Egils, Guntis un Jānis S.) un Hobija klasi (Asnate, Alise, Astra, Ansis, Raitis, Reinis un Rūdolfs), un, protams, pa smiltiņām basām kājām padzīvoties klāt bija vesels pulks atbalstītāju. PRO komanda nelika vilties ne faniem, ne pretiniekiem, turklāt parādīja lielisku komandas spēli, pierādot, ka mūsu meitenes, prot gan servēt, gan ''pacelt augšiņu'' (šis būs ieguvis jaunu nozīmi). Vienīgā komanda kuriem nācās piekāpties ir jaunie kausa īpašnieki no Liesmas, tāpēc lepojamies ar izcīnīto otro vietu. Hobija klase pēc cītīgiem treniņiem gan zālē, gan gultā(?), atklāja jaunus talantus kā līdzjutējiem, tā arī paši sevī. Pēc vairākām gandrīz triumfa spēlēm, arī Nadježdas kauss gāja gar degunu un komanda ieguva godpilno 3. vietu Naģeždas kausa izspēlē .Jāpiebilst, ka mirkļos, kad līdzjutēju balsis tika atpūtinātas, mūsu spēlētājus uzmundrināja TDA Dancis, kas no mums ieguvis draudzigākās komandas statusu. Nu vismaz volejbolā. Jau pāris stundas vēlāk svaigi un paēduši sākām ierasties blakus esošajā zālē uz ballīti, kura gan nemaz vairs neliecināja par vasarīgi pavadīto ziemu, jo jakas novilkšanai bij' īpaši jāgatavojas. Mūsu puiši gan visam atrod risinājumu un meitenes sildīja ar nerimstošām dejām visa vakara garumā, tā ka sapratām kā viņiem gadās mēģinājumos, kad jālec viss un ar visām pēc kārtas. Liekas ka pieteikusies arī jauna medmāsiņa Asnate, kas apjautājot visus zālē esošos, atrada tieši divus trūkstošos Ibumetinus un vedot pastaigās, atbrīvoja Egīlu no mokošām galvassāpēm tieši uz brāļu JACKu ierašanos, kas atsāka volejbola spēli ar brālības baloniem. Negaidīti mūs pārsteidza arī Rotaļas emigrante Santa O. Jau otro reizi izpelnījāmies atzinību no Danča dejotājiem, jo - kāds gan pārsteigums?! - kad visi galdiņi jau tukši, rotaļnieki vēl naski lēkā pa deju placi. Mēs gan teiktu, ka jau iepazīto, lielisko mūziķu ''Vēja radītie'' uzstāšanās mūs pamatīgi uzlādēja. Paldies Liesmai, pretiniekiem un visiem, ar ko kopā pavadījām šo dienu!
/autors: Dārta/
 
VEF Kultūras pils 53.gadu jubilejas koncerts01.03.2013
2013.gada 1.martā apvienojām divus nozīmgus notikumus vienā vakarā.
Sākumā kopā ar VPDK „Mana Rotaļa” un „Vecsietiņš”, TDA „Zelta sietiņš” un Krievu tautas instrumentu orķestri "Sadko", sniedzām skatītājiem koncertu par godu VEF KP 53.gadu jubilejai. Diemžēl uz to nevarēja ierasties mūsu tērpu aizgādne Roze Kupča, tāpēc viņas vietu iemēģināja, un lieliski ar to tika galā, Gundega Rēboka. Arī Gintam bija cits svarīgs pienākums, tāpēc ar visu bija jātiek galā pašiem. Pirmo reizi nodejojām „Aiz ezera augsti kalni”, bez lieka stresa atrādījām arī „Meitu māti”, ko tikko bijām dejojuši arī skatē, un I daļas noslēgumā izdzīvojām mūsu tirgus programmu uzvedumā "Še Tev, še Tev un Tev arī". Arī „Zelta sietiņš” un vidējie izdejoja Deju svētku repertuāra dejas, kā arī citas iecienītas dejas. Īpaši interesanta bija J. Ērgļa „Vai domāju, Vai cerēju” interpretācija „Mana Rotaļa” izpildījumā.
Pēc koncerta turpinājām ar Rotaļas ikgadējām iesvētībām, bet par to jau cits stāsts..
/autors: Agate/
 
Iesvētības "Internacionale festivale"01.03.2013
Pēc koncerta, VEFa mēģinājuma zāle pārtapa par Rotaļas starptautisko lidostu, kurā pamazām uz „Internacionale Festivale” saradās Rotaļnieki no dažādām pasaules valstīm. Valdes pārstāvji bija iejutušies stjuartu, lidostas apsardzes un pilotu lomās, un visus festivāla dalībniekus laipni sagaidīja un iesildīja.

Встречались несколько представителей русской национальности из разных слоев общества, начиная со шпаны с местного района, и заканчивая «изысканно» одетыми дамами, а также нас удостоила своим присутствием Лайма Вайкуле.*

Les représentants de la France étaient présents - messieurs et dames élégantes en apportant du vrai pain français, du vin et le charme particulier français.**

Until the very end of the party ladies wearing Cowboy stile clothes couldn’t decide whether they come from Texas, USA or they belong to well known McLeod’s family in Austalia.

भारत से मेहमान प्रामाणिक वेशभूषा के साथ आ गया था. ***

遠い日本から忍者のようで変な人びとが 来ていました。人は変装だので、黒いダンスの床、忍者の人が見えにくいでした。それだけではなくて、ダンスルームは 天井近くに窓が多いと、彼が窓の一つに何とか上りました。誰も気づか。****

Un invitado de México era un problema y que no podía beber su bebida, como empañado el bigote. *****

Nemainīgi, sev raksturīgajā ampluā, bija ieradusies arī „The brotherhood of Jack Daniels”. Lai arī Jack Daniel dibinātāja saknes meklējamas īru-skotu senčos, kuri emigrējuši uz Ameriku, mūsu brālība, iedvesmojoties no Rotaļas jaunā tirgus uzveduma, ir pieņēmuši žīdu jebšu sauksim to par Jacku identitāti.

Vēl bija daudz dažādi festivāla dalībnieki, tai skaitā spānietes, grieķu dieviete, ukraiņi, čigāniete, hipiji un citi, kā arī vienkārši vietējie latviešu ļautiņi. Kuplā skaitā bija pārstāvēta arī „Mana Rotaļa”, kuri vēlāk iejutās ekspertu lomā iesvētāmo pārbaudījumos.

Pēc Rotaļas prezidentes Asnates Vanagas uzrunas tika atklātas iesvētības. Sākumā tika izdalīti ikgadējie diplomi un tos saņēma šādi nominanti:

Ginta - Neķītrākā Daiļā meita

Ansis - Čaka dublieris

Feldmanis - Gada atgriešanās

Valdis - Cilvēks-Makrofleks

Raitis Vilners - Gada gailis

Renārs & Dārta - Gada jaunais pāris

Andris K. - Gada režisors

Gints - Gada GPS (Italija)

Egils, Andris, Mārtiņš - Nezūdošā vērtība - Jack brālība

Ieva J. - Gada Otiņa

Astra - Gada šoferis

Pēc tam sākās pārbaudījumi mūsu iesvētāmajiem Gundegai Rēbokai un Kristapam Ozolam. Pirmais bija tērpu pārbaudījums. Kā gadījies kā ne, radās situācija, kas var piemeklēt dejotājus arī koncertos, kad aizkulisēs, ir tikai divas minūtes laika lai pārģērbtos, pilnīga tumsa, un visas drēbes, kas jāvelk mugurā uz nākamo deju, ir sajukušas juku jukām. Gundegai bija jāsaģērbj Kristaps un otrādi. Iznākums, protams, bija interesants, bet diez vai tādā paskatā varētu iet uz skatuves.

Otrs uzdevums saucās „Zelta korķis”. Tā kā nereti gadās kādu aizvietot, tad ļoti svarīgi ir zināt visas dejas, lai nepieciešamības gadījumā varētu nodejot arī koncertā. Šoreiz pasākums bija internacionāls, tāpēc iesvētāmie devās iedomātā ceļojumā apkārt pasaulei un viņiem bija jāatkārto dažādu tautību populāros video rullīšos redzamie deju soļi. Šis uzdevums iesvētāmajiem lielas grūtības nesagādāja.

Trešais uzdevums bija zināšanu pārbaude, kurā bija jāatbild uz uzdotajiem jautājumiem par Rotaļas vēsturi un sadzīvi. To novērtēt pieaicinājām „Mana Rotaļa” ekspertus.

Veiksmīgi tikuši galā ar visiem uzdevumiem, iesvētāmie rādīja savu mājas darbu – sagatavoto priekšnesumu. Abi iejutās padzīvojuša pāra lomā, kavēdamies atmiņās par bērnību, jaunību un dejošanas gaitām Rotaļā, kā arī izdejoja daudzu dažādu tautību deju soļus. Beigās pāris nodejoja Igauņu tautas solo deju „Vectētiņu polka”, atsaucoties uz Kristapa bērnības gaitām, pamatskolas gadus mācoties Igauņu skolā. Uz to laiku arī Gints bija ieradies pēc garās dienas skatē, un kā reiz varēja pieņemt jaunās valdes (tiesa ne pilnā sastāvā) zvērestu un jauno pilntiesīgo Rotaļnieku zvērestu. Apsveicam Gundegu un Kristapu ar šo nozīmīgo notikumu – ar saviem parakstiem Zaļajā grāmatā esat apliecinājuši, ka būsiet Rotaļnieki uz mūžu!!

Pasākuma beigās, protams, atgadījās interesantas lietas. Sevi kārtējo reizi pierādīja mūsu neiznīcināmais Čaks Noriss Raitis, kurš uz kājas īkšķa, jau krāmējot nost aparatūru, uzmeta subbufera kasti. Mājās viņš aizgājis ar apsaitētu kāju un bez zābaka! Un atkal uz kādu laiku ir izgājis no ierindas, bet solās atgriezties, tiklīdz kāja būs ieņēmusi ierasto paskatu.

Kā arī ap 4:00 no rīta bariņš entuziastu tupus rāpus, nebojājot glītos manikīrus, ložņāja pa zāli un mēģināja nokasīt no grīdas tikpat kā ieēdušos līmlenti, kura iezīmēja lidostas skrejceļa līnijas. Jau 10:00 tajā pašā zālē bija jānotiek Mazsietiņa mēģinājumam, kurus gan, iespējams, iepriecinātu priecīgie zīmējumi uz līmlentēm.

Tā nu kārtējās iesvētības ir aizvadītas, bet tāpat kā pēc skates, ar to dzīve neapstājas! Tiekamies atkal mēģinājumos, koncertos un ikdienā, jo ilgu laiku viens bez otra sabiedrības jau diez vai kāds no mums spētu izturēt ;)

Paldies par sadarbību:

*Uz krievu valodu tulkoja Jekaterina Vasiļjeva

**Uz franču valodu tulkoja Andris Pirtnieks

***Google translate - no angļu uz hindi valodu.

****Uz japāņu valodu no angļu valodas tulkoja Lauma Lokmane.

Izklausās apmēram šādi: Tooi Ņihon kara nindzja nojoode, henna hitobito ga kiteimashta. Hito va hensoo danode, kuroi dansu no toko, nindzja no hito ga mieņikui deshta. Sore dake devanakute, dansu rūmu va dendžjoo čikaku ņi mado ga ooi to, kare ga mado no hitocu ņi nantoka noborimashta. Daremo kidzuka.

*****Uz spāņu valodu tulkoja Alise Jermaka.
/autors: Agate/
 
Latvijas A grupas deju kolektīvu skate 201324.02.2013
Skate ir notikusi. Rezultāti ir paziņoti. Katram no mums to gaidot trīsēja sirdis, rokas, kājas, vēderi un pašcieņa, bet pats galvenais nevajag aizmirst, par ko tas viss!
Neaizmirsīsim to visu cilvēcīgo, kas mūs visus vieno. Pirms šiem deju konkursiem kolektīvu savstarpējās attiecības bieži vien ir tik saspīlētas, ka katra nokritusi bante, vai emociju skurbumā sajaukts dejas solis, citiem rada nelāgu prieku un konkurenti ir gatavi apēst viens otru, lai tikai būtu kādam priekšā, labāki, skaistāki, augstāk uzlēkuši! Visiem darbs ieguldīts caur sviedriem un sāpēm, bet rezultāts ir gandarījums katram. Katram dejotājam, katram kolektīvam ir sava dvēsele, kuru var redzēt gan uz skatuves, gan sadzīvē. Ir taču zināms, ka visi esam pilnām sirdīm dejotprieka un esam draugi, tikai tāpēc vien, ka mūs vieno vieni deju soļi un ritmi! Jo mēs to darām no brīva prāta un mums tas patīk!
Arī ikviens Rotaļnieks dejo no sirds, ar dvēseli, azartu un prieku, tāpat kā visi citi. Mūsu sirdis priecē partnera smaids, uzsauciens, skatītāju aplausi un prieks! Tas ir tas, kas baro mūsu dvēseles un dod iemeslu to visu turpināt un būt lepniem par piederību Rotaļai! Un, lai arī cik neizprotamas reizēm ir mūsu priekšstāvošo cilvēku metodes, iegribas un attieksme, tās vienmēr beigās izrādīsies vispareizākās. Milzu paldies par to mūsu mīļajam Gintam, kurš, kā viņš pats saka: „no sirds ir lepns par Rotaļu, un ar visdziļāko cieņu un mīlestību ir kopā ar mums”! Žūrija mūs ir novērtējusi ar 63.3 no 65 punktiem un Augstāko pakāpi – paldies! Paldies arī par labajiem vārdiem un atbalstu! Visiem visiem novēlam būt laimīgiem par to, kas esat, un ar ko kopā
esat šajos dejas priekos! Esiet gatavi apēst viens otru, bet tikai aiz mīlestības vienam pret otru, un par skaisti, katra kolektīva īpašā manierē, izdejotām it kā vienādām dejām!

Tiekamies koncertos un vienā lielā, varenā XV Deju svētku uzvedumā vienkopus!
/autors: Agate/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā" 201316.02.2013
Sestdien, 16.februārī, Jelgavas Kultūras namā viesojās Latvijas labākie tautas deju ansambļi, kas vienojās kopīgā koncertprogrammā „Mēs mīlam dejā”. Koncertā piedalījās tautas deju ansambļi “Rotaļa”, “Dancis”, “Teiksma”, “Liesma”, “Daiļrade“, kā arī VPDK "Mana Rotaļa" un "Lielupe".
„Mēs mīlam dejā” jau no pirmsākumiem ir bijuši svētki dejai un dejotājiem, nesot prieku un mīlestību skatītājiem. Projekta idejas autors un realizētājs ir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra" Tautas deju ansamblis „Lielupe" un mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone.
"Rotaļa" koncertā izdejoja dejas no G.Baumaņa jaunākā uzveduma "Še Tev, še Tev un Tev arī".
/autors: Alise/
 
Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī"02.02.2013
Siguldas kultūras centrā norisinājās jauks, mīļš un pacilājošs piecgades koncerts "Baltās ziemas virpulī", kas bija dejas stāsts, dejas eseja un dejas dzeja - stāsts ko pavēsta deja, kad tā izmanto vārdus...
Šo dejas stāstu izdejoja TDA „Daiļrade”, „Līgo”, „Rotaļa", „Katvari”, DK " Māra" un organizētāji „Vizbulīte”.
Rotaļa koncertā skatītājus priecēja ar dejām no G.Baumaņa jaunākā gadatirgus deju uzveduma "Še Tev, še Tev un Tev arī".
/autors: Alise/
 
TDA "Sakta" koncerts Limbažu kultūras centrā12.01.2013
"Kas notiek Limbažos, tas paliek Limbažos!"
Tā varētu teikt katru gadu pēc tam, kad ciemojamies pie TDA Sakta Limbažu kultūras namā uz koncertu un balli. Tomēr visus šos negaidītos un interesantos piedzīvojumus mēs ņemam līdzi un atceramies ar prieku vēl ilgi, ilgi! Piemēram, jau par tradīciju ir kļuvusi Dārtas un Egila aizsāktā grīdas deja, kuru iecienījuši arī citi un nekautrējas pievienoties uz deju grīdas.
Koncertā līdzās TDA Sakta, TDA Gauja, DK Bramaņi, VPDK Jampadracis, VPDK Mana Rotaļa un VPDK Gauja, kuri izdejoja tuvojošos Dziesmu un Deju svētku repertuāra dejas, kā arī cittautu un citas iecienītas dejas, TDA Rotaļa dejoja fragmentu no jaunā G.Baumaņa deju uzveduma "Še tev, še tev un tev arī!". Noslēguma karuselis nav joka lieta - ne vienmēr sanāk viss veiksmīgi un bantes neiztinas atpakaļ sākotnējā stāvoklī, bet šoreiz mums viss sanāca, par ko prieks bija neviltots un jūtams arī skatītājiem. "Mana Rotaļa" – jūs uz skatuves bijāt lieliski!
Pēc koncerta lielākā daļa no mums devās ieturēt vakariņas un sagatavoties ballei. Tie, kas bija aizgājuši uz Klubu Tonuss, kas ir klubu veterāns Limbažos un vispār Latvijā, piedzīvoja negaidītu kāda vietējā limbažnieka priekšnesumu. Pamazām visi sapulcējāmies un balle varēja sākties! Muzikālo pavadījumu nodrošināja cilvēks orķestris, kurš spēlēja un dziedāja latviešu un pasaules hītus. Rotaļas puiši, kā vienmēr, lieliski izdancināja visas meitenes – daudzām nākamajā dienā jūtamas pāris jaunas muskuļu grupas, kā pēc laba sporta treniņa. Aktīvie rotaļnieki piedalījās arī interesantā un diezgan pikantā atrakcijā, kurā palika pēdējie, jo mūsu puiši ir visizturīgākie, bet par to pat ieguvām nelielas balvas priekš turpmākiem treniņiem.
Patīkami bijām pārsteigti un sajūsmināti par TDA Gauja priekšnesumu! "Rokā tikai meitenes" bija "Yes Dance", kuru mūsu puiši bija uzveduši jau pirms pāris gadiem kādā no mūsu pasākumiem, un kura laikā meitenes spiedza no šoka un sajūsmas, un kopš tā laika tas ir Rotaļas TOP 1 iecienītākais priekšnesums. Tikai mēs nebijām uzdrošinājušies to iznest plašākai publikai, jo citi varētu to nesaprast! Gauja - mēs jūs lieliski sapratām un par to jums no mums cepums par uzdrīkstēšanos! Ballē mums pievienojās arī draugi no TDA Katvari un TDA Dancis – paldies par kompāniju! Dejas, prieks, sarunas, ēverģēlības turpinājās līdz diviem, kad balle arī beidzās un atkal balli mēs pametām kā pēdējie! Jautrība turpinājās arī pa ceļam autobusā, šoreiz gan krietni piezemētāk nekā tas bijis citreiz.
Paldies TDA Sakta par uzņemšanu, visiem par dzīvesprieku un dejotprieku un Limbažiem par to maģisko auru, kuras dēļ vienmēr gribam šeit atgriezties! Uz tikšanos vasarā, Limbaži... ;)
/autors: Agate/
 
Ciemojāmies “Labajās mājās16.12.2012
16.decembrī neliela Rotaļas daļiņa devās uz Dzīvnieku palīdzības centru “Labās mājas”. Pirms došanās uz turieni iebraucām Dino Zoo veikalā, lai iegādātos patversmei nepieciešamās lietas - suņu pavadas, kaķu smiltiņas un našķus. Pa visiem šodien izstaidzinājām 11 sunīšus - katru ar savu stāstu un raksturu. Daži bija ļoti draudzīgi un aktīvi, daži bailīgi un jūtams, ka agrāk pret tiem kāds izturējies cietsirdīgi, jo tie baidījās pat no pretīm pastieptas rokas! Mūsu klātbūtnes laikā uz patversmi tika atvesti 2 pamesti kucēni - viens atrasts lielveikala tualetē, otrs gandrīz nosalis pie veikala. Patversme patreiz ir pārpildīta un darbinieki ir spiesti sūtīt prom atvestos dzīvniekus, jo tiem gluži vienkārši nav kur palikt! Jauni saimnieki patversmes dzīvniekiem atrodas reti. Par spīti sniegotajai dienai cilvēki, kuri atbraukuši pastaigāties ar suņiem, bija daudz. Paldies Gintai par ierosināšanu un Asnatei, Dacītei, Agatei, Jānim S., Robertam un Andrim K. par piedalīšanos. Esam paveikuši kādu labu darbu un noteikti atgriezīsimies vēl, cerams jau kuplākā skaitā! Aicinām arī citus ziedot noderīgas lietas pamestajiem cilvēku draugiem un sniegt kopīgas pastaigas prieku! www.patversme.lv
/autors: Agate/
 
Tautas bumbas turnīrs "Kauja pie Gatves"01.12.2012
Ziemai iestājoties un pirmajam sniegam uzsniegot, pirmajā decembra sestdienā TDA "Gatve" organizēja pirmo tautas bumbas turnīru "Kauja pie Gatves", kurā piedalījās arī sportiskā rotaļnieku komanda un kuru atbalstīja aktīvie līdzjutēji.
Kopvērtējumā rotaļnieki izcīnīja dalīto 9.un 10. vietu, bet par pirmā turnīra uzvarētājiem kļuva TDA "Dardedze". Neskatoties uz rezultātiem, diena tika aizvadīta sportiskā garā un labā kompānijā.
Spēļu starplaikos rotaļnieki izklaidējās, piedaloties un pierādot savus spēkus, veiklību un gudrību tādās individuālās aktivitātēs kā "Tekken" mačs, Ātrā kubika-rubika likšana, deju grīda, šautriņu mešana. Pārliecinoši par deju grīdas pavēlnieci kļuva Lauma, bet spēkavīrs Mārtiņš Nīcas svārku turēšanā zaudēja tikai 1 sekundi čempionam.
Prieks par visiem rotaļniekiem, kas piedalījās gan komandas spēlēs, gan individuālajās sacensībās.
Tiekamies nākamajās sporta un deju aktivitātēs!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Ar vasaru sirdī"25.11.2012
Rudenīgā svētdienā VEF Kultūras pilī bija skatāms vasarīgs un emocijām piepildīts koncerts "Ar vasaru sirdī", kas bija veltīts ilggadējai Rotaļas vadītājai un horeogrāfei Aijai Baumanei.
Visu paaudžu rotaļnieki no TDA "Rotaļa", VPK "Mana Rotaļa" un "Rotaļa XO" izdejoja visu laiku iemīļotākās A.Baumanes dejas, bet koncerta otrajā daļā bija skatāms jaunais G.Baumaņa dejas uzvedums "Še Tev, še Tev un Tev arī", kur gadatirgus motīvus izspēlēja un izdejoja TDA "Rotaļa" un "Zelta sietiņš".
Paldies visiem skatītājiem par aplausiem, kas deva papildus spēku un enerģiju rotaļāties un dejot ar vēl lielāku prieku un ceram, ka koncerts sniedza pozitīvas emocijas!
Īpašs PALDIES mūsu atbalstītājam PRIKE Latvija par palīdzīgu roku kolektīvam tik nozīmīgajā notikumā!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Laiki raksta dejas rakstā"17.11.2012
Pirmsvētku dienā, 17.novembrī, Ķīpsalas hallē bija skatāms deju koncerts "Laiki raksta dejas rakstā", kas tika veltīts vienam no spilgtākajiem latviešu skatuvisko deju horeogrāfiem, Vispārējo Dziesmu un Deju svētku virsvadītājam un TDA "Teiksma" mākslinieciskajam vadītājam Jānim Ērglim.
Arī TDA "Rotaļa" sveica mākslinieku svētkos un bija viens no 27 deju kolektīviem, kas izdejoja dažas J.Ērgļa dejas tādas kā "Es izjāju prūšu zemi", "Pieci vilki kazu rāja", "Es redzēju jūriņā" un "Es mācēju danci vest".
Sveicam horeogrāfu svētkos un vēlam interesantus, radošus un idejām bagātus jaunus dejas soļus!
/autors: Alise/
 
Lielā Egona kauss 201203.11.2012
Sestdienā, 3.novembrī, 21.reizi notika TDA "Vektors" rīkotais basketbola turnīrs "Lielā Egona kauss", kurā 15 kolektīvu sīvā konkurencē par čempiona titulu un "Pigas" izskata ceļojošo kausu braši cīnījās aktīvā un spēcīgā TDA "Rotaļa" komanda, kuru sastāvā bija gan pieredzējuši Egona kausa spēlētāji, gan arī debitanti.Aizrautīgajām un nervu kutinošajām spēlēm, kur katrs gūtais punkts bija svarīgs, līdzi juta atbalstītāju komanda ar plakātiem, saukļiem un citiem atribūtiem. Pēdējā izšķirošajā spēles mačā pret Liesmas dejotājiem par 7. un 8. vietu Rotaļnieki bija stiprāki, veiklāki vai veiksme bija vairāk mūsu pusē, izcīnot 7.vietu. Par šī gada uzvarētājiem pārliecinoši kļuva Līgo kolektīvs, fināla cienīgā spēlē pret organizētājiem - vektoriešiem.
Apsveicam čempionus, suminām kolektīvus un Rotaļniekus, kā arī sakām paldies organizatoriem! Svētki, svinības un dejas turpinājās Halloween noskaņas ballītē!
/autors: Alise/
 
"Zilā" iepazīšanās pirts19.10.2012
Piektdien, 19.oktobrī, viesu namā "Kāli" notika TDA Rotaļa sadzīvē viens no svarīgākajiem slēgtajiem pasākumiem – Rotaļas ikgadējā iepazīšanās pirts, kur šogad dominēja zilās krāsas toņi.
Pasākums tika atklāts ar vaditāja un prezidentes uzrunām, atskatu par iepriekšējā sezonā padarīto un piedzīvoto un atbildot uz jautājumu “Kāpēc Tu dejo Rotaļā?” tradicionālajā iepazīšanās aplī.
Pasākuma aktīvā daļa aizsākās ar izturības un veiklības pārbaudījumu 'jaunajiem' bumbiņu spēlē, kurā tika pārbaudīti arī prezidentes spēki.
Kā pirmie uzstājās šī gada jaunpienācēji ar rotaļīgi bērnišķīgo dejas teātri, bet priekšnesumi turpinājās ar puišu kvarteta uznācienu, Smurfu meiteņu deju, dzīvajā ētērā baudāmu raidījumu "Ar deju pa seju", meiteņu deju ar baleta elementiem un Jack brālības jaunsiestudējumu, kā arī ar nakts izklaidēm – dejām, dziesmām un kopīgu iešanu pirtī un peldi ezerā.
Paldies organizatoriem un palīgiem par veiksmīgi noorganizētu pasākumu! Kāda krāsa dominēs nākamgad?
/autors: Alise/
 
Greizais kompass 201206.10.2012
Rudenīgā dienā, kas mijās gan ar sauli, lietu un vēju, sportiskie TDA Rotaļa dejotāji, kuri nenobijās no solītās spēcīgās rudens vētras, piedalījās aizraujošā sešu stundu skrējienā pa Āgenskalnu - TDA Dardedzes 5.gadu jubilejas rīkotajās orientēšanās sacensībās "Greizais kompass 2012".
Veiksmīgi atrodot visus 20 kontrolpunktus, kas tika iedalīti četrās zonās un izpildot visus spēka, izturības, atjautības un gudrības uzdevumus, kā arī paralēli cītīgi meklējot Āgenskalna vidē dažādus iepriekš sagatavotus attēlus, finišēja paredzētajā laikā.
TDA Rotaļa pārstāvētā komanda, kuru varēja pamanīt jau no liela attāluma un atpazīt pēc koši dzeltenajām 'jāņtārpiņu' vestēm, kopvērtējumā izcīnīja godalgoto un pelnīti augsto 2.vietu. Paldies visiem skrējējiem - Āgenskalna rajona pazinējiem un tiem rotaļniekiem, kas cītīgi sekoja līdzi aktivitātēm sociālajos tīklos!
Paldies TDA Dardedzei par brīnišķīgo sporta aktivitāti un piecgadnieku ballīti. Tiekamies Latgalē?!
/autors: Alise/
 
Festivāls "Le spiagge d'Italia" Riccione, Itālija20.09.2012
TDA Rotaļa no 20.līdz 24.septembrim piedalījās starptautiskā deju un mūzikas festivālā Itālijas pilsētā Riccione.
Par to kā Rotaļai un Rotaļniekiem gāja braucienā, drīzumā būs plašāka informācija ar braucēju pārdomām un iespaidiem.
/autors: /
 
Septembra jaunumi05.09.2012
Septembra 5., 10. un 12. datumos gaidījām jaunos Rotaļniekus uz uzņemšanām. Jāatzīst, ka konkurence nebija liela, bet ļoti pārliecinoša. Apsveicam ar pievienošanos Rotaļai Rūdolfu, Valteru, Diānu, Ansi, Robertu, Gerdu, Mārtiņu, Līvu un Selviju. Sveicam ar atgriešanos arī Raiti Vilneru, kurš tā arī nav spējis aizmirst Rotaļu un Santu Kleinšmiti pēc garā atvaļinājuma Grieķijā! Uz neilgu laiku mūs pamet Gundega Rēboka, Jānis Gertmanis un Līva Ancāne, kuri dodas studiju gaitās uz ārzemēm - lai veicas!
Šis būs interesants gads, jo nākamvasar ir gaidītākais dejotāju notikums - Dziesmu un Deju svētki! Jaunajiem vēlam - neizsīkstošu enerģiju, dzīves un dejotprieku, piedzīvojumus un uzvaras kopā ar TDA Rotaļa!
/autors: Agate/
 
Koncerts "Tautas deju pērles Jūrmalā"02.09.2012
Šī gada 2.septembrī Latvijas un Rīgas labākie un vadošie deju kolektīvi tādi kā TDA "Rotaļa", "Teiksma", "Līgo", "Dancis" un "Liesma", kā arī bērnu deju kolektīvi "Dzintariņš", "Teiksmiņa", "Dzirkstelīte", "Zelta sietiņš" un "Līgo" bērnu studija piedalījās koncertā "Tautas deju pērles Jūrmalā", kas norisinājās Dzintaru koncertzālē.
Koncertā pirmo reizi bija skatāms TDA "Rotaļa" mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfa jaunais dejas uzvedums "Še Tev, še Tev un Tev arī", kura mūzikas apdaru autors ir J.Vaivods un grupa "Auļi". Par jauno uzvedumu G. Baumanis saka, ka "gadatirgus ir vieta, kur cilvēki satiekas, draudzējas, mīl, un, protams, arī ēd, dzer, iepērkas un pārdod. Gadatirgus nešķiro vecumu, tautības un raksturus, kur "Rotaļa" kopā ar "Zelta sietiņu" jaunajā deju uzvedumā izdejoja daudzas no šim norisēm".
Jaunā tirgus programma būs skatāma arī nākamajos TDA Rotaļa koncertos, tādēļ - tiekamies gadatirgū!
/autors: Alise/
 
TDA Rotaļa Futbola turnīrs 201204.08.2012
Daugavas stadionā 4.augusta sestdienā norisinājās jau 6. TDA Rotaļa futbola turnīrs, kurās piedalījās deviņi kolektīvi ar desmit komandām, kur Rotaļu kā ierasts pārstāvēja divas sportiskas komandas.
Smagā un cienīgā fināla spēlē par ceļojošo kausu un čempionāta titulu cīnījās TDA Lielupe un TDA Rotaļa I. Spēles rezultāts noslēdzās ar 3:1 par uzvarētājiem kļūstot TDA Lielupes komandai, otro reizi futbola čempionāta vēsturē izcīnot un savā gādībā uz gadu iegūstot ceļojošo kausu. Mazajā finālā cīnījās Rotaļa II un Uguntiņa, kur rīkotāji piekāpās, iegūstot 4.vietu.
Futbola turnīra kopvērtējuma tabula ir sekojoša:
 1. Lielupe - labākais spēlētājs
 2. Rotaļa I
 3. Uguntiņa - labākais vārstsargs
 4. Rotaļa II
 5. Vektors
 6. Liesma
 7. Līgo - nekaunīgākais spēlētājs
 8. Ūsiņš
 9. Dancis - labākā spēlētāja
 10. Pērle

Trenējamies bumbas pārvaldīšanā un tiekamies turnīrā pēc gada!
/autors: Alise/
 
Festivāls "Baltica 2012"08.07.2012
Starptautiskais festivāls "Baltica 2012" ir iekļauts Starptautiskās Folkloras Festivālu organizācijas (CIOFF®) apritē un ir ikgadēja tradīcija, kas notiek 25. gadu kādā no Baltijas valstīm. Šogad festivāla tēma bija "Ceļš" un Latvijā šis festivāls norisinājās no 5.-9.jūlijam jau 9.reizi.
Tautas deju ansamblis Rotaļa vasarīgi karstajā svētdienā bija īpašie un vienīgie mākslinieki no Latvijas, kas uzstājās Novadu dienā uz Vērmanes dārza galvenās skatuves ar 40 minūšu deju koncertuzvedumu "Še tev, še tev un tev arī".
Koncerta skatītāji, festivāla dalībnieki, ārzemju tūristi, Rīgas iedzīvotāji un viesi, un citi tautiskās dejas interesenti, varēja redzēt Rotaļas izpildījumā A.Baumanes "Vasaru", J.Purviņa "Mārtiņa gailīši dancīti veda", G.Baumaņa jaunāko deju uzvedumu - "Spekulanti", "Lakatine", "Jumpraviņas", kā arī iemīļotās deju – "Vai es vainīgs" un "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam".
Paldies rīkotājiem par brīnišķīgo iespēju piedalīties festivālā!
/autors: Alise/
 
Lieluzvedums „Līgo, Rīga!”23.06.2012
Šogad TDA Rotaļa desmit pāru sastāvā līgoja uz 11.Novembra krastmalas svētku skatuves, piedaloties Rīgas iedzīvotājiem un viesiem paredzētajā Jāņu pasākumā - Raimonda Paula lieluzvedumā „Līgo, Rīga!”, kurā uzstājās tādi mākslinieki kā jauniešu koris „Kamēr...”, orķestris „Miers un Bērziņš”, dziedātāji un aktieri Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Agnese Rakovska, Kaža, Jānis Paukštello, Harijs Spanovskis, TV šova „OKartes skatuve” dalībnieki un citi.
Rotaļnieki aktīvi dejoja, dziedāja, svinēja, priecājās un dzīvoja uz skatuves kopā ar pārējiem dalībniekiem, priecējot sanākušos līgotājus krastmalā, gan arī skatītājus pie televizoriem.
Prieks par sniegto iespēju ielīgot labā un profesionāļiem esošā kompānijā. Līgo!
/autors: Alise/
 
Dobeles novada svētki02.06.2012
Neskatoties laikapstākļiem un lietaini drēgno sestdienu, 2.jūnijā Dobelē tika svinēti Dobeles novada svētki "Iekrāsojam vasaru", kur TDA Rotaļa piedalījās divos dažādos un atšķirīgos svētku koncertos.
Ar dejām "Saules meitas vedības", "Apkal manu kumeliņu", "Šķērsu dienu saule teka" un A.Baumanes deju "Kur tu augi daiļa meita" Rotaļa izdejoja Ķestermeža estrādes dienas programmas koncertā "Danču lustes".
Vakara-nakts noslēguma koncerts "Senā tirgus stāsts" Tirgus laukumā bija īpašs dejas uzvedums kopā ar dūdu un bungu mūzikas grupu "Auļi".
Kopīgas dejas un dziesmu dziedāšana turpinājās svētku noslēguma koncertā kopā ar tādiem mūziķiem kā Intars Busulis, Lady Sweet u.c. muzikālajiem aktieriem.
/autors: Alise/
 
Rīgas deju kolektīvu skate '1205.05.2012
Gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV Deju svētkiem, kas notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam 2013.gadā, divās dienās VEF Kultūras pilī norisinājās Rīgas deju kolektīvu skate. Sestdienā notika A grupas kolektīvu skate, kurā piedalījās 15 Rīgas deju kolektīvi, bet svētdienā – D grupas jeb vidējās paaudzes deju kolektīvu skate.
Obligātās skates dejas bija Z. Miezīša „Saules meitas vedības" un A.Baumanes "Kur tu augi daiļa meita", bet kā izvēles deju TDA Rotaļa dejoja J.Ērgļa "Šķērsu dienu saule tek".
"Rotaļa" saglabā augstākās pakāpes titulu, kopvērtējumā no žūrijas komisijas saņemot 46.56 punktus un ierindojoties 7.vietā.
Svētdienā, 6.maijā notika D grupas jeb vidējās paaudzes deju kolektīvu skate, kur piedalījās Daces Adviljones vadītā "Mana Rotaļa" un Ginta Baumaņa vadītā "Rotaļa XO", abiem kolektīviem iegūstot vienādu punktu skaitu, proti, 47.33.
Apsveicam visus Rīgas deju kolektīvus ar iegūtajām pakāpēm un tiekamies Dziesmu un Deju svētkos!
/autors: Alise/
 
Dalība šovā "OKartes skatuve 2"04.05.2012
Četri labākā Latvijas kolektīva TDA "Rotaļa" deju pāri valsts svētkos 4.maijā piedalījās mūzikas šovā "OKartes skatuve 2". Rotaļas kvartets dejoja J.Purviņa deju "Sasala jūriņa" OKartes dalībnieces Sandijas Vīgantes dziesmas izpildijumā.
Piedalīšanās šāda veida televīzijas šovā Rotaļniekiem bija jauna pieredze, iepazīstot televīzijas aizkulises un sajūtot nelielu lampu drudzi pirms uzstāšanās uz mazās OKartes skatuves.
Noskatīties priekšnesumu iespējams Youtube vietnē.
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dejā kopā ar Saktu"21.04.2012
21.aprīlī TDA "Rotaļa" devās uz Limbažiem, lai sveiktu draugu kolektīvu TDA "Sakta" tā 65.gadu jubilejā, piedaloties jubilejas ieskaņas koncertā. Koncertā piedalījās arī TDA "Dancis", "Gatve", "Diždancis", jubilāri - "Sakta", deju kolektīvs "Bramaņi" un bērnu deju kolektīvs "Ķekaviņa". Rotaļa uz Limbažu kultūras nama skatuves izdejoja tādas dejas kā "Daugaviņa", "Cibu, cibu, pijole", "Ripo nauda Daugavā" un "Oga saldā, oga sūrā", kā arī A.Baumanes "Kur tu augi daiļa meita", priecējot limbažniekus, pilsētas viesus un dejotājus-skatītājus ar Rotaļai tik raksturīgi rotaļīgām dejām. Svētki ar dejām un rotaļām turpinājās arī pēc koncerta.
Sveicam Saktu tās jubilejā un vēlam tikpat dejisku soli arī turpmāk!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Ripo nauda Daugavā"13.04.2012
Visu paaudžu Rotaļnieku pavasara ieskaņas koncerts tika izdejots uz iemīļotās VEF Kultūras pils skatuves jeb Rotaļas deju mekas skatuves, piedaloties Ginta Baumaņa vadītajiem kolektīviem TDA "Rotaļa" un VPK "Rotaļa XO", kā arī Daces Adviljones vadītajam kolektīvam VKP "Mana Rotaļa".
Koncertā tika izdejotas dažādu laiku un paaudzes dejas gan no Aijas un Ginta Baumaņu un citu māksliniecisko horeogrāfu repertuāra, jaunrades dejas, kā arī 2013.gada XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku programmas dejas.
TDA „Rotaļa” pavasara koncertā dejoja "Tūdaliņ, tāgadiņ", "Kur tu augi daiļa meitai", "Ripo nauda Daugavā", "Oga sūrā, oga saldā", "Spēlē, spēlmani", "Saules meitas vedības", "Šķērsu dienu saule tek", "Apkal manu kumeliņu", "Daugaviņa", "Sen to Rīgu", "Cibu, cibu pijole" un jaunākais G.Baumaņa veikums "Lakatine", "Jumpraviņa", "Spekulanti".
Tiekamies nākamajos visu paaudžu Rotaļas jubilejas un svētku koncertos!
/autors: Alise/
 
Danča kauss zāles hokejā 201231.03.2012
Šogad pirmo reizi tika organizēts Danča kauss zāles hokejā jeb florbolā, kurā Rotaļu pārstāvēja divas komandas: viena zvaigžņu, bet otra - hobija klases komandas.
Rotaļa 2 ar trim zaudējumiem diemžēl palika savā grupā pēdējie, bet tikai ar minimālu zaudējumu finālistiem Vektoram un 4.vietas ieguvējiem Gatvei. Rotaļa 1 uzvarēja trijās spēlēs, pārspējot šī gada čempionus Līgo, bet trešo spēli nospēlējot neizšķirti. Sīvā pusfināla spēlē pēcspēles metienos Rotaļa 1 piekāpās Vektoram, kopvērtējumā iegūstot 3.vietu.
Paldies visiem spēlētājiem un aktīvajām līdzjutēju meitenēm, kuras ieguva balvu par labāko atbalstītāju priekšnesumu, nopelnot Rotaļai 2 vienīgos divus punktus turnīrā.
Apbalvošana un svinības turpinājās WojoCafe.
Paldies Dancim par sportiskā garā pavadītu sestdienas dienu! Tiekamies nākamajā turnīrā cīņā par uzvaru!
/autors: Agate/
 
Koncerts "Dedz pilī gaišu gaismu!"01.03.2012
Ar koncertu "Dedz pilī gaišu gaismu" šī gada 1.martā tika atzīmēta VEF Kultūras pils 52.dzimšanas diena. Koncertā piedalījās visi VEF Kultūras pils kolektīvi, tai skaitā arī tautas deju ansamblis "Rotaļa".
TDA "Rotaļa" uz sev tik mīļās un ierastās VEF deju skatuves izdejoja "Kad aizlido putni", sveicot un priecējot ikvienu Pils darbinieku, vadību un skatītāju zālē mūsu kopīgajos svētkos.
Vēlam tikpat ilgu un garu dzīvi Pilij, kā arī izturīgus deju grīdas dēļus uz skatuves arī turpmāk!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā" 04.02.2012
Jau desmito reizi Jelgavā tika rīkots ikgadējais koncerts "Mēs mīlam dejā", kas no tā pirmsākumiem ir bijuši svētki dejai un dejotājiem, kur projekta idejas autors un realizētājs ir TDA "Lielupe". Koncertā piedalījās tādi Tautas deju ansambļi kā Rotaļa, Dancis, Diždancis, Līgo, Teiksma un Lielupe. Rotaļa skatītājus priecēja ar sev un skatītājiem tik iemīļotām un zināmām Baumaņu horeogrāfijas dejām.Pēc veiksmīgi aizvadīta koncerta dejotāji turpināja dejas, kā arī ar iepriekš sagatavotiem priekšnesumiem katrs kolektīvs ar mīlestību sveica viens otru, paši sevi un vadītājus, jo dejas mīlestība visiem ir viena un kopīga. Tiekamies Jelgavā pēc gada!
/autors: Alise/
 
Mūs neapturēs neviens!21.01.2012
Neļaujot brīvdienām beigties vien ar spiegu balli, jau agrā sestdienas rītā 10 izturīgākie Rotaļnieki devās atvēsināt sakarsušos prātus uz Arēnas Rīga ledus.

Bija pienākusi lielā diena – KHL Zvaigžņu spēle, kurā kopā ar Katvariem, Auskelīti un Daiļradi izklaidējām skatītājus ar karogu priekšnesumu. Un ziniet, nebija viegli – viena „norakstīta” sestdiena Siguldā, viens agrs pēciesvētību rīts, vēss ledus un karogi - prasa pielikt visai lielu spēku.

Bet lai cik nogurdinoši un laikietilpīgi, tas neatsver to sajūtu, kad ieej skatītāju tūkstošiem pilnajā Arēnā uz pāris minūšu priekšnesumu.

Visbeidzot zuda arī uztraukums un bailes, jo skatītāju rindās sēdēja priecīgas sejas. Dalību šajā pasākumā iespējams noskatīties šeit!
/autors: Asnate/
 
Iesvētības "Spiegi"20.01.2012
Jaunais Pūķa gads Rotaļā ir aizsācies ar nozīmīgi tradicionālo pasākumu, proti, Rotaļas iesvētībām, kas šogad aizritēja spiegojot un oficiālo rotaļnieku skaitu papildinot ar 12 jauniem 'spiegiem'. Visu šo četru gadu garumā 12 'spiegi' ir apliecinājuši savu piederību Rotaļas pulkam, aktīvi piedaloties un līdzdalot Rotaļas deju un ikdienas dzīvē.
'Jaunie' spiegu dejotāji bija sarūpējuši iespaidīgu priekšnesumu, kas izpelnījās nerimstošus aplausus un skatītāju sajūsmu, priekšnesumā izspēlējot dažādas sadzīviski ikdienišķas ainas, notikumus un aktivitātes no Rotaļas dzīves.
Zvērestu un uzticību Rotaļai, tās vadībai un dejotājiem izteica gan šī gada jauniesvētāmie dejotāji, pirms tam pārvarot dažādus pārbaudījumus, gan arī valde, apliecinot to ar saviem parakstiem Rotaļas Zaļajā gada grāmatā.
Visu svētā spiegu nakts tika aizvadīta godam! Novēlam šī gada oficiāli iesvētītajiem rotaļniekiem izturību, dejas prieku, mīlestību un mūžīgu uzticību Rotaļai!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Ziemas saulgrieži"18.12.2011
Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada baltākajiem un gaišākajiem svētkiem, 2011. gada 18. decembra pēcpusdienā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika koncerts "Ziemas saulgrieži", ko rīkoja Latvijas Profesionālā Baleta asociācija. Koncertā piedalījās TDA "DANCIS", "DAIĻRADE", "LIESMA", "ROTAĻA", TDK "DARDEDZE", VPDK "DANCIS", horeogrāfisko miniatūru ansamblis "VECRĪGA", Rīgas Horeogrāfijas vidusskola, Zitas Ersas un Allas Saharovas Baleta studijas, Baleta studija "ARABESKS", Jūrmalas deju grupa "VIRZIENS", deju teātris "GRANDE".
Rotaļai šis bija šī gada pēdējais koncerts, noslēdzot šo gadu ar Rotaļai tik raksturīgām un rotaļīgām dejām kā "Kur tu augi, daiļa meita" un "Tu kā, Es kā", priecējot skatītājus ar rotaļīgu svētku deju spēli uz skatuves!
Vēlam ikvienam dejotājam un dejas mīļotājam gaišus un jaukus šos svētkus, un tiekamies nākamajos koncertos Jaunajā 2012.gadā!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Ir Kurzeme, ir Vidzeme, ir Latgale mūsu"03.12.2011
3.decembra vakarā Kongresa namā tika svinēta DA "Daiļrade" 21. gadu jubileja ar krāšņu jubilejas retrospekcijas koncertu, izdejojot Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales novadu raksturīgās dejas, apkopojot gan tautas deju zelta fonda, gan jaunrades deju spilgtākās pērles.
Arī Rotaļa un tādi draugu kolektīvi kā TDA "Līgo", "Teiksma", VPDK "Jampadracis" un JDK "Auseklītis" sveica gaviļniekus ar skaistiem deju soļiem un laba vēlējuma vārdiem.
Draugu kolektīvi Rotaļa, Līgo un Teiksma kopā ar pašiem gaviļniekiem kopīgi izdejoja draudzības vienojošo deju "Sasala jūrīna", ko pēc skatītāju vēlmes, dejotāji dejoja atkārtoti. "Vai es vainīgs?" tik ierasti rotaļīgā un dzīvespriecīgā izpildījumā bija sveiciens no rotaļniekiem dzimšanas dienas gaviļniekiem.
Sveicam draugus ar pilngadību un vēlam daiļus un radošus deju soļus turpmākajā daiļrades dzīvē!
/autors: Alise/
 
Koncerts Viesītes kultūras pilī17.11.2011
Ieskandinot valsts svētku nedēļu, ceturtdienas vakarā kupls skaits dejotāju no deju kolektīviem TDA "Rotaļa" un VPDK "Vecsietiņš" devās uz Sēlijas pilsētas mazpilsētu Viesīte, kur Viesītes kultūras pils apmeklētājus priecēja ar koncerta programmu "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam".
Koncerta programmā tika iekļautas dejas gan no latviešu deju zelta fonda, gan arī jaunākas, gan arī tādas, kas tiks izdejotas nākamajos Dziesmu un deju svētkos, ļaujot skatītājam baudīt latviešu deju mākslas daiļradi svētku noskaņās.
Priecājamies, ka svētku un mazā patriota noskaņa tika sniegta ikvienam skatītājam un dejas mīļotājam skatītāju zālē, kā arī pašiem dejotājiem, svētku nedēļas nogali ieskandinot! Sveicam Latviju dzimšanas dienā un līdz nākamajam koncertam kādā no skaistajām Latvijas pilsētām!
/autors: Alise/
 
Lielā Egona kauss 201105.11.2011
2011.gada 5. novembrī ierastajā VEF Sporta centra basketbola zālē visas dienas garumā norisinājās TDA "Vektors" Lielā Egona kausa 20.jubilejas turnīrs, kurā uzvara laurus trešo gadu pēc kārtas plūca DA "Daiļrade".
Jubilejas turnīrā Rotaļa piedalījās ar divām komandām, kur vienu pārstāvēja tā saucamie jaunie un esošie dejotāji, bet otru - mūžam sirdī esošie rotaļnieki, kuri aktīvo deju dzīvi Rotaļā ir atstājuši. Kopējā reitingu tabulā Rotaļa 1 izcīnīja 6.vietu, bet Rotaļa 2 - 15.vietu.
Rotaļnieki braši cīnījās par visām iespējamajām atlēkušajām bumbām, lai gūtu punktus un ierindotos pēc iespējas augstākajās vietās. Arī meitenes bija uzcītīgas visās spēlēs un nepadevās citu kolektīv meiteņu provokācijām un iebiedēšanai. Tā tik turēt!
Pēc sportiskas dienas spēlētāji turpināja svinēt, gavilēt, dejot un kārtīgi atpūsties apbalvošanas ballītē!
Sākam trenēties nākamajam basketbola turnīram un tiekamies Egona kausā jau pēc gada!
/autors: Alise/
 
"Dzeltenā" iepazīšanās pirts21.10.2011
21.oktobra vakars tika krāsots dzeltenos toņos, jo norisinājās ikgadējā Rotaļas iepazīšanās pirts starp jaunajiem un vecajiem dejotājiem, ar mērķi iepazīt vienam otru, Rotaļu, tās vērtības, tradīcijas un "rotaļas".
Pasākums tika atklāts ar Ginta uzrunu, iepazīstināšanu ar valdi un video skatīšanos par to, kā Rotaļai ir gājis dejās, sportā, sadzīvē un atpūtā iepriekšējā sezonā.
Dzeltenie daudzie RRRRRR burtiņi rotāja mājīgās un draudzīgās 100% Atpūta pirts telpas, kur vakara gaitā veiksmīgi norisinājās dažādas aktivitātes -"jauniņo" priekšnesuma interpretācija par Dzelteno pasaku, deju uzvedumi meiteņu un puišu izpildījumā, kā arī tradicionālais "iepazīšanās aplis", kurā ikviens dažos vārdos pastāstīja to, kāpēc tieši viņam ir jādejo un jābūt vienam no rotaļniekam. Vakara gaitā tika rīkotas arī dažādas izklaides un rotaļas, kā arī kopīgi pirts un džakuzi apmeklējumi, ko pavadīja sirsnīgas sarunas un interesantu brīžu atcerēšanās.
/autors: Alise/
 
Greizasis kompass 201101.10.2011
Jau trešo gadu pēc kārtas piedalāmies TDA "Dardedze" rīkotajās orientēšanās sacensībās "Greizais kompass 2011" , kas šogad norisinājās Tērvetes dabas parkā.
23 komandām šī bija lieliska iespēja izbaudīt Zelta rudeni Rūķīšu un Pasaku mežos. Rotaļa piedalījās rekordlielā skaitā – 33 dalībnieki, tērpušies atstarojošajās vestēs kā pagājušogad, kas padarīja mūs īpaši pamanāmus. Tika baudīti vēlie ūdens prieki un vieglāki un grūtāki uzdevumi. Rezultātā krājkasītē sakrita 13.vietas cienīgs rezultāts.
Paldies organizatoriem, mums atkal patika, patika arī protams svētki pēc labi padarītā darbiņa.
/autors: Asnate/
 
Tie paši vēži...26.09.2011
Valdes sastāvs palicis nemainīgs - Reinis, Astra, Guntis, Agate, Ieva un Asnate.
Valde izsaka pateicību par izrādīto uzticību un gatavojas sezonas pirmajam pasākumam - ikgadējai iepazīšanās pirtij - 21.oktobrī.
/autors: Asnate/
 
Smilšu bumba 201103.09.2011
Pasakaini saulainā un siltā dienā, neskatoties uz sinoptiķu ne tik pozitīvajām laika prognozēm, tika aizvadīts ikgadējais TDA Rīdzenieka pludmales volejbola turnīrs "Smilšu bumba 2011", kas norisinājās Vecāķu pludmalē.
Rotaļa turnīrā piedalījās ar trim komandām - čempionu, hobiju klases un 'lācīšu' komandām, kas interesantās, azartiskās un sportiska gara spēlēs cīnījās par izkļūšanu ārā no apakšgrupas un vēlāk par vietām un čempiona titulu.
Arī šogad Rotaļa spēja nosargāt čempiona titulu, saglabājot ceļojošo Smilšu bumbas kausu savā glabāšanā uz vēl vienu gadu līdz nākamajam turnīram. Rotaļas hobija klases komanda un Rotaļa II attiecīgi ieguva 9. un 13. vietu.
Paldies organizatoriem par iespēju izcīnīt trešo gadu pēc kārtas "Smilšu bumbas" kausu volejbolā un saglabāt čempionu titulu, kā arī prieks par kuplo rotaļnieku skaitu gan spēlētāju, gan atbalstītāju rindās!
/autors: Alise/
 
Kas vienreiz zobenu rokā tvēris..27.08.2011
Pirms gada Limbažos ieradās 1000 dejotāji un mūziķi uz pirmo kopmēģinājumu izrādes „No zobena saule lēca” uzvešanai. Atzīmējot šo notikumu, arī šogad izrādes dalībnieki nolēma atgriezties Limbažos un sarīkot kopēju koncertu, lai saglabātu un uzturētu novembra izrādē atrastās un iepazītās emocijas, kopības sajūtu, īpašu dejas pieredzi, latviskumu un draudzību.

Koncertu „Kas vienreiz zobenu rokā tvēris, tas sauli visam mūžam ķēris” vadīja izrādes projekta sirds Edžus Arums, turklāt vienlaikus šis koncerts bija arī mazs ieguldījums mazā limbažnieka Matīsa Zaka ārstēšanai.

Pēc koncerta beidzot noskatījāmies ilgi gaidīto izrādes video ierakstu. Bija tik forši atkal no jauna izdzīvot tās sajūtas, ko katrs rotaļnieks un izrādes dalībnieks sajuta novembrī Ķīpsalā. Vakar turpinājumā Rēzeknes folkloras kopa „Vīteri” izklaidēja mūs dalībnieku ballītē un jāatzīst, viņi prot to lietu!

Un visbeidzot nākamajā rītā, modāmies ar rīta rosmi, brokastīm, kam sekoja uzveduma atcerēšanās. Secinājums – būs jāpiestrādā pie atcerēšanās.

Toties, tas ko neredzējām pagājušogad trīs dienās, to redzējām 7dien divās stundās. Orientēšanās pa Limbažiem bija visai jautra, un limbažnieki var lepoties, jums ir ko rādīt. Mēs ne tikai pliki fotografējāmies pilsdrupās un taisījām ziloņa figūru ar visu asti, bet sacerējām dziesmiņas un deju priekšnesumus, mums bija pat sava zivs un buču bilde. Un tā kā gadījās izcīnīt atraktivitātes balvu, tad kopā ar ātrāko orientēšanas komandu Dzirnām, mums jāgatavo nākamā ballīte Brīvības ielas vienā vai otrā pusē.

Paldies par viesmīlību Katvariem! Un uz tikšanos!

/autors: Asnate/
 
Rīgas dejotāju svētki19.08.2011
2011. gada augustā Rīgas pilsēta svinēja savu 810.gadu dzimšanas dienu un daudzveidīgās svētku programmas ietvaros, trešo gadu pēc kārtas notika Rīgas dejotāju svētku koncerti. Rīgas dejotāju svētku tradīcija aizsākās 2007. gadā Mežaparka Lielajā estrādē. 2009. gadā dejotāji pulcējās "Arēnā Rīga", bet šogad – Rīgas 810. jubilejā dejotāji sadancojās Ķīpsalas hallē ar diviem koncertiem 18. un 19. augustā.
Šogad Rīgas 810.jubilejā Rīgas dejotāju svētkos piedalījās Rīgas pilsētas 52 pieaugušo deju kolektīvi un astoņi bērnu deju kolektīvi ar kopējo dalībnieku skaitu tuvu 2300 dejotājiem. Starp daudzajiem dejotājiem arī Rotaļa izdejoja dejas, priecējot skatītājus, Rīgas iedzīvotājus un tās viesus. Koncerta repertuārā tika iekļautas dejas gan no latviešu deju zelta fonda, gan arī jaunu deju horeogrāfijas. Koncerta mākslinieciskais vadītājs bija Jānis Ērglis.
Dejas dalībnieku vidū turpinājās arī vēlāk visas nakts garumā!
Tiksimies Rīgas dejotāju svētkos pēc gada!
/autors: Alise/
 
Rīgas deju kolektīvu skate '1113.08.2011
Cītīgi gatavojoties Rīgas dejotāju svētkiem, paralēli ierastajiem kopmēģinājumiem Ķīpsalas hallē, norisinājās arī Rīgas deju kolektīvu skate.
Šogad skates vērtēšanas procedūra atšķīrās no ierastās, proti, skate vienlaikus bija arī caurlaides mēģinājums visas dienas garumā, kur kolektīvi tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem gan pēc deju izpildījuma, gan pēc kolektīva kopējā tēla u.c. Diena bija gara un nogurdinoša no agra rīta līdz vēlam vakaram, ikvienam dejotājam parādot, ka ir vērtīgs un neatņemams Rotaļas dalībnieks, neskatoties uz rezultātiem.
Rotaļa kopvērtējumā no 10 punktiem ieguva 8,5 punktus, saglabājot A grupas I pakāpi. Ar rezultātiem iespējams iepazīties šeit!
Darbs turpinās pie nākamās sezonas plāniem, koncertiem un citām ar deju saistītām un mazāk saistītām lietām!
/autors: Alise/
 
TDA Rotaļa Futbola turnīrs 201106.08.2011
6.augusta sestdienā Daugavas stadionā norisinājās kārtējais ikgada TDA Rotaļa futbola turnīrs, kas šogad bija īpašs ar to, ka tika rīkots un svinēts jau 5. futbola turnīrs. Jubilejas turnīrā piedalījās 9 komandas un šoreiz Rotaļa startēja ar divām komandām – Rotaļa 1 un Rotaļa 2.
Par šī gada čempioniem, iegūstot ceļojošo zelta futbola kausu, kļuva TDA Līgo. Otro vietu izcīnīja Lielupe, kas finālā piekāpās Līgo. Atkārtojot pagājušā gada rezultātu, trešo vietu noturēja un saglabāja Rotaļa 1. Iegūto vietu sadalījums 5.futbola turnīrā:
 1. Līgo
 2. Lielupe
 3. Rotaļa 1
 4. Vektors
 5. Rotaļa 2
 6. Bitīte
 7. Pērle/ Gatve
 8. Teiksma
Par labākajiem atbalstītājiem un faniem tika atzīti Pērles līdzjutēji, nominācijā bļauri un uzmundrinātāji, labākais metējs Aigars Lazdiņš, labākā metēja Baiba Dude, ciets kā krams, stiprs kā mūris Rotaļīgais Renārs, nekaunīgākais spēlētājs Kristaps Ozols un tiesneši Miķelis un Rūdolfs.
/autors: Alise/
 
Koncerts "Pa saules ceļu"30.07.2011
Saulainā 2011.gada 30.jūlija dienā Dobelē norisinājās Zemgales novadu deju kolektīvu draudzības diena "Sadraudzība kultūrā" Latvijas - Lietuvas pārrobežu projekta ietvarā.
Ķestermeža estrādē pl.19.00 pilsētas iedzīvotāji, viesi un dejotāji varēja vērot koncertu "Pa saules ceļu", kurā piedalījās deju kolektīvi no Jonišķu rajona (Lietuva), Rakkes pašvaldības (Igaunija), Rīgas, Jelgavas, Jēkabpils; Rundāles, Limbažu, Bauskas, Viesītes, Jaunjelgavas, Kokneses un Dobeles novadiem.
Dienas garumā Rotaļnieki paspēja piedalīties mēģinājumā, gan arī piekopt jaunāko modes "kliedzienu" planking, owling un īpašo Rotaļas sketing.
Pēc veiksmīgi izdejota koncerta, kura galvenais motīvs bija Saule, izdejojot dejas no zelta fonda un pēdējā gadu skaistākos horeogrāfu sacerējumus.
Pēc koncerta dalībnieki turpināja ballēties un dejot ballē "Pēc saulrieta", kā arī svinēt jūlija mēneša gaviļnieku dzimšanas dienas un vārda dienas! Uz tikšanos Dobelē citreiz!
/autors: Alise/
 
Paldies Latvijas vēstniecībai Ungārijā!24.07.2011
Īpašu paldies ROTAĻA saka Latvijas vēstniecei Ungārijā Veronikai Ertei un visai vēstniecības komandai par atsaucību un viesmīlīgo uzņemšanu, nodrošinot iespēju mums katram, esot tālu prom Budapeštā, paust Latvijai tik nozīmīgo viedokli.
/autors: Asnate/
 
ROTAĻA Horvātijā17.07.2011
Šoreiz saspringta festivāla grafika vietā Rotaļa izvēlējās tikpat saspringtu Dalmācijas dabas un vēstures pērļu apskati.

Neparasti, bet gaidīto neērtību vietā, ceļš ar autobusu bija diezgan patīkams, informācijas netrūka, gide bija parūpējusies, lai par visiem garāmbraucamajiem objektiem būtu, kas sakāms, arī citus ceļa biedrus nenogurdinājām ar ballītēm, jo visi zināja, ka visa veida izklaides sākas no 20:47 :).

Nesteidzīgā braucienā, jau otrās dienas vakarā ieradāmies kūrortpilsētā Vodicē, kas arī bija mūsu galamērķis. Vakarā neizpaliek ballīte, kas vienlaikus ir arī mēģinājums, ar jau īstiem skatītājiem no vietējām kafejnīcām un pašu dziedāšanu mūzikas vietā. Par tik foršu dejošanu tiek sapelnītas picas un vīni no skatītājiem. Nākamajā dienā devāmies ekskursijā uz Splitu - pašreiz otra lielākā Horvātijas pilsēta ar 200 000 iedzīvotājiem un visām lielpilsētai piemītošajām negatīvajām iezīmēm. Neskatoties uz to, vecpilsēta ir patīkama vieta, kur patverties no saules un apskatīt ievērojamāko apskates objektu – Romas imperatora Diokletiāna pili.

Pēcpusdienu pavadām raftingojot pa Cetinas upi. Līdz turienei gan nācās nokļūt pa kalnainu un autobusiem nepiemērotu ceļu, brīžiem karājoties pāri aizai, bet pie visa ātri pierod. :) Arī raftings bija pietiekami ekstrēms, jo pusceļā nācās pamest laivas un līst alā, kur ūdens temperatūra nepārsniedz to, ko varam baudīt atverot ledusskapī. Un tur arī pirmā trauma, kas protams, kā jau ierasts skar Raiti. Bet tas neizjauc ballīti vakarā – apartamentu īpašnieka vārda tiek nosaukta Gorkij white senseation party. Arī tas nepaliek nepamanīts, nākamajā dienā Gorkijs ir klāt un krata ar pirkstu – Včera pjaniji! :D

Nākamajā dienā caur visdažādākajiem dakteriem, kam atrādām Raiti, dodamies uz Trogiru - Dalmācijas pērle, kurā saglabājušās Venēcijas republikas laika celtnes. Pēcpusdienā apmeklējam Krkas Nacionālo parku un tā galveno vērtību ūdenskritumu, ko veido - Krk upe. Tiek iepirkti vīģu vīni un travericas uzlējumi. Pēcpusdienā laicīgi dodamies uz Vodici, lai sagatavotos šī brauciena pirmajam un pēdējam koncertam. Kā zināms Raitis vairs nebija nekāds palīgs, ņemam talkā fotogrāfu Aivi, kurš savu lomu pildīja izcili. Arī Renāram iecerētā atpūtas koncerta vietā pāris stundas pirms koncerta jāapgūst vēl pāris dejas. Koncerts notiek Jegeras salā, kur skatītāji ir sajūsmā, un latviešu dejotprasmi pielīdzina akrobātikai. :) Pēc koncerta ballīte Vodicē, kā jau pēc labi padarīta darba, arī tikpat laba ballīte. Ciemos ieradušies arī iepriekšējā dienā iepazītie draudzīgie raftinga instruktori. Jūtamies pagodināti, jo tā ir 2 reize vispār, kad viņi izlēmuši apciemot savu grupu (arī iepriekšējā bijusi latviešu grupa pirms pāris gadiem).

Ballīte ievelkas līdz rīta gaismai, un nākamajā diena braucam ar kuģīti pa Kornati salu arhipelāgu. Džordžs Bernards Šovs par to rakstījis - ”Pēdējā radīšanas dienā Dievs nolēma kronēt savu darbu un radīja Kornati salas no asarām, zvaigznēm un dvesmas”. Uz salas ieraugam ēzeļus, kas dzīvo brīvā dabā, un pārtiek no tūristu somās atrodamajiem labumiem, sālsezeru un pirmo jūras ezi – ežu jeb jožu :) čību iegāde atmaksājas :)

Nākamajā dienā jau dodamies prom no Vodices māju virzienā, uz Plitvices Nacionālo parku – šajā mežiem klātajā kalnainajā rajonā atrodas 16 ezeri, kas savā starpā savienoti ar kaskādēm un ūdenskritumiem. Ūdens krāsa ezeros mainās pastāvīgi no koši zilas līdz spilgti zaļai, no tumši zilas līdz pelēkai. Tas atkarīgs no minerālu un mikroorganismu koncentrācijas ūdenī, un pat no saules staru krišanas leņķa.

Vakarā esam Budapeštā, kur izbaudām Ungārijas nakts dzīvi un no rīta „koferī” dodamies uz balsošanas iecirkni, lai pildītu savu pilsoņa pienākumu. Tik skaistās telpās vēl nebija nācies nodot savu balsi. Tālāk dodamies uz Egeru, kur tiek apskatīta pilsēta, ēstas pankūkas, vadīta diena minerālūdens baseinos, un vakara noslēgumā vēderos tiek likta garšīgā gulašzupa un Egeras vīni, kas nodrošina saldu gulēšanu līdz pat mājām, beidzot.

/autors: Asnate/
 
Koncerts "Mēs Daugavas krastā"02.07.2011
Sestdien, 2011.gada 2.jūlijā, Ikšķiles novadā norisinājās Daugavas svētki "Mēs Daugavas krastā" un svētku neatņemama sastāvdaļa bija koncerts "Pie Daugavas" Ikšķiles estrādē. Koncertā piedalījās un Daugavu svētkos sveica dejotāju un dziedātāju kolektīvi - TDA "Rotaļa", TDA "Zelta sietiņš", bērnu vokālā grupa "Dzeguzīte" un bērnu vokālais ansamblis "Puķuzirnis".
Godinot likteņupi Daugavu, tika izdejotas dejas "Pie Daugavas" un "Daugaviņa", kā arī citas tik Rotaļai iemīļotas dejas.
Sirsnīgi sveicam un godinām "Daugavu māmuļu" tās aizvadītajos svētkos!
/autors: Alise/
 
Vidzemes Deju svētki 04.06.2011
2011. gada 4. jūnijā plkst. 21.00 Aizkraukles novada stadionā ar pasakaino skatu uz Daugavu notika Vidzemes deju svētki "Caur sidraba birzi gāju", aizvadot saulainu vasaras dienu mēģinot, atpūšoties, sauļojoties, peldoties, baudot svētkus un dāvājot skatītājiem un pilsētas viesiem sirsnīgu koncertu. Vairāk nekā 5300 dejotāju dejā izrakstīja un vienā elpā izdzīvoja stāstu par vectēva dzīvi. Vectēva dzīvi 25 horeogrāfijās izdejoja 223 jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi.
/autors: Alise/
 
Magic Dance Expo 201121.05.2011
No 19. līdz 21. maijam Ķīpsalas izstāžu zālē pirmoreiz Latvijā notika starptautiskā dejas mākslas izstāde "Magic Dance Expo 2011", pirmoreiz plašākai publikai vienuviet prezentējot pasaules aktuālākos mūsdienu deju stilus, kas Latvijā joprojām ir maz pazīstami – popping, waacking, dancehall, locking, contemporary style u.c.
21.maijā "Magic Dance Expo 2011" izstādē piedalījās un uz deju skatuves kāpa arī Rotaļa, izdejojot Rotaļai tik mīļas un raksturīgas dejas tādas kā "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam", "Tu kā, es kā" un "Vai es vainīgs". Vairāk par šo pasākumu lasi šeit!
/autors: Alise/
 
Mūžībā aizgājusi Aija Baumane22.04.2011
Piektdien, 22.aprīlī, 78 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā latviešu baleta māksliniece un horeogrāfe Aija Baumane.
Aija Baumane ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere, viņa arī apbalvota ar Ministru kabineta atzinības rakstu par izcilu veikumu Latvijas kultūrā.
No 1977. līdz 2002. Aija Baumane bija Tautas deju ansambļa "Rotaļa" mākslinieciskā vadītāja. Aijas laiks "Rotaļā" bija īpašs ar to, ka tika radītas tagad jau par latviešu tautas dejas klasiku kļuvušās dejas "Latvju polka", "Plācenītis", "Tūdaliņ, tagadiņ", "Kur Tu augi daiļa meita", "Rūdolfa smaids" un citas. Aijas vadībā šie 25 gadi bija "Rotaļas" izaugsmes un panākumu laiks.
Baleta mākslinieces un horeogrāfes Aijas Baumanes izvadīšana notika 2011. gada 28.aprīlī plkst. 12:00, pulcējot aptuveni 300 cilvēku - Aijas Baumanes ģimeni, radiniekus, draugus, dejotājus un dejas mākslas pazinējus, atvadoties no izcilās mākslinieces.
Izsakām visdziļāko līdzjūtību Aijas Baumanes tuviniekiem!
/autors: Alise/
 
Koncerts "...un joprojām pastalnieki danco"16.04.2011
Jubilejas koncertu programma turpinājās ar 16.aprīļa koncertu "...un joprojām pastalnieki danco", kas tika veltīts ilggadējās "Rotaļas" vadītājas Aijas Baumanes deju horeogrāfijām tādām kā "Rūdolfa smaids", "Kur tu augi", "Laša kundze", "Vecais taizelis", vecā taizeļa lomā esot pašam G.Baumanim u.c. Otrās dienas koncertā piedalījās arī tuvi "Rotaļas" draugu kolektīvi - "Abi divi, "Auseklītis", "Daiļrade", "Dālderis", "Drīzinš", "Dzīpars", "Gatve", "Janita", "Vecsietiņš", "Vēlreiz", "Zālīte", "Zelta sietiņš", "Zemgaļi" un "Zeperi", priecējot Rotaļniekus ar dejām, interesantiem un oriģināliem apsveikumiem un dāvanām!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Pastalnieki danco..."15.04.2011
Jubilejas maratons iesākās ar 15.aprīļa koncertu "Pastalnieki danco...", piedaloties dažādu paaudžu rotaļniekiem, kas koncerta pirmajā daļā "Rotaļas" mākslinieciskā vadītāja Ginta Baumaņa vadībā izdejoja latviešu tautas deju "zelta fondu", turpretī koncerta otrā daļa tika veidota no G. Baumaņa jau gadiem dejotām, kā arī nupat tapušām deju horeogrāfijām. Koncertu papildināja folkloras ansambļa "Kokle" priekšnesumi, ar kuru Rotaļa ir īpaši sadraudzējusies 2010.gada kopīgajā braucienā uz FolkFaro festivālu Portugālē.
Koncerts aizritēja vienā acumirklī ar dejām, apsveikumiem un dāvanām no Rotaļas draugiem. Liels paldies visiem - dejotājiem, draugiem, radiem, skatītājiem, dejas mīļotājiem - par izturību, aplausiem, dāvanām un laba vēlējuma Rotaļas 65 gadu jubilejā!
/autors: Alise/
 
Paldies sponsoriem! 07.04.2011
Gatavojoties Rotaļas lielajai 65.gadu jubilejai un svētku svinībām, nepieciešams ne tikai vadītāja, dejotāju, valdes un draugu atbalsts, bet lielu pienesumu sniedz arī mūsu uzticamie atbalstītāji un sponsori. Vēlamies pateikt lielu jo lielu paldies par viņu atbalstu!
PALDIES:
SIA "Perse-L.L.K." jeb Mārtiņa Beķerejas priekšsēdētājam Mārtiņam Kalniņam par jubilejas kliņģeri;
SIA "R.A.L." Medicīnas sabiedrībai par elastīgajām saitēm lielāku un mazāku traumu gadījumos;
SIA "Eiropas Skaņa" par tehnisko gaismas un skaņas nodrošinājumu;
SIA "Saldus pārtikas kombināts" par jubilejas saldumiem un gardumiem un SIA "MicroDot" par to, lai saldumu iesaiņojumu rotātu Rotaļas logo;
Primo Hotel par stabilu un ilgstošu atbalstu;
Latviešu radio, kur var dzirdēt Rotaļas 'džinglu', pateicoties radio galvenajai personai Ivo Baumanim;
un VEF Kultūras pilij par Rotaļas mājām, īpaši pils saimniecei Ženijai Katkovskai!
/autors: Alise/
 
Jaunrades deju konkurss Valmierā '1126.03.2011
Valmieras Kultūras centrā notika ikgadējais Jaunrades deju konkurss, kur 21 latviešu skatuviskās dejas horeogrāfs piedalījās XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku deju lieluzveduma „Tēvu laipas” repertuāra konkursā. No 72 pieteiktām dejām tiks meklētas un izvēlētas tikai 17 dejas, kuras atbilst lieluzveduma pamatidejai un noteiktajām tematiskajām vadlīnijām.
Rotaļas mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis šajā konkursā pieteica divas jaunas dejas - "Pūti, pūti ziemelīti" un "Cibu, cibu pijole", ko konkursā izpildīja Rotaļa.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz šī gada 2.maijam. Ar konkursa dalībniekiem un nolikumu iespējams iepazīties šeit!
/autors: Alise/
 
"Baltais zvirbulis"21.03.2011
Šī gada 21.martā, 20 Kultūras darbiniekiem un Rīgas domes partneriem tika pasniegta gada balva "Baltais zvirbulis" par veikumu 2010. gadā.
VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa "Rotaļa" mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis saņēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu "Baltais zvirbulis" nominācijā "Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva vadītājs" par mākslinieciski kvalitatīvu un radošu Tautas deju ansambļu lielkoncerta "Mana deja Latvijai" realizāciju. Sveicam!
Vairāk lasi www.tvnet.lv, www.kultura.riga.lv un aplūko pasākumu bildēs!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dzīve kā košums"11.03.2011
Izjūtot pavasara un siltā laika tuvošanos, cītīgi gatavojoties jubilejas koncertiem un Jaunrades deju skatei, Rotaļa atrod laiku arī sirds darbiem. Kopā ar draugiem Lielupi, Katvariem un Dzirnām, mūziķiem un māksliniekiem 11.marta vakarā piedalījāmies labdarības koncertā - mūziķa, dzejnieka un aktiera Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncertšovā "Dzīve kā košums" Arenā Rīga.

Visi koncerta ienākumi tiks nodoti „Mārtiņa Freimaņa fondam”. Fonda misija ir turpināt Mārtiņa aizsākto: atbalstīt jaunos mūziķus un atvieglot dzīves pabērnu likteņus, vai tie būtu suņi, kaķi vai cilvēkbērni-bāreņi. Fonds rūpēsies par Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietas izveidi. (Avots: www.apollo.lv) Vairāk par Mārtiņa Freimaņa fondu lasi www.mff.lv
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dāvājot smaidus un labestību"01.03.2011
1.martā VEF Kultūras pilī notika koncerts, kas bija veltīts bijušajiem vefiešiem, visiem draugiem un atbalstītājiem.
Koncertā rotaļnieki uz savas mājas skatuves izdejojās no visas sirds, otrajā koncerta daļā rotaļājoties savā deju manierē, izdejojot gan jaunākus, gan vecākus deju gabalus.
Koncertā piedalījās VEF Kultūras pils Tautas instrumentu orķestris "Sadko" un Tautas deju ansamblis "Rotaļa".
/autors: Alise/
 
Koncerts "Deja mazajai sirsniņai"19.02.2011
Otro reizi pēc viena gada pārtraukuma Latvijas seši lielākie un labākie tautas deju ansambļi 19.februāra pēcpusdienā dāvāja skaistu labdarības koncertu Kongresu namā, kura kopīgais un cēlais mērķis bija palīdzēt Latvijas bērniem, kas sirgst ar bērnu cerebrālo trieku. Visi ienākumi no pārdotajām biļetēm, saziedotā nauda no ziedojuma kastītēm, kā arī ziedot.lv portālā tika ziedoti bērnu atveseļošanai un viņu vajadzībām. Paldies visiem, kas ziedoja un palīdzēja!
Koncerts bija veltījums un dāvana 'mazajām sirsniņām', viņu vecākiem, draugiem, radiniekiem un visiem dejas entuziastiem. Gatves deja tika izdejota jauktos sastāvos, kur daiļās meitenes bija no Daiļrades, bet staltie un brašie puiši – no Rotaļas. Koncerta izskaņā visi deju kolektīvi, kas piedalījās koncertā, t.i., Dancis, Vektors, Daiļrade, Teiksma, Līgo un Rotaļa, vienojās kopīgā dejā „Es mācēju danci vest”, noslēdzot sirsnīgo pasākumu par labi padarīta darba finālu, kam sekoja pateicības un ziedi organizatoriem.
Paldies visiem, kas pielika savu palīdzību koncerta un pasākuma organizēšanā, lai priecētu gan mazākas, gan lielākas sirsniņas. Cerēsim, ka „Deja mazajai sirsniņai” kļūs par jauku ikgada tradīciju!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā" '1112.02.2011
Februāra mēnesī, tuvojoties Valentīndienai un kārtējam ledus skulptūras festivālam, Jelgavas pilsētā notika ikgadējais koncerts uz Jelgavas kultūras nama skatuves "Mēs mīlam dejā", ko ierasts rīkoja TDA "Lielupe". Daudzos skatītājus un dejas mīļotājus skatītāju zālē dejotāji priecēja ar skaistām vecākām un jaunākām dejām tādu kolektīvu izpildījumā kā Diždancis, Dancis, Katvari, Līgo, Teiksma, Vecsietiņš un Rotaļa.
Pēc labi nodejota koncerta dejotāji bija pelnījuši kārtējo ballīti ar dejām, rotaļām un solo ģitāras priekšnesumu. Ar sirsnīgām gaidām līdz nākamajam koncertam Jelgavā!
/autors: Alise/
 
Koncerts "Baltās ziemas deju virpulī"05.02.2011
Jau trešo gadu pēc kārtas deju kolektīvs Vizbulīte aicināja savus draugus no Rīgas un Limbažiem kopīgā deju koncertā "Baltās ziemas deju virpulī" Siguldas pilsētas kultūras namā. Koncertā piedalījās Daiļrade, Vektors, Ačkups, Katvari, deju grupa Dzirnas un Rotaļa. Rotaļnieki savu sirdi un mīlestību pret deju izlika tādās dejās kā "Daugaviņa", "Plācenītis", "Vai es vainīgs", "Putnu sasaukšanās" un "Mārtiņgailītis".
Koncerti ir svētki vienmēr, bet bez uzstāšanās tika svinēti arī vārda dienas svētki četrām gaviļniecēm.
Siguldas ballītē ir ieviesta tradīcija, proti, katram kolektīvam jārāda savs priekšnesums un šī gada uzdevums bija izveidot priekšnesumu kādas Prāta Vētras dziesmas pavadībā. Rotaļa jau otro gadu izmēģina savas prasmes aktiermākslas lauciņā, izpelnoties lielas ovācijas un aplausus no skatītāju puses.
Gaidīsim tikpat jauku un draudzīgu sadejošanos Siguldā arī pēc gada!
/autors: Alise/
 
Pasākums Ķīpsalā "Deja mazajai sirsniņai"30.01.2011
Gatavojoties 19.februāra labdarības koncertam, kas norisināsies Kongresu namā Rīgā, kas tiek rīkots sadarbībā ar ziedot.lv projektu, Latvijas labāko Tautas deju kolektīvu dejotāji svētdienas dienu pavadīja Ķīpsalas hallē, darbojoties dažādās aktivitātēs ar bērniem no visas Latvijas, kas sirgst ar bērnu cerebrālo trieku. Ar bērniem darbojās un rotaļājās vairākos aktivitāšu stūros, piemēram, tādos kā zīmēšanas, rotaļu un fotogrāfēšanās stūros, kur bērni bija nodarbināti ar attiecīgām aktivitātēm.
Diena tika pavadīta sirsnīgā, jautrā un draudzīgā atmosfērā, priecājoties par ikvienu bērna, viņu vecāku un dejotāju smaidiem un smiekliem, kas padarīja šo dienu par īpašu labdarības koncerta "Deja mazajai sirsniņai" sastāvdaļu. Gaidīsim ikvienu uz labdarības koncertu 19.februārī Kongresu namā, kur visi ienākumi no biļetēm tiks ziedoti 84 bērnu atbalstam ar bērnu cerebrālo trieku. Atvērsim sirdis un palīdzēsim!
Vairāk informācijas par labdarības pasākumu www.dejamazajaisirsninai.lv
/autors: Alise/
 
Koncerts Limbažu kultūras namā15.01.2011
Par tradīciju pēdējo gadu laikā ir kļuvis jaunā gada pirmais koncerts Vidzemes pilsētā Limbažos pie draugu deju kolektīva "Sakta". Arī šogad janvāra sestdienā Limbažu kultūras namā pilsētas iedzīvotājus un viesus iepriecināja deju koncerts "TDA SAKTA un DRAUGI", kurā piedalījās TDA Rotaļa, Diždancis, Ritenītis, Ačkups, jauniešu deju kolektīvs Bramaņi, vidējās paaudzes deju kolektīvi Videnieki, Greizie rati un Jampadracis. Koncertā Rotaļa izdejoja „Daugaviņa”, „Saule un Mēness” un „Plācenītis”. Pēc jauka un dejām pārbagāta koncerta sekoja Rotaļai raksturīga atpūta un ballīte ar dejām, rotaļām un citām aktivitātēm. Uz tikšanos Limbažos pēc gada!
/autors: Alise/
 
"Pavāru" iesvētības14.01.2011
Jaunais gads iesākās ar tradicionālajām Rotaļas iesvētībām, kas ir viens no diviem obligāti apmeklētajiem pasākumiem Rotaļas dzīvē. Iesvētību tematiskā ballīte bija 'pavāri', kā rezultātā mājīgās VEF Kultūras pils telpas pārtapa par Rotaļas virtuvi, kur tika brūvēti un gatavoti dažādi ēdieni, dzērieni un priekšnesumi iesvētāmo izpildījumā. Par šī gada varoņiem jeb galvenajiem pavāriem tika izvirzīti un nominēti tādi dejotāji kā Ilze, Kristīne, Una, Santa K. un Jānis U., kas ir 'izdzīvojuši' un izdejojuši veselas četras sezonas Rotaļā, lai beidzot kļūtu par pilntiesīgu oficiālu 'rotaļnieku', aktīvi arī piedaloties dažādos pasākumos un aktivitātēs, apliecinot savu piederību un mīlestību pret deju, deju biedriem un Rotaļu kopumā. Veiksmi un izturību šī gada Rotaļas jaunajiem 'pavāriem' vēl daudzus un ilgus deju gadus Rotaļā!
/autors: Alise/
 
Koncerts kultūras namā "Enerģētiķis"18.12.2010
2010. gada nogalē, 18.decembrī, svētku noskaņās Rotaļa kopā ar saviem draugiem Daiļradi priecēja Salaspils iedzīvotājus un tās viesus ar koncertu Salaspils kultūras namā "Enerģētiķis". Koncertā tika izdejotas latviešu skaistākās tautas dejas gan vecākas, gan jaunākas, to padarot krāsaini bagātu un interesantu. Rotaļa savā rotaļīguma manierē izdejoja tādas dejas kā "Tūdaliņ, tāgadiņ", "Daugaviņa", "Saule un Mēness", "Plācenītis" un "Vai es vainīgs".
/autors: Alise/
 
Koncerts "Dzīve deju rakstiem izrakstīta"11.12.2010
Šī gada 11.decembrī VEF Kultūras pilī bija vērojams Rīgas Tautas deju ansambļu koncerts "Dzīve deju rakstiem izrakstīta", kas bija veltījums Deju svētku mākslinieciskajai vadītājai un Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājai Ingrīdai Edītei Saulītei 75 gadu jubilejas svētkos. Koncertā Rotaļa uzstājās un skatītājus priecēja ar "Tūdaliņ, tāgadiņ" un "Vai es vainīgs" dejām. Koncertā bez "Rotaļas" piedalījās arī citi Rīgas pilsētas Tautas deju ansambļi tādi kā "Dancis", "Daiļrade", "Dzintariņš", "Gatve", "Liesma", "Līgo", "Teiksma", "Vektors", "Zelta sietiņš" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Saime". Prieks bija dejot par godu jubilārei, saviem mīļajiem un tuvajiem, kas bija ieradušies uz koncertu, kā arī pašiem sev, radot ziemas un svētku sajūtu uz "deju Mekas" skatuves.
/autors: Alise/
 
Dejas izrāde "No zobena saule lēca"18.11.2010
Bijām. Sajutām. Izdejojām. Izdzīvojām. Cīnījāmies. Svinējām. Mīlējām... Izlikām sevi visu un no sevis visu mītiskā deju uzvedumā „No zobena saule lēca”, kas trīs dienas ar pieciem skaistiem koncertiem Ķīpsalas hallē priecēja skatītājus un pašus dejotājus, gūstot dažādas gammas emocijas un izjūtas. Ķīpsalas halle kļuva par Auļu cilts mājām ap 800 dejotājiem, organizatoriem, vadītājiem, mūziķiem un koristiem, kopā paveicot neticami skaistu un brīnišķīgu darbu. Koncerta dienas aizritēja nemanot, pārvēršot valsts svētku brīvdienas par īpašu notikumu, dāvājot emocionālu dāvanu sev, saviem tuvajiem, mīļajiem un valstij. Viss piedzīvotais un izjustais ir vārdos grūti aprakstāms. Priecājamies par to, ka mēs - Rotaļa - bijām šīs izrādes daļa, lai padarītu to par skaistu un neaizmirstamu notikumu, kas paliks un dzīvos vēl ilgi mūsu sirdīs un prātos. Lai dzīvo stiprā Auļu cilts mūžam!
Izrādes horeogrāfs Agris Daņiļevičs, režisors Uģis Brikmanis un izrādes producents Edžus Arums.
Pieejamie resursi internetā par un ap „No zobena saule lēca” deju uzvedumu: www.nozobena.lv www.tvnet.lv http://dejot-prieks.id.lv http://easyget.lv
/autors: Alise/
 
Lielā Egona kauss 201006.11.2010
Arī šajā sezonā Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis „Vektors” aicināja piedalīties tautas deju kolektīvu basketbola turnīrā „Lielā Egona kauss ‘10”, kas kā jau ierasts un tradicionāli norisinājās VEF Sporta klubā. Rotaļa turnīrā piedalījās ar divām komandām, kur vienu pārstāvēja gados jaunie jeb esošie-tagadējie dejotāji, bet otru – Rotaļas veterāni. Komandas spēlēja un cīnījās godam. Arī karsējmeitenes-atbalstītājas pildīja savus pienākumus veiksmīgi, atbalstot spēlētājus grūtajās, bet interesantajās spēlēs. Pēc sīvām un aizrautīgām spēlēm kopvērtējumā Rotaļas ‘tagadējo’ un ‘veterānu’ dejotāju komandas ierindojās attiecīgi 6. un 8. vietā, kas ir salīdzinoši augsts vērtējums starp 19 komandām. Par šī gada uzvarētājiem kļuva TDA „Daiļrade”, kurai izdevās nosargāt čempiona titulu un iegūt vēlreiz uz gadu ceļojošo Egona kausu. Apsveicam uzvarētājus un visus dalībniekus par piedalīšanos! Apbalvošana, dejas, to skaitā arī tradicionālā Vektora „KanGuoLai” deja dejotāju izpildījumā un kopīga svētku svinēšana turpinājās līdz rītam. Tiekamies pēc gada cīņā par Egona kausu!
/autors: Alise/
 
"Sarkanā" iepazīšanās pirts29.10.2010
Ikgadējā „Rotaļas” iepazīšanās balle ar jaunajiem dejotājiem jau otro gadu norisinājās viesu namā „Kāli”. Pasākums tika aizvadīts sarkanās krāsas motīvos, kur pārsvarā ikviens bija tērpies vai rotājies ar kādu sarkanu apģērba gabalu vai aksesuāru. Ballīte tika atklāta ar mūsu The Boss Ginta runu un prezidentes ievadvārdiem. Turpinājumā pasākums grieza lielus apgriezienus – iesākumā ar brīnišķīgu video atskatu par to, kā Rotaļa ir aizvadījusi 2010. gadu. Vēlāk sekoja priekšnesumu laiks – vispirms ar jauniņo uzstāšanos, patīkami pārsteidzot un iepriecinot rotaļniekus, vakara izklaides turpinājās ar veterānu meiteņu un diviem puišu priekšnesumiem, un pāra solo deju, kas izpelnījās skatītāju lielas ovācijas, pieprasot dejas atkārtojumu, kā arī ar workshop priekšnesumu La Bomba, kas vēl vairāk un aktīvāk iekustināja jautro Rotaļas publiku. Neiztrūka dažādas spēles un, protams, dejas, kas turpinājās līdz pašam rītam. Rotaļa māk priecāties un ballēties, ko apliecina arī jauniņo prieks un sajūsma par aizvadīto pasākumu. Paldies arī jaunajiem, kam par godu tiek rīkots šāds pasākums! Tiekamies nākamajā obligātajā Rotaļas ballītē, kas jau gaidāma janvārī – Rotaļas iesvētībās!
/autors: Alise/
 
Greizais kompass 2010 Brīvdabas muzejā09.10.2010
Otro gadu pēc kārtas Rotaļa piedalījās TDA "Dardedze" rīkotajās orientēšanās sacensībās "Greizais kompass 2010" , kas šogad norisinājās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja plašajā teritorijā. Dalībnieku vidū bija 18 deju kolektīvi - Bitīte, Bramaņi, Čiekurs, Dancis, Dejotprieks, Dzīpars, Gatve, Jaunība, Kalve, Liesma, Līgo, Ogre, Pavards, Rotaļa, Teiksma, Vektors, Zalktis un Zīle. Saulainā un jaukā sestdienas diena tika aktīvi aizvadīta jauku cilvēku kompānijā, Rotaļas komandu pārstāvot lielam dalībnieku skaitam, kuru vidū bija gan ‘vecie’, gan arī ‘jaunie’ dejotāji. Jāņtārpiņu komanda, kas bija labi pamanāma, pateicoties dzelteni-zaļajām atstarojošajām vestītēm, kopīgi cīnījās par Rotaļas mērķi – cīņu par uzvaru. Cīnoties par visiem iespējamajiem punktiem un papildbonusiem, ‘jāņtārpiņi’ azartiski meklēja visus 18 kontrolpunktus, pildot atšķirīgos uzdevumus katrā kontrolpunktā, nopelnot Greizā kompasa naudiņu. Gala vērtējumā tika nopelnītas 575 Greizā kompasa naudas vienības, kas Rotaļu ierindoja 6.vietā. Tika iegūta arī īpašā dāvana no kontrolpunkta, kur tika uzstādīts rekords starp visiem kolektīviem - zvejnieku zābaku un gumijas zivs mešanā. Paldies organizatoriem par interesanto un izdomas bagāto orientēšanās pasākumu! Protams, kā tad bez ballītes un svinīgās apbalvošanas ceremonijas pasaules mūzikas klubā ACCO, kur dejas un jautrība turpinājās ilgi jo ilgi!
/autors: Alise/
 
No zobena saule lēca II03.10.2010
Svētdienas visa diena tika aizvadīta Limbažos mācoties jaunās horeogrāfijas un atceroties jau iepriekš paveikto un iemācīto deju uzvedumam "No zobena saule lēca", manāmi iezīmējot deju uzveduma iespaidīgo un emocionāli pārbagāto kopskatu.
Lai arī jaunās horeogrāfijas nav sarežģītas, mums, kas līdz šim neko tādu nebijām darījuši, tas lika iepazīt pilnīgi jaunus muskuļus un šobrīd grūti iedomāties, kāds būs 1dienas mēģinājums!
Bet, lai novērtētu mūsu 800 dejotāju prasmes, acinām uz mītiskās dejas izrādi jau pavisam drīz - Ķipsalas hallē 19. novembrī 19:00 un 20.novembrī 15:00 un 19:00.
Biļetes jau šobrīd var iegādāties www.bilesuparadize.lv; cena 4,50 LVL - 10 LVL.
/autors: Alise/
 
Volejbola turnīrs "Smilšu bumba" 201004.09.2010
Neskatoties uz rudens iestāšanos un tam atbilstoši drēgno un lietaino laiku, septembra pirmajā sestdienā 5 deju kolektīvu komandas, draugi un atbalstītāji tikās Vecāķu pludmalē, lai cīnītos par Smilšu bumbas ceļojošo kausu un čempionāta titulu uz veselu gadu, ko rīko TDA „Rīdzenieks”. Rotaļa tika pārstāvēta ar trim komandām, kas aizrautīgās un interesantās spēlēs cīnījās par katru servi. Otro gadu pēc kārtas Rotaļas zelta volejbola izlasei izdevās izcīnīt un saglabāt Smilšu bumbas čempionāta titulu, paturot savā gādībā ceļojošo kausu. Pirmo trijnieku noslēdza otra Rotaļas komanda, bet hobija klases spēlētāji ieguva sesto vietu 8 komandu spēļu konkurencē. Iespējams, ka nākamā gada mērķis varētu būt ‘aizsist’ pirmo trijnieku ar Rotaļas volejbolistu komandām?! Paldies organizatoriem par šo pasākumu!
/autors: Alise/
 
FolkFaro festivāls 2010 Portugālē21.08.2010
Šī gada vasarā, laika posmā no 21.-31. augustam, Portugāles pilsētā Faro notika folkloras festivāls FolkFaro 2010, kurā piedalījās dalībnieku grupas no 8 dažādām valstīm kā Francija, Turcija, Malta, Venecuēla, Kuba, Martinika, Latvija un Portugāle. Latviju šajā festivālā pārstāvēja TDA "Rotaļa", piedaloties un baudot burvīgo festivāla atmosfēru siltajā Portugālē. Festivāla programma bija daudzveidīga un interesanta, ļaujot piedalīties un dejot dažādās atškirīgās vietās, kā piemēram, vīriešu cietums, pansionātā un citur, kā arī iespēja redzēt citu valstu grupu uzstāšanos un to sniegumus. Katru dienu festivāla dalībniekiem bija iespēja piedalīties ‘workshop’ nodarbībās, ko katru reizi vadīja cita dalībnieku valsts grupa, apgūstot deju soļus un kustības, kas ir raksturīgi attiecīgajā valstī, iepazīstot vairāk tās valsts kultūru un dejas temperamentu. Organizatori bija parūpējušies arī par dalībnieku atpūtu, piešķirot divas brīvākas dienas, kur viena no tām tika pavadīta lielākajā ģimenes akvaparkā Loule pilsētā, dzīvojoties un izklaidējoties dažādās ūdensparka atrakcijās, kā arī citā dienā baudot Portugāles karsto sauli uz salas, sauļojoties, spēlējot volejbolu un veldzējoties okeāna sāļajā ūdenī. Neiztika bez oficiāli un neoficiāli rīkotām ballītēm un dažādām aktivitātēm, ko apmeklēja dalībnieki no visām dalībvalstu grupām, iepazīstot jaunus cilvēkus un meklējot kontaktus sadarbībai un draudzībai nākotnē. Tematisko ballīšu vakaru tēmas bija disco un karaokes vakari, kā arī baltās un latino vakara ballītes, kur bez šīm svinībām, tika vēl atzīmētas trīs rotaļnieku un portugāļu gides dzimšanas dienu jubilejas, kas tikai vēl vairāk uzlaboja un papildināja svētku atmosfēru.
/autors: Alise/
 
Deju nometne "No zobena saule lēca" Limbažos17.08.2010
No 13. līdz 15. augustam Limbažos Deju grupas Dzirnas vadītāja Agra Daņiļēviča vadībā norisinājās deju nometne jeb kopmēģinājumi deju uzvedumam „No zobena saule lēca”, kurā piedalījās tādi kolektīvi kā bērnu deju ansamblis Zelta sietiņš, Uguntiņa, TDA „Rotaļa”, Katvari, Deju grupa Dzirnas, vidējās paaudzes deju kolektīvs Vecsietiņš u.c. Šo dienu laikā vairāk nekā 800 dalībnieki ne tikai apguva jaunas uzveduma daļas, bet arī mācījās dziedāt, izprast mūsu senču dzīvesziņu un sajust vienotību savā starpā, lai novembrī paredzētajā izrādē mums stāstītu stāstu kā viena vienota cilts. Dejas izrāde "No zobena saule lēca" top kā veltījums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai un tiks uzvesta Ķīpsalas hallē no 18. līdz 20.novembrim. (avots: www.easyget.lv)
/autors: Alise/
 
TDA Rotaļa Futbola turnīrs 201008.08.2010
Jau ceturto gadu pēc kārtas tika rīkots čempionāts futbolā, kur par ceļojošu kausu un čempionāta titulu cīnījās 7 tautas deju ansambļu komandas: pagājušā gada uzvarētāji Lielupe, pieredzējušie veterāni Liesma, ar mazāku dalības stāžu Dardedze, jaunpienācēji Daiļrade, Līgo un Uguntiņa, un turnīra organizatori Rotaļa. Laikapstākļi sporta aktivitātēm bija labvēlīgi, tomēr spēlētāji pēc spēlēm un to starplaikos gāja veldzēties un ‘dušoties’ zem zaļās ūdens šļūtenes. Kā jau sportā, neiztika arī bez traumām – citam lielākas, citam mazākas, bet visus cītīgi aprūpēja un sniedza palīdzību Rotaļnieku jaukās medmāsiņas. Oficiālās daļas afterpārtijs tika svinēts klubā Kefīrs ar īpašajiem Rotaļas šotiņiem, dejām, sarunām labā atmosfēru.
/autors: Alise/
 
Danča kauss hokejā 201029.05.2010
Vasarīgā brīvdienā Latvijas Pedagoģijas sporta akadēmijas ledus hallē tikās 6 deju kolektīvu puišu komandas, meiteņu stafetes komandas, līdzjutēji un draugi, lai cīnītos par Danča kausu hokejā 2010 (kurš jau 3 gadus bija glabājies pie Rotaļas). Spraigā un nervu kutinošā mazajā finālā cīņā par trešo un ceturto vietu cīnījās Rotaļa un Kalve. Cīņa bija aizraujoša un interesanta līdz pēdējam pamatlaika sekundei, kas noslēdzās ar neizšķirtu 1-1. Turpinājumā sekoja pēcspēles metieni, kas nespēja sniegt atbildi par šī mača uzvarētāju, kā rezultātā cīņā par uzvaru tika mesti bullīši līdz pirmajiem gūtajiem pārsvara vārtiem. Cīņa bija spraiga un rezultāta izšķirošos uzvaras vārtus guva Rotaļas spēlētājs ar 7 numuru (Mazlazdiņš), izcīnot Rotaļai trešo vietu kopvērtējumā. Finālā iekļuva Rīdzenieks un Liesma, kas šajā gadā bija debitanti, iegūstot augsto otro vietu. Apsveicam uzvarētājus, dalībniekus un atbalstītājus par izturību aukstajā ledus hallē. Bez galvenajiem varoņiem puišiem, norisinājās arī meiteņu stafetes, kuras vadmotīvs bija „elegance”, pierādot tos vairākos uzdevumos. Mūsu meitenes izskatījās eleganti sarkanajos brunčos, izpildot vienoti uzdotos uzdevumus, kopvērtējumā ieņemot ceturto vietu meiteņu konkurencē. Neskatoties uz rezultātiem, svarīgi ir piedalīties un atbalstīt savējos. Rezultātu svinēšana un afterpārtijs norisinājās MojoCafe, dejojot, runājot un baudot labu kompāniju starp komandas un deju biedriem. Līdz nākamajam Danča kausam!
/autors: Alise/
 
Koncertuzvedums 22.05.2010
Tautas deju ansambļa svētki Ķīpsalas hallē vienoja 70 deju kolektīvus no visas Latvijas – aptuveni 2500 dejotāju – kopīgi dejojot, elpojot un dzīvojot dejās. Koncertā tika izdejotas 22 skaistākās latviešu dejas no „zelta fonda”, kā arī jaunrades dejas, kas tapušas pēdējos gados U.Žagata, A.Baumanes, G.Baumaņa, U.Šteina, I.Magones, J.Ērgļa, J.Purviņa u.c. dejas. Uzveduma režija tika uzticēta Valdim Lūriņam, koncertu vadīja Dita Lūriņa un Mārcis Maņjakovs, bet koncerta mākslinieciskais vadītājs bija J.Ērglis. Rotaļa priecēja skatītājus ar savu rotaļīgumu un dzīvesprieku tādās dejās kā Dancis pa trim, Sasala jūrīna, Es izjāju prūšu zeme, Tūdaliņ, tagadiņ, Tu kā, es kā un Pieci vilki kazu rāja. Dejas tika izdejotas ar mīlestību pret sevi, deju, skatītājiem, kolektīvu un Rotaļas bosu, apliecinot sev un citiem savu piederību un rotaļīgumu Rotaļai. Starplaikos starp dienas garajiem mēģinājumiem vairums rotaļnieku pavadīja laiku baudot saulaino un karsto dienu, zvilnējot zālītē, ķerot saules starus, spēlējot bumbu vai kārtis. Dejas un izklaides turpinājās ballē pēc koncerta noslēguma.
/autors: Alise/
 
Rīgas dejotāju skate Kongresu namā15.05.2010
Ikgada dejotāju skate ļauj novērtēt un pašiem kolektīviem un dejotājiem parādīt to, cik uzcītīgi dejo, mācās jaunas dejas, skatē par divām izpildītām dejā saņemot attiecīgu novērtējumu punktu izteiksmē no žūrijas... Skatē tiek dejotas divas dejas, viena no tām izlozes rezultātā noteikta, bet otra – izvēles. Kā pirmo, t.i., izlozes dejas atbildība tika uzvelta uz puišu pleciem, dejojot Es izjāju prūšu zemi, bet kā izvēles deja bija Tūdaliņ, tagadiņ,. Kopvērtējumā, dalot 5.-7. vietu ar Daiļradi un Gatvi, tika iegūti 46,6 punkti no 50 maksimālā punktu skaita, bet pirmās četras vietas tika sadalītas starp Danci, Līgo, Teiksmu un Austri.
/autors: Alise/
 
Mana deja Latvijai II04.05.2010
Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienai un svētku pasākumiem visā Latvijā, arī Rotaļa sveica Latviju un Rīgu kopīgos svētkos, neskatoties uz auksto un drēgno laiku, priecējot skatītājus 11. Novembra krastmalā ar Rīgas svētku programmas uzvedumu "Mana deja Latvijai", kur kopīgos deju soļos vienojās labākie Rīgas deju kolektīvi. Koncertā piedalījās Rotaļa, Dancis, Teiksma, Vektors, Liesma, Gatve, Daiļrade un bērnu deju ansambļi Dzintariņš un Zelta sietiņš.
/autors: Alise Jermaka/
 
Lielkoncerts „Mana deja Latvijai”06.03.2010
Latvijas deviņi labākie lielie un mazie dejotāji Daiļrade, Dancis, Dzintariņš, Liesma, Līgo, Rotaļa, Teiksma, Vektors un Zelta sietiņš bija vienoti uz VEF Kultūras pils skatuves, savu mīlestību uz Latviju paužot kopējos deju rakstos, apliecinot un ticot, ka „deja ir spēks”, koncertu paspilgtinot ar Žorža Siksnas un Jelgavas Tirkīzzilās krāsas kori. Svētku lielkoncerta idejas autors ir Rotaļas mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis, bet koncertu vadīja skatuves mākslinieki Katrīne Pasternaka - Kalniņa un Juris Kalniņš. Tika organizēti divi koncerti; viens - dienas, otrs - vakara. Pirmais no tiem bija labdarības koncerts sadarbībā ar ziedot.lv, kuru bez maksas bija iespējams apmeklēt bērnunama un veco ļaužu pansionātu iemītniekiem, un ģimenēm ar adoptētiem bērniem, un vakara koncerts, uz kuru tika aicināti gan Valsts prezidents un eksprezidenti, gan Ministru prezidents, gan Saeimas un Rīgas domes deputāti un, protams, draugi, radinieki un deju mīļotāji. Koncertprogrammā bija ietvertas dejas, kuras vienmēr cauri laikiem bija, ir un būs skatītāju un pašu dejotāju visiemīļotākās visos deju svētkos, kuras radījuši latviešu dejas Dižgari - Harija Sūnas „Pie Daugavas” un „Kurzeme”, Ulda Žagatas „Ai, tēvu zeme”, Irēnas Strodes „Stūru stūriem tēvu zeme”, Aijas Baumanes „Tūdaliņ, tagadiņ”, Imanta Magones „Skani, mana tēvu zeme” un citas gan vecākas, gan jaunrades dejas. Rotaļa uz savas mājas skatuves dejoja Daugaviņa un Tūdaliņ, tagadiņ, kā arī Visi ceļi guņiem pilni.
/autors: Alise Jermaka/
 
Koncerts "Mēs mīlam dejā" '1013.02.2010
Jau astoto gadu Jelgavas kultūras namā skatītāji tika aicināti uz Latvijas dižo tautas deju ansambļu koncertu „Mēs mīlam dejā”. Koncerta programmā tika ietvertas dejas, kas tikko piedalījās Jaunrades deju konkursā Valmierā, kā arī dejas, kas jau kļuvušas par latviešu skatuves dejas zelta fondu. Koncertā piedalījās tautas deju ansambļi Rotaļa, Dancis, Teiksma, Līgo, Dzīpars, Diždancis un Lielupe. Rotaļa koncertā izdejoja un dāvāja savu mīlestību skatītājiem dejās Daugaviņa, Vai es vainīgs, Tūdaliņ, tagadiņ un Es izjāju prūšu zemi. Pēc koncerta dejas turpinājās ballītē, vienojot kopīgos deju soļos visus dalībniekus, kā arī priecējot ar dažādiem priekšnesumiem, izraisot skatītājos skaļas ovācijas un smaidu sejā.
/autors: Alise Jermaka/
 
Koncerts Siguldā30.01.2010
Siguldas pilsētas kultūras namā tika rīkots koncerts „Baltās ziemas dejas virpulī”, kur dejoja JDK Vizbulīte un draugi, draugu pulkam esot gana plašam – TDA Līgo, Rotaļa, Daiļrade, Vektors un Ačkups. Rotaļa koncertā uz Siguldas kultūras nama skatuves izdejoja Daugaviņas, Vai es vainīgs, Tūdaliņ, tagadiņ, Mārtiņa gailīši dancīti veda dejas. Pēc koncerta sekoja priekšnesumu laiks, kur katrs kolektīvs bija radījis interesantu un ar atšķirīgu ziemas tēmas interpretāciju priekšnesumos, parādot katra kolektīva radošo un kolektīva garu. Rotaļas sniegtais priekšnesums pie dziesmas Reiz mežā dzima eglīte ar tādu tēlu dalību kā cērtama, slaida zaļoksnas eglīte, ziemas putenis, bailīgie meža zaķi, dusmīgais vilks, bērītis, kas velk ragaviņas ar pašu vectētiņu, kura lomā iejutās Rotaļas vadītājs, un mazie, priecīgie bērniņi par pušķoto un greznoto eglīti, priecēja un smīdināja gan skatītājus, gan pašus tā dalībniekus. Dejas un rotaļāšanās turpinājās ballītē ar jaunu enerģijas pieplūdumu!
/autors: Alise Jermaka/
 
Jaunrades deju konkurss Valmierā '1023.01.2010
Četrpadsmito reizi Valmieras kultūras centrā norisinājās ikgadējais Jaunrades deju konkurss, ko rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, kura mērķis ir veicināt horeogrāfu jaunrades darbu un mākslinieciski augstvērtīgu deju radīšanu, papildinot deju kolektīvu repertuāru ar vietējās un valsts nozīmes pasākumiem. Šogad konkursā spēkiem mērojās 38 horeogrāfi, piesakot 85 dejas un piedaloties 54 kolektīviem no visas Latvijas, kopumā 1300 dejotāji. Rotaļa izpildīja divas jaunās G.Baumaņa dejas Daugaviņa un Vai es vainīgs. Daugaviņa ir emocionāli izjusta deja, ko paspilgtina dejotāju personīgās sajūtas, kā arī dejas radītā nokrāsa teksta autora Viļa Plūdoņa dziesmas vārdos Daugaviņa. Turpretī dzīvespriecīgi jautrā un koķetīgā deja Vai es vainīgs ļauj līksmi izdejoties dejotājiem, skatītājiem radot tikpat pozitīvas un jaukas sajūtas. Žūrijas visaugstākais dejas novērtējums tika piešķirts, iegūstot naudas balvu 150 latu apmērā, Taigas Ludboržas dejai Mīļā, meitiņ. Pēc rezultātu paziņošanas dejas turpinājās ballē ar dejotājiem un atbalstītājiem, kas bija mērojuši ceļu uz Valmieru, lai atbalstītu Rotaļu – savu baru. Paldies viņiem!
/autors: Alise Jermaka/
 
Koncerts Limbažos16.01.2010
Limbažu kultūras nams pulcēja skatītājus uz koncertu „Dejo „Sakta” un draugi”, kurā piedalījās Rotaļa, deju kopa Jampadracis, Bramaņi, Videnieki, Raitais solis un Sakta. Koncerts Limbažos ir jau kļuvusi par patīkamu tradīciju, jauno gadu iesākot ar ciemošanos Limbažos un izkustēšanos deju soļos. Koncertā tika izdejotas G.Baumaņa jaunās dejas Daugaviņa un Vai es vainīgs. Pēc koncerta „saktieši” bija parūpējušies par jautru vakara noslēgumu ar dejām, rotaļām un sacensībām cīņā par dzirkstošām balvām. Koncertu un ballīšu ikgada maratons ir sācies!
/autors: Alise Jermaka/
 
Iesvētības "Cirks"15.01.2010
Šī gada „Cirka” iesvētības sapulcināja vienuviet dažādus māksliniekus, piemēram, cirka arēnā varēja satikt un apbrīnot meistarstiķus no tādiem māksliniekiem kā žonglieri, klauns, zvēru dresētājas, kāršu triku meistari, akrobāti u.c. Tomēr lielāka uzmanība tika pievērsta trijām cirka māksliniecēm Baibai, Agatei un Līvai R., kuras pierādīja savu izturību dažādos pārbaudījumos, savā ceturtajā sezonā kļūstot par pilntiesīgām rotaļniecēm, ar zvērestu un savu parakstu apliecinot savu piederību Rotaļai uz mūžu Zaļajā grāmatā. Zvērestu nodeva arī jaunā valde, un neiztika arī bez Cirka galvenā bosa uzrunas, izsakot savu pateicību un prieku redzēt visus klātesošos nozīmīgajā pasākumā, norādot dejotāja piederību un uzticību Rotaļai ne tikai koncertos un uz deju skatuves, bet arī kopīgos pasākumos un svētkos. Svētki turpinājās ar rotaļām, pārbaudījumiem un dejām, kas noslēdzās ar kopīgu telpas uzkopšanu un dekorāciju novākšanu.
/autors: Alise Jermaka/